TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија

Сител - 14.01.2022

Владата на Република Македонија на денешната 134 седница донесе Уредба за критериумите и условите за прогласување на кризна состојба во случаи на временски и природни непогоди, хаварии и нарушувања на пазарот на топлинска енергија, начинот на ...

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија за да се обезбедат мерки за надминување на состојбата

Бриф

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија

4NEWS

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија

А1 On

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија

24Инфо

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија

Република

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија

Frontline

Канал5 24 Вести ТВ21 Локално Фактор Курир Вечер Прес Press24

Ќе се прогласи кризна состојба, Владата преку ЕСМ ќе го стабилизира пазарот на топлинска енергија

360 степени - 14.01.2022

Бектеши најави дека Владата ќе обезбеди финансиски средства со кои ќе се субвенционираат сметките за топлинска енергија на сите граѓани кои ја користат услугата. Исто така, ќе биде склучен договор меѓу ЕСМ и БЕГ за деловно-техничка соработка На ...

ТЕ-ТО се става во полн погон, Владата ќе ја купува енергијата

Фокус

Бeктеши: ТЕ-ТО ќе работи по 7 дена во неделата, и тоа со полна моќност

Фактор

Бектеши: ТЕ-ТО ќе работи седум дена во неделата од 5 часот наутро до 01 часот по полноќ

Локално

Владата одлучи ЕСМ да откупува струја од ТЕ-ТО, ќе има и засилено парно греење во Скопје

Мета

Парно ќе има од 5 часот наутро до 1 часот после полноќ-ЕСМ ќе откупува дополнително струја од ТЕ-ТО, одлучи Владата

ММС

(ВИДЕО) Владата ќе обезбеди дополнителни количини електрична енергија од ТЕ-ТО

360 степени

Вечер Прес

TE-TO остварил приход од 93 милиони евра во 2020 година, еве како заработил низ годините

Пари - 14.01.2022

Вклучување на гасната централа за производство на електрична и топлинска енергија ТЕ-ТО АД Скопје во надминување на проблемите со енергетската криза во земјава е еден од предлозите на Владата.

Бектеши: Обезбедени дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

Канал5

Бектеши: Обезбедени дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

Макфакс

БЕКТЕШИ: Обезбедени дополнителни количини струја и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

Денешен

Бектеши: Обезбедени дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

MTM

Бектеши: Обезбедени дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

ТВ21

Бектеши: Обезбедени дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

Zoom

Точка Денар Телма

Владата обезбеди дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

А1 On - 13.01.2022

На денешната 133-та седница, Владата донесе Одлука за преземање на мерка за обезбедување на дополнителни количини на електрична енергија во услови на постоење на кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија.

Владата обезбеди дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

Сител

Владата обезбеди дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

ТВ21

Oбезбедени дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО

Frontline

Владата обезбеди дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

Бриф

Владата обезбеди дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

4NEWS

Во наредните две недели ќе бидат обезбедени дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

MakPress

Фактор 24Инфо Локално Канал5 Нова ТВ +инфо Zoom Макфакс

„ТЕТО“ ќе обезбеди дополнителни количества електрична и топлинска енергија, БЕГ има гас само уште за денеска

Нова ТВ - 14.01.2022

Дополнителни количества на електрична и на топлинска енергија се обезбедени преку когенеративната електрана „ТЕТО“ која ќе работи седум дена во неделата со полн капацитет. Вишокот на електрична енергија ќе го откупува АД ЕСМ, за што денеска се ...

Бектеши: Обезбедени се дополнителни количества електрична и топлинска енергија од АД ТЕТО

Бизнис Вести

Бектеши: Обезбедени се дополнителни количества електрична и топлинска енергија од АД ТЕТО

Frontline

Бектеши: Обезбедени се дополнителни количества електрична и топлинска енергија од АД ТЕТО

Сител

Бектеши: Обезбедени се електрична и топлинска енергија од ТЕТО, БЕГ понудил астрономска цена

Слободен Печат

Бектеши: Обезбедени се дополнителни количества електрична и топлинска енергија од АД ТЕТО

Опсервер

ЕСМ ќе му плаќа на ТЕТО по 170 евра за мегават час произведена струја

Независен

Скопје24 CivilMedia Вечер Прес