TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иран подготвен за дијалог за својата ракетна програма

Алсат-М - 06.10.2017

Ирански претставници испратиле сигнали до шесте големи сили потписнички на договорот за иранската нуклеарна програма, дека Техеран е подготвен да почне разговори за својата ракетна програма, соопштија дипломатски извори.

Трамп - Можеби ова е затишје пред бура

Р.С.Европа - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп даде загадочен коментар по средбата со високите воени лидери, велејќи дека моментов можеби е „затишје пред бура“, но одби да појасни. Тој вчера разговараше со секретарот за одбрана Џејмс Матис, советникот за ...

Трамп ќе го десертифицира Договорот со Иран

Глас на Америка - 06.10.2017

Според најавите, американскиот претседател се очекува одлуката да ја објави наредната недела, при што ќе подвлече дека договорот не е во национален интерес на САД Претседателот Доналд Трамп најверојатно ќе го десертифицира Нуклеарниот договор со ...

„Затишје пред бура“ – најавува ли Трамп судир и со Иран?

Алфа - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура. Оваа нејасна изјава на Доналд Трамп за време на вечерата со воениот врв до Белата Куќа го вклучи алармот во целиот свет. Ова е затишје пред бура. Оваа нејасна изјава на Доналд Трамп за време на вечерата со воениот врв до ...

Светот очекува голем потрес следната седмица: Лавров му порачал на Трамп: Добро размисли

Точка - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп, планира следната седмица да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран, бидејќи смета дека тој не е во национален интерес на САД и така тоа прашање ќе го проследи до Конгресот, објавил "Washington ...

Загадочниот Трамп: Затишје пред бура. Ќе видите (ВИДЕО)

МКД - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп пред новинарите во Белата куќа испрати загадочна порака дека настапило „затишјето пред бурата“. Не давајќи објаснување, Трамп оваа оценка ја изнесе позирајќи им на фоторепортерите пред вечерата со американските ...

Трамп: Ова е затишје пред бура

Макфакс - 06.10.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изнел забелешка дека периодов претставува затишје пред бура, но не открил на која криза мисли. „Знаете што претставува ова? Можеби е затишје пред бура“, рекол Трамп непосредно пред вечерата со воените лидери, ...

Лавров: Се надевам на избалансирана одлука на Трамп за Иран

Сител - 06.10.2017

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека се надева оти американскиот претседател Доналд Трамп ќе донесе избалансирана одлука за иранскиот нуклеарен договор. - Многу е важно да се зачува сегашната форма и во таа смисла учество ...

Затишје пред бура: Трамп ги предупреди воените лидери дека нешто се спрема

Newsroom - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп пред вечерата со воените лидери истакнал дека ова време наликува на затишје пред бура. Трамп го изјавил ова за СиЕнЕн пред да седне на вечера со воените лидери.

Трамп: Ова е затишје пред бура

Сител - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. - Момци, знаете ли ова што значи? праша Трамп за време на вечерата во Белата куќа.

Трамп пред војската: Сведоци сме на затишје пред бура

Стандард - 06.10.2017

Коментар од американскиот претседател повторно предизвика разновидни толкувања. За време на состанокот со шефовите на армиите на Белата куќа, Доналд Трамп изјави дека сме сведоци на „затишје пред бура“, пренесоа американските медиуми.

Иран подготвен за дијалог за својата ракетна програма

А1 On - 06.10.2017

Ирански претставници испратиле сигнали до шесте големи сили потписнички на договорот за иранската нуклеарна програма, дека Техеран е подготвен да почне разговори за својата ракетна програма, соопштија дипломатски извори.

Трамп: Иран не живее според духот на нуклеарниот договор

Р.С.Европа - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Иран на живее според „духот“ на нуклеарниот договор со светските сили. Тој ова го рече на состанок со воени претставници во Белата куќа, десетина дена пред истекот на крајниот рок да реши дали Иран ...

„Вашингтон Пост“: Трамп ќе ја повлече поддршката за иранскиот нуклеарен договор

Телевизија Нова - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп следната недела ќе ја повлече поддршката за договорот за иранската нуклеарна програма, затоа што смета дека тој не е во согласност со националните интереси на САД, објави „Вашингтон Пост“, повикувајќи се на ...

Трамп: Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор

Телевизија Нова - 06.10.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор, склучен со големите сили, и рече дека наскоро ќе открие својата одлука за тоа дали ќе го потврди потписот на САД под тој документ.

Трамп: Светот е во затишје пред бура – Следува ли голема војна?!

Република - 06.10.2017

„Ова е затишје пред бура“ – е нејасната изјава на Доналд Трамп за време на вечерата со воениот врв до Белата Куќа го вклучи алармот во целиот свет. Иако американските медиуми шпекулираат дека изјавата се однесува на воена акција во Северна Кореја, ...

Наскоро ќе се знае одлуката на Трамп за Договорот со Иран

Глас на Америка - 05.10.2017

Според експертите, топката сега може да биде префрлена во Конгресот Американски претставници велат дека претседателот Доналд Трамп наредната недела ќе ја соопшти својата одлука дали САД ќе останат во Нуклеарниот договор од 2015-та, склучен меѓу Иран ...

Трамп: Ова е затишје пред бура

Sky - 06.10.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изнел забелешка дека периодов претставува затишје пред бура, но не открил на која криза мисли. „Знаете што претставува ова? Можеби е затишје пред бура“, рекол Трамп непосредно пред вечерата со воените лидери, ...

Лавров: Се надевам на избалансирана одлука на Трамп за Иран

Телевизија Нова - 06.10.2017

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека се надева оти американскиот претседател Доналд Трамп ќе донесе избалансирана одлука за иранскиот нуклеарен договор. – Многу е важно да се зачува сегашната форма и во таа смисла учество ...

Ирански нуклеарен преговарач осуден за шпионажа

Р.С.Европа - 05.10.2017

Член од иранскиот преговарачки тим за нуклеарната програма е осуден на пет години затвор за шпионажа, јавуваат иранските медиуми. Полуофицијалната новинска агенција Тасним не го објави името на осудениот, но единствен член на преговарачкиот тим кој ...

Трамп: Ова е затишје пред бура

Телевизија Нова - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. – Момци, знаете ли ова што значи? праша Трамп за време на вечерата во Белата куќа.

Иран подготвен за дијалог за својата ракетна програма...

Н.Македонија - 06.10.2017

Иран подготвен за дијалог за својата ракетна програма Ирански претставници испратиле сигнали до шесте големи сили потписнички на договорот за иранската нуклеарна програма, дека Техеран е подготвен да почне разговори за својата ракетна програма, ...

„Вашингтон Пост“: Трамп ќе ја повлече поддршката за иранскиот нуклеарен договор

Локално - 06.10.2017

– Американскиот претседател Доналд Трамп следната недела ќе ја повлече поддршката за договорот за иранската нуклеарна програма, затоа што смета дека тој не е во согласност со националните интереси на САД, објави „Вашингтон Пост“, повикувајќи се на ...

Трамп: Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор

Локално - 06.10.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор, склучен со големите сили, и рече дека наскоро ќе открие својата одлука за тоа дали ќе го потврди потписот на САД под тој документ.

Трамп: Ова е затишје пред бура

Точка - 06.10.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изнел забелешка дека периодов претставува затишје пред бура, но не открил на која криза мисли. „Знаете што претставува ова? Можеби е затишје пред бура“, рекол Трамп непосредно пред вечерата со воените лидери, ...

Лавров се надева на избалансирана одлука на Трамп за Иран

Телма - 06.10.2017

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека се надева оти американскиот претседател Доналд Трамп ќе донесе избалансирана одлука за иранскиот нуклеарен договор. - Многу е важно да се зачува сегашната форма и во таа смисла учество ...

Трамп: Ова е затишје пред бура

Република - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. – Момци, знаете ли ова што значи? праша Трамп за време на вечерата во Белата куќа.

„Вашингтон Пост“: Трамп ќе ја повлече поддршката за иранскиот нуклеарен договор

А1 On - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп следната недела ќе ја повлече поддршката за договорот за иранската нуклеарна програма, затоа што смета дека тој не е во согласност со националните интереси на САД, објави „Вашингтон Пост“, повикувајќи се на ...

Трамп: Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор

Сител - 06.10.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор, склучен со големите сили, и рече дека наскоро ќе открие својата одлука за тоа дали ќе го потврди потписот на САД под тој документ.

Лавров: Се надевам на избалансирана одлука на Трамп за Иран...

Н.Македонија - 06.10.2017

Лавров: Се надевам на избалансирана одлука на Трамп за Иран Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека се надева оти американскиот претседател Доналд Трамп ќе донесе избалансирана одлука за иранскиот нуклеарен договор.

Трамп: Во оваа просторија се најдобрите воени лица на светот, ова е затишје пред бура

Курир - 06.10.2017

– Момци, знаете ли ова што значи? праша Трамп за време на вечерата во Белата куќа. Ова можеби е затишје пред бура, истакна американскиот претседател, предизвикувајќи низа реакции и шпекулации на американските медиуми.

„Вашингтон Пост“: Трамп ќе ја повлече поддршката за иранскиот нуклеарен договор

Алфа - 06.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп следната недела ќе ја повлече поддршката за договорот за иранската нуклеарна програма, затоа што смета дека тој не е во согласност со националните интереси на САД, објави „Вашингтон Пост“, повикувајќи се на ...

Трамп: Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор

+инфо - 06.10.2017

- Не смееме да дозволиме Иран да се здобие со нуклеарно оружје - изјави Трамп. Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор, склучен со големите сили, и рече дека наскоро ќе открие својата одлука за ...

Лавров: Се надевам на избалансирана одлука на Трамп за Иран

А1 On - 06.10.2017

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека се надева оти американскиот претседател Доналд Трамп ќе донесе избалансирана одлука за иранскиот нуклеарен договор. – Многу е важно да се зачува сегашната форма и во таа смисла учество ...

Трамп: Ова е затишје пред бура

+инфо - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со ...

Лавров: Иранскиот нуклеарен договор треба да остане во сегашната форма

Телевизија Нова - 06.10.2017

Москва сака договорот за иранската нуклеарна програма, склучен меѓу шесте светските сили и Иран во 2015 година, да остане во сегашната форма, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Трамп: Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор

А1 On - 06.10.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор, склучен со големите сили, и рече дека наскоро ќе открие својата одлука за тоа дали ќе го потврди потписот на САД под тој документ.

Каква бура предвидува Трамп?...

Н.Македонија - 06.10.2017

Каква бура предвидува Трамп? Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. - Момци, знаете ли што значи ова, праша Трамп за време на вечерата во ...

Лавров: Иранскиот нуклеарен договор треба да остане во сегашната форма

А1 On - 06.10.2017

Москва сака договорот за иранската нуклеарна програма, склучен меѓу шесте светските сили и Иран во 2015 година, да остане во сегашната форма, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор

Телма - 06.10.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор, склучен со големите сили, и рече дека наскоро ќе открие својата одлука за тоа дали ќе го потврди потписот на САД под тој документ.

Трамп: Ова е затишје пред бура

А1 On - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. – Момци, знаете ли ова што значи? праша Трамп за време на вечерата во Белата куќа.

Лавров: Иранскиот нуклеарен договор треба да остане во сегашната форма...

Н.Македонија - 06.10.2017

Лавров: Иранскиот нуклеарен договор треба да остане во сегашната форма Москва сака договорот за иранската нуклеарна програма, склучен меѓу шесте светските сили и Иран во 2015 година, да остане во сегашната форма, изјави денеска рускиот министер за ...

Трамп: Иран не го почитува нуклеарниот договор

МРТ - 06.10.2017

Трамп изјави дека САД не смее да дозволи Иран да се здобие со нуклеарно оружје, додавајќи дека иранскиот режим поддржува тероризам и извезува насилство... Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот ...

Трамп: Во оваа просторија се најдобрите воени лица на светот

Пулс24 - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. – Момци, знаете ли ова што значи? праша Трамп за време на вечерата во Белата куќа.

Лавров: Иранскиот нуклеарен договор треба да остане во сегашната форма

Стандард - 06.10.2017

Москва сака договорот за иранската нуклеарна програма, склучен меѓу шесте светските сили и Иран во 2015 година, да остане во сегашната форма, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Трамп: Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор

Алфа - 06.10.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека Иран не го почитува духот на нуклеарниот договор, склучен со големите сили, и рече дека наскоро ќе открие својата одлука за тоа дали ќе го потврди потписот на САД под тој документ Претседателот на САД ...

Трамп: Ова е затишје пред бура

Либертас - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа. – Момци, знаете ли ова што значи? праша Трамп за време на вечерата во Белата куќа.

Трамп: Ова е затишје пред бура

Алфа - 06.10.2017

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со ...