TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три лица исчезнаа, а 35 се повредени во пожари во Австралија

Макфакс - 09.11.2019

Три лица исчезнаа, а 35 се повредени во големите шумски пожари што вчера го зафатија источниот брег на Австралија Повеќе од 100 куќи се уништени во пожарите во деловите на земјата кои се погодени од суша.

Загинаа двајца, а петмина се исчезнати во пожарите кои беснеат низ Австралија

+инфо - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Во Австралија и натаму беснеат десетици пожари , има и загинати (ВИДЕО)

Канал5 - 09.11.2019

Најмалку две лица се загинати , а петмина се водат за исчезнати , додека најмалку 150 домови изгореа во пожарите што пустошат на истокот на Австралија. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во пожарот во близина на ...

Пожари беснеат низ Австралија, толку се силни што го менуваат времето (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2019

Австралиските власти јавуваат дека низ сојузната држава Нов Јужен Велс горат „невиден“ број пожати, пренесува Би-би-си . Низ наведена сојузна држава беснеат повеќе од 90 пожари. Многу од нив се во области зафатени со суша, а нивната разорност е ...

Пожари пустошат низ Австралија , загрозени се и населени места (ВИДЕО)

Канал5 - 08.11.2019

Австралиските власти соопштија дека низ државата Нов Јужен Велс беснеат десетици шумски пожари , нешто невидено до сега. Повеќе од 90 пожари беснеат низ државата.Многу од нив се наоѓаат во области погодени од сушата и нивното гаснеже е оневозможено ...

АВСТРАЛИЈА ВО ПЛАМЕН – ПОЖАРОТ НЕ ЗАПИРА: Се евакуираат градови, досега настрадаа над 300 коали!

Магазин - 08.11.2019

Повеќе градови во Австралија се евакуирани поради големиот број на шумски пожари кои беснеат во две австралиски сојузни држави. Како што пренесува Ројтерс, противпожарната бригада од Њу Саут Велс издала предупредување за 17 пожари и ги советувала ...

Пожари беснеат во Австралија, евакуирани се стотици луѓе

Канал5 - 08.11.2019

Стотици луѓе се евакуирани заради рекордниот број на шумски пожари кои горат ширум две австралиски држави. Противпожарната бригада од Њу Саут Велс издала предупредување за 17 пожари и ги советувала луѓето да го напуштат подрачјето или да најдат ...

Стравични шумски пожари беснеат во Австралија: Се евакуираат градови, досега настрадаа над 300 коали...

Точка - 08.11.2019

Повеќе градови во Австралија денес се евакуирани поради рекордниот број на шумски пожари кои беснеат во две австралиски сојузни држави. Пожарникарската служба на Њу Саут Велс издаде предупредување дека беснеат 17 пожари и ги советуваа граѓаните од ...

Над 90 шумски пожари продолжуваат да се шират во Нов Јужен Велс

Телма - 08.11.2019

Австралиските власти подвлекоа дека рекордно висок број шумски пожари со висок ризик продолжуваат да се шират во државата Нов Јужен Велс. Според пожарникарите, повеќе од 90 шумски пожари во моментов горат во Нов јужен Велс.

Во шумски пожар во Австралија настрадале 350 коали

Макфакс - 08.11.2019

Во шумски пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, во Австралија настрадале половина од коалите што живеат таму, соопштија експертите денес. Раниот почеток на сезоната на пожари предизвика огнови во природниот резерват Лејк Инес кои ...

Во пожарите во Австралија настрадаа околу 350 коали

Курир - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Во шумските пожари во Австралија настрадаа околу 350 коали

Нетпрес - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

СТРАШНИ ШУМСКИ ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА: Евакуирани градови, настрадаа околу 350 коали (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Повеќе градови во Австралија денеска се евакуирани, а на стотици им е речено да ги напуштат своите ...

Во шумските пожари во Австралија настрадаа околу 350 коали

Опсервер - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Во шумските пожари во Австралија настрадаа околу 350 коали

Либертас - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Во шумските пожари во Австралија настрадаа околу 350 коали

Сител - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Во шумските пожари во Австралија настрадаа околу 350 коали

А1 On - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Во шумските пожари во Австралија настрадаа околу 350 коали

Локално - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Во Австралија поради шумските пожари настрадаа околу 350 коали

iPortal - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Во шумските пожари во Австралија настрадаа околу 350 коали

MakPress - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Настрадаа 350 коали во пожарите во Австралија

+инфо - 08.11.2019

Во шумските пожари во крајбрежниот резерват во Нов Јужен Велс, Австралија, настрадаа половина од коалите што живеат таму, објавија денеска експертите. Раниот почеток на сезоната на пожари донесе пожари во природниот резерват на езерото Инес, во кој ...

Шумски пожари беснеат во Австралија – се евакуираат повеќе градови

Алфа - 08.11.2019

Стравични шумски пожари беснеат во Австралија. Во Нов Јужен Велс регистрирани се 90 активни пожари од кои 17 се обележани како огнени стихии со највисоко ниво на закана и ризик.Проблем за огнот е фактот дека тие активно се шират во деловите зафатени ...

Видео: Пожари беснеат низ Австралија- поради нив се менува и времето

Press24 - 08.11.2019

Австралиските власти јавуваат дека низ сојузната држава Нов Јужен Велс горат „невиден“ број пожари, пренесува Би-би-си. Низ наведена сојузна држава беснеат повеќе од 90 пожари. Многу од нив се во области зафатени со суша, а нивната разорност е ...

Две лица загинаа во пожарите во Австралија, петмина се водат како исчезнати

24Инфо - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Две лица загинаа во пожарите во Австралија, петмина се водат како исчезнати

Опсервер - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

ВИДЕО: Две лица загинаа во пожарите во Австралија, петмина се водат како исчезнати

А1 On - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Две лица загинаа во пожарите во Австралија, петмина се водат како исчезнати

Либертас - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Лош биланс од пожарите во Австралија: Двајца загинати, петмина исчезнати

Слободен Печат - 09.11.2019

Најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија. Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти.

Двајца загинаа, а повеќе се исчезнати во пожарите кои беснеат низ Австралија

Нетпрес - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Пожари во Австралија: Загинаа две лица, а пет се исчезнати

Денешен - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Две лица загинаа во пожарите во Австралија, петмина се водат како исчезнати

MakPress - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Две лица загинаа во пожарите во Австралија, петмина се исчезнати, 150 куќи се уништени...

МКД - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...

Две лица загинаа во пожарите во Австралија, петмина се водат како исчезнати

Вечер - 09.11.2019

Две лица загинаа, а петмина се пријавени за исчезнати, додека најмалку 150 куќи се уништени во пожари што беснеат низ источна Австралија, соопштија денеска локалните власти. Противпожарната служба на Нов Јужен Велс потврди дека две лица загинале во ...