TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СВР Тетово со едукативен проект за велосипедисти, пешаци, мотоциклисти и возачи на електрични тротинети

Курир - 11.06.2021

Секторот за внатрешни работи Тетово започнува со реализација на новиот превентивно-информативен и едукативен проект „Поголема безбедност на пешаците, велосипедистите, мотоциклистите и возачите на електрични тротинети и запознавање со позначајните ...

Мотоциклист прегази пешак во Скопје, двајцата се тешко повредени

Точка - 11.06.2021

Мотоциклист и пешак, двајцата помлади од 25 години, со тешки телесни повреди завршија во болница по сообраќајна несреќа. Според информациите од полицијата, несреќата се случила вчера на булеварот „Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучката ...

СВР Тетово со едукативен проект за велосипедисти, пешаци, мотоциклисти и возачи на електрични тротинети

Опсервер - 11.06.2021

– Секторот за внатрешни работи Тетово започнува со реализација на новиот превентивно-информативен и едукативен проект „Поголема безбедност на пешаците, велосипедистите, мотоциклистите и возачите на електрични тротинети и запознавање со позначајните ...

Поголема безбедност на пешаците, велосипедистите, моторџиите – проект на полицијата во Гостивар и Тетово

Gostivarpress.mk - 11.06.2021

Секторот за внатрешни работи Тетово ги финализира последните подготовки за реализација на новиот превентивно-информативен и едукативен проект „Поголема безбедност на пешаците, велосипедистите, мотоциклистите и возачите на електрични тротинети и ...

СВР Тетово со едукативен проект за велосипедисти, пешаци, мотоциклисти и возачи на електрични тротинети

MakPress - 11.06.2021

Секторот за внатрешни работи Тетово започнува со реализација на новиот превентивно-информативен и едукативен проект „Поголема безбедност на пешаците, велосипедистите, мотоциклистите и возачите на електрични тротинети и запознавање со позначајните ...

Во Тетово сè уште се вози бесно, полицијата казнувa и спроведува превентивни активности

ММС - 11.06.2021

Вчера за само за пет часа , на подрачјето на СВР Тетово спроведена е сообраќајна акциска контрола за брзина, во која вкупно биле отккриени и законски санкционирани 93 прекршоци. Единаесет од констатираните пречекорувања на максимално дозволената ...

19-годишен кумановец тешко повреден во Скопје, откако во него удрил мотор

Кумановски м. - 11.06.2021

Деветнаесетгодишник од кумановското село Тромеѓа бил тешко повреден откако во него вчера во Скопје удрил мотор. Со тешки повреди се здобил и мотоциклистот. – На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.

Моторциклист удрил во пешак, двајцата тешко повредени

24Инфо - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски” во Скопје, кај клучка „Дијамант”, мотоцикл „бмв”, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.(19) од с.Тромеѓа, кумановско.

Страшна сообраќајка во Скопје: Со мотор удрил во тинејџер пешак, двајцата во болница

Курир - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Повредени две млади лица во сообраќајна незгода во Скопје

Сител - 11.06.2021

Вчера во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Тешка несреќа на булевар Алесандар Македонски – прегазен млад пешак

Centar - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.(19) од с.Тромеѓа, кумановско.

Страшна сообраќајка во Скопје: Со мотор удрил во тинејџер пешак, двајцата во болница

Скопје инфо - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Тешка сообраќајка во Скопје- Мотоциклист прегазил пешк- двајцата завршиле на Клиника

Press24 - 11.06.2021

Две лица повредени откако мотоциклист удрил во пешак во Скопје. Според пријавеното, на 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ...

Мотоциклист удрил во 19-годишен кумановец кај клучката Дијамант

Lider - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.(19) од с.Тромеѓа, кумановско.

Мотоциклист и тинејџер пешак тешко настрадаа во сообраќајка во Скопје

Нетпрес - 11.06.2021

Млад мотоциклист од Скопје и тинејџер од кумановско се хоспитализирани во четвртокот попладнето по сообраќајниот инцидент што се случил на булеварот „Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“.

Мотоциклист удрил во 19-годишно момче, двајцата тешко повредени

Kumanovo News - 11.06.2021

Две лица се тешко повредени во сообраќајка, која се случила вчера во Скопје. Несреќата се случила вчера во 17.40 часот на бул.„Алексаднар Македонски” во Скопје, кај клучка „Дијамант”, кога мотоцикл „бмв”, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.

Тешка сообраќајка во Скопје: Со мотор удрил во пешак, двајцата се во болница

Слободен Печат - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Две лица повредени откако моторциклист удрил во пешак

МКД - 11.06.2021

Две лица се повредени откако мотоциклист удрил во пешак во Скопје. Во незгодата пешакот и мотоциклистот се здобиле со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Кумановец тешко повреден од мотоциклист во Скопје

Скопско Ехо - 11.06.2021

Деветнаесетгодишник од кумановското село Тромеѓа бил тешко повреден откако во него вчера во Скопје удрил мотор на булеварот Александар Македонски. Со тешки повреди се здобил и мотоциклистот.

Четири лица повредени откако возило излета од патот

МКД - 10.06.2021

Вчера во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот „Пријателство", во близина на надвозникот во с.Ржаничино, скопско, патничко моторно возило „цитроен ксара пикасо" со велешки регистарски ознаки, управувано од И.М.

Прегазен малолетник во Бутел

iPortal - 10.06.2021

На 09.06.2021 во 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Љуба Ивановиќ” во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108″ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Прегазен малолетник во Чаир

Република - 10.06.2021

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Малолетник од Скопје со тешки телесни повреди, откако во него удрил автомобил

Либертас - 10.06.2021

– Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

СВР Битола со апел кон родителите да не им купуваат моторцикли на малолетни лица

Битола Њуз - 10.06.2021

Со оглед на затоплувањето на времето и зачестеното користење на велосипедите, велосипедите со мотор, мопеди, трицикли, четирицикли… пред се од страна на малолетници, а и последните случувања со сообраќајните незгоди во кои учесници се малолетни лица ...

Зголемен бројот на сообраќајни незгоди во кои учествувале малолетници

Тера - 10.06.2021

Со затоплувањето на времето зачести и користење на велосипедите ,велосипедите со мотор,мопеди,трицикли,четирицикли. Последниот период се зголемени сообраќајните незгоди во кои учесници се малолетни лица, секојдневно во полицискиот билтен има по еден ...

„Пежо 108“ удрило во малолетен пешак од Скопје

Локално - 10.06.2021

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Малолетник од Скопје со тешки телесни повреди, откако во него удрил автомобил

Алсат-М - 10.06.2021

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Тешко повреден малолетник, во него удрил автомобил

Вечер Прес - 10.06.2021

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Малолетник од Скопје со тешки телесни повреди, откако во него удрил автомобил

MakPress - 10.06.2021

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.