Градското дерби во Охрид за Воска Спорт

OhridNews - 23.10.2021

Воска Спорт ја продолжи агонијата на ГФК Охрид, откако попладнево со пресврт славеше над Охрид во градското дерби 1:2. И на овој натпревар Охрид прв дојде до водство, но ниту тоа, ниту фактот што Воска Спорт речиси цело второ полувреме играше со ...

Градско дерби на „Билјанини извори“

OhridNews

Дриблинг - 23.10.2021

Вардар ги реши сите дилеми во првото полувреме и успеа да слави со 0:3 на гостувањето кај Тетекс во Тетово. Водство за Вардар донесе Филип Петковски во 14-тата минута, На 2:0 зголеми Вилдам Керим во 28-та минута.

Дриблинг

Денеска на стадионот во Чаир ќе се одигра дербито на 11.коло во ПМФЛ

Курир - 23.10.2021

Денеска од 14 часот на стадионот на Чаир, закажано е дербито од 11.коло во ПМФЛ помеѓу Шкупи и Ренова. Две екипи кои досега во тековната првенствена сезона покажаа најмногу.Токму затоа се и на првите две места на прволигашката табела.