TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амбасадорот на САД во Косово побара од Српска листа да остане во институциите

Р.С.Европа - 15.03.2019

Амбасадорот на САД во Косово Филип Коснет денеска на Твитер објави дека се сретнал со лидерите на најголемата партија на косовските Срби, Српската листа од кои побара да не ги напуштаат косовските државни институции.

Коснет побара од лидерите на косовските Срби да останат во косовските институции

Локално - 15.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски држави во Косово Филип Коснет се сретна денеска со лидерите на најголемата партија на косовските Срби, Српската листа (СЛ), од кои побара да не ги напуштаат косовските државни институции, јави дописникот на МИА ...

Амбасадорот на САД во Приштина: Косово стагнира заради корупцијата и насилствата врз малцинствата

Алсат-М - 14.03.2019

По извештајот на Стејт департментот за човековите права, во кој станува збор и за Косово, се огласи и американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет. „Косово продолжува да стагнира заради корупцијата, нападите врз новинари, депортацијата на ...

Американскиот амбасадор ја искритикува Приштина за состојбата на човековите права

МКД - 14.03.2019

По извештајот на Стејт департментот за состојбата на човековите права, во кој се зборува и за Косово, се огласи американскиот амбасадор во Приштина. Филип Коснет оцени дека Приштина продолжува да стагнира поради корупцијата, нападите врз новинари, ...

Коснет: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

А1 On - 14.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата“, јави ...

Коснет побара од лидерите на косовските Срби да останат во косовските институции

Опсервер - 15.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски држави во Косово Филип Коснет се сретна денеска со лидерите на најголемата партија на косовските Срби, Српската листа (СЛ), од кои побара да не ги напуштаат косовските државни институции, јави дописникот на МИА ...

Косово обвинето за насилство над малцинствата

Фактор - 14.03.2019

Откако беше објавен извештајот на Стејт департментот за човековите права, во кој се споменува и Косово, се огласи и американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет. „Косово продолжува да стагнира заради корупцијата, нападите врз новинари, ...

Коснет: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

24Инфо - 14.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата”, јави ...

Коснет: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

Н.Македонија - 14.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата“, јави ...

Коснет: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

+инфо - 14.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово, Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата“, јави ...

Коснет: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

Опсервер - 14.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата“, јави ...

Коснет: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

Сител - 14.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата“, јави ...

Амбасадорот на САД во Приштина: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

Независен - 14.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата“, јави ...

Коснет: Косово е заглавено поради корупцијата и кршењето на човековите права

MTM - 15.03.2019

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет изјави дека земјата е „заглавена од корупцијата, нападите врз новинарите, протерувањето на странски државјани без редовен судски процес, насилството над малцинствата“, јави ...