TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

У17: Македонските фудбалерки во група со Полска, Данска и Шкотска за пласман на ЕУРО 2024

Либертас - 08.12.2023

Македонската женска фудбалска репрезентација до 17 години претпладнево со жрепка во седиштето на УЕФА во Нион ги дозна противниците за завршната рунда во квалификациите за пласман на Европското првенство чиј домаќин идниот мај ќе биде Шведска.

У17: Македонските фудбалерки во група со Полска, Данска и Шкотска за пласман на ЕУРО 2024

Бриф

Македонските фудбалерки до 17 години против Полска, Данска и Шкотска за пласман на ЕП

Екипа

Надежите до 19 години ги добија ривалите за квалификациите за ЕП, селекторот Јакимовски со порака: Да го заокружиме ...

Дерби - 07.12.2023

Младата репрезентација на Македонија до 19 години ги доби ривалите во елитната рунда квалификации за Европското првенство кое следната година ќе се одржи во Северна Ирска. Нашите таленти ќе ги одмерат силите со со селекциите на Швајцарија, Украина и ...

Македонските фудбалери до 19 години ги дознаа ривалите во квалификациите за ЕП 2024

Бриф

У-19: Македонија во група со Швајцарија и со Украина во елитните квалификации за ЕП 2024

Екипа

У19: Македонија ги доби ривалите во елитните квалификации за ЕП 2024 (ФОТО)

SportSport

Фудбалерите до 19 години ги добија ривалите за елитните квалификации за ЕП

МакФудбал

Македонија У19 ги доби ривалите за елитната рунда квалификации за ЕП

Gol.mk

Надежите до 19 години ги добија противниците во елитните квалификации

Спортски

Спортклуб Канал5 MakPress

Селекторот Јакимовски верува во историски пласман на ЕУРО 2024, противници се Швајцарија, Украина и Летонија!

Sport M - 07.12.2023

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 19 години Тони Јакимовски со оптимизам гледа на мартовските квалификации на домашен терен во Елитната рунда за пласман на ЕУРО 2024. УЕФА денеска со жрепка одлучи генерацијата која ја предводи ...

Фудбалските надежи ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Телма

Јакимовски: „Се наоѓаме во добра група, мотивацијата ни е на високо ниво, се надевам дека ќе успееме да обезбедиме пласман на следното ЕП“

Порта

Македонија У19 – Тони Јакимовски: Задооволен сум од ждребот, се наоѓаме во добра група

Слободен Печат

Тони Јакимовски: Да го заокружиме заедничкиот тригодишен циклус со успех!

SportSport

Тони Јакимовски: Да го заокружиме заедничкиот тригодишен циклус со успех

Екипа

Јакимовски: Да ја заокружиме добрата тригодишна работа со место на ЕП

Gol.mk

МакФудбал Спортманија

Македонија У19 ги доби противниците во елитните квалификации за ЕП 2024

Sport 1 - 07.12.2023

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за елитните квалификации за пласман на Европското првенство до 19 години кое ќе се игра во Северна Ирска. Фудбалската репрезентација на Македонија се падна во групата 7, заедно сме со селекциите на Швајцарија, ...

У-19: Македонија е домаќин на турнирот во елитните квалификации за пласман на ЕП!

SportSport

Надежите од третиот шешир во елитната рунда!

SportSport

Македонија У19 ги доби противниците во елитните квалификации за ЕП 2024

МКД

Македонија У19 ги доби противниците во елитните квалификации за ЕП 2024

24Фудбал

Македонија У-19 доби противниците за пласман на ЕП

TopSport - 07.12.2023

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 19 години дозна со кои селекции ќе се соочи во елитните квалификации за пласман на ЕП во 2024 година. Македонија во групата 7 ќе игра против Швајцарија, Украина и Летонија.

Македонија У-19 доби противниците за пласман на ЕП

Макфакс

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Кајгана

Македонија У-19 доби противниците за пласман на ЕП

Скопје1