TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отежнат сообраќајот на патот Кавадарци-Прилеп

24Инфо - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, ...

Несреќа на патот Гостивар-Кичево: Момче итно префрлено во болница

Press24 - 03.12.2019

Момче се здобило со тешки телесни повреди при сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:10 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај село Зајас. Несреќата се се случила помеѓу патничко моторно возило „киа рио“, со охридски регистарски ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Алсат-М - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на ...

Отежнат сообраќај на патот Кичево – Скопје поради сообраќајна несреќа

Макфакс - 02.12.2019

Од 13.20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од селото Зајас до селото Милинци, поради сообраќајна несреќа, сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента, информира ...

Сообраќајот кај Зајас се одвива отежнато поради сообраќајка

ТВ21 - 02.12.2019

Од 13:20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од с.Зајас до с.Милинци, поради сообраќајна незгода, сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента, соопштија од ...

Возачите да внимаваат, влажни коловози на патиштата

Скопје инфо - 02.12.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Патниот правец Р2332 Охрид-Ресен , преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и Р1301 – Трпејца), од 15.11.2019 до 01.04.2020 е затворен за сообраќај ...

Несреќа на патот Кичево – Скопје: Сообраќајот се одвива отежнато

Press24 - 02.12.2019

АСМС попладнево издаде вонредно соопштение до возачите со кое ги информираше дека сообраќајот на патниот правец Кичево-Скопје се одвива по една коловозна лента. -Од 13.20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од селото Зајас до селото ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје

Сител - 02.12.2019

Од 13:20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од с.Зајас до с.Милинци, поради сообраќајна незгода, сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна ...

Отежнат сообраќај на патот Кичево – Скопје поради сообраќајна несреќа

24Инфо - 02.12.2019

Од 13.20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од селото Зајас до селото Милинци, поради сообраќајна несреќа, сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента, информира ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

А1 On - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Курир - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Канал5 - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на ...

Сообраќајка кај селото Зајас

Фокус - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје

4NEWS - 02.12.2019

Од 13:20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од с.Зајас до с.Милинци, поради сообраќајна незгода, сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента. Извор: Сител ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Опсервер - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Либертас - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Несреќа на патот Кичево – Скопје

Денешен - 02.12.2019

АСМС попладнево издаде вонредно соопштение до возачите со кое ги информираше дека сообраќајот на патниот правец Кичево-Скопје се одвива по една коловозна лента. -Од 13.20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од селото Зајас до селото ...

Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

MakPress - 02.12.2019

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на ...

Возете внимателно, има магла и одрони на патиштата

Макфакс - 03.12.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез ...

Тешко повредено момче во несреќа на патот Кичево-Гостивар

Gostivarpress.mk - 03.12.2019

Едно лице завршило со тешки повреди во несреќа што се случила вчера околу 13 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај селото Зајас. Според информациите од МВР во сообраќајката учествувале: помеѓу патничко моторно возило „киа рио“, со охридски ...

Судир на камион и киа, еден тешко повреден

24Инфо - 03.12.2019

На 02.12.2019 во 13.10 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с.Зајас се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „киа рио“, со охридски регистарски ознаки управувано, од А.И.

Момче тешко повредено во сообраќајка на патот Кичево-Гостивар

Курир - 03.12.2019

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:10 часот на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај Зајас. Од МВР информираат дека несреќата се случила меѓу автомобил „Киа рио“, со охридски регистарски ознаки ...

Момче тешко повредено во сообраќајка на патот Кичево-Гостивар

Сител - 03.12.2019

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:10 часот на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај Зајас. Од МВР информираат дека несреќата се случила меѓу автомобил „Киа рио“, со охридски регистарски ознаки ...

Отежнат сообраќајот на патот Кавадарци-Прилеп поради сообраќајка

ТВ21 - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Сообраќајка на патот Кавадарци - Прилеп

Сител - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Сообраќајна незгода, отежнат сообраќајот кон Прилеп

Алсат-М - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Сообраќајка на патот Кавадарци-Прилеп, отежнат сообраќајот

Курир - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Отежнат сообраќајот на патот Кавадарци-Прилеп

А1 On - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Отежнат сообраќајот на патот Кавадарци-Прилеп

Опсервер - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Сообраќајка на патот Кавадарци – Прилеп

4NEWS - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Отежнат сообраќајот на патот Кавадарци-Прилеп

MakPress - 03.12.2019

Поради сообраќајка претпладнето од 10:10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Забрана за движење на камиони кон Стража

Kumanovo News - 03.12.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните ...