TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Њујорк тајмс: Голем број хаубици од западни држави вон употреба во Украина

Опсервер - 26.11.2022

– Украинските вооружени сили истрелуваат илјадници артилериски гранати врз руски цели секој ден од технолошки напредни хаубици доставени до Киев од САД и нивните сојузници, но поради прекумерната употреба на бојното поле, третина од нив не се во ...

Њујорк тајмс: Една третина од 350-те хаубици што Западот ги испрати во Украина се вон употреба

24Инфо - 26.11.2022

Артилериските парчиња од западното производство кои пристигнуваат во Украина се истрошени или оштетени во битка, а тоа стана проблем за американското Министерство за одбрана, објави во петокот Њујорк Тајмс, повикувајќи се на свои извори.

По интензивно користење, третина од западното оружје дадено на Украина, станува трајно онеспособено!

Слободен Печат - 26.11.2022

Третина од 350-те западни хаубици пренесени во Киев станаа трајно онеспособени. Неисправностите се поврзани со премногу интензивна работа, бидејќи артилеријата на Вооружените сили на Украина истрелува 2-4 илјади гранати дневно, пишува Њујорк Тајмс ...

Њујорк тајмс: Голем број хаубици од западни држави вон употреба во Украина

А1 On - 26.11.2022

Украинските вооружени сили истрелуваат илјадници артилериски гранати врз руски цели секој ден од технолошки напредни хаубици доставени до Киев од САД и нивните сојузници, но поради прекумерната употреба на бојното поле, третина од нив не се во ...

„Њујорк тајмс“: Голем број хаубици од западни држави надвор од употреба во Украина

Независен - 26.11.2022

Украинските вооружени сили истрелуваат илјадници артилериски гранати врз руски цели секој ден од технолошки напредни хаубици доставени до Киев од САД и нивните сојузници, но поради прекумерната употреба на бојното поле, третина од нив не се во ...

Њујорк тајмс: Голем број хаубици од западни држави вон употреба во Украина

Во Центар - 26.11.2022

Украинските вооружени сили истрелуваат илјадници артилериски гранати врз руски цели секој ден од технолошки напредни хаубици доставени до Киев од САД и нивните сојузници, но поради прекумерната употреба на бојното поле, третина од нив не се во ...

ЊУЈОРК ТАЈМС: Западот и даде голем број хаубици на Украина, но поради прекумерна употреба една третина се неупотребливи

Денешен - 26.11.2022

Украинските вооружени сили истрелуваат илјадници артилериски гранати врз руски цели секој ден од технолошки напредни хаубици доставени до Киев од САД и нивните сојузници, но поради прекумерната употреба на бојното поле, третина од нив не се во ...

ПРОБЛЕМ ЗА ПЕНТАГОН! „Њујорк тајмс“ тврди: Третина од американските хаубици во Украина се надвор од употреба, ЕУ им ...

Во Центар - 26.11.2022

Артилериските парчиња од западното производство кои пристигнуваат во Украина се трошат или уништуваат во борбите, а тоа стана проблем за американското Министерство за одбрана, објави во петокот Њујорк Тајмс, повикувајќи се на свои извори.