TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мареј за „Големата четворка“: Три легенди и еден кловн!

Gol.mk - 22.09.2022

На претстојниот Лејвер куп, една од најголемите легенди на светскиот тенис Роџер Федерер заминува во пензија, а во лондонската „О2 Арена“ го очекува фантастичен настап. За пензионирањето на големиот Швајцарец ќе сведочат тројца од најдобрите играчи ...

Ѓоковиќ: Можам само да се надевам дека ќе играм на Австралија опен

Екипа

Ѓоковиќ со џентлменски одговор на прашањето дали Федерер е најдобар тенисер на сите времиња

Дерби

Ѓоковиќ му се „извини“ на Федерер за финалето на Вимблдон во 2019 година

TopSport

Ѓоковиќ: Кој е најдобар тенисер на сите времиња? Оставам другите да кажат!

Sport 1

Ѓоковиќ: Другите нека одлучат дали Федерер е најдобриот на сите времиња

Спортклуб

Ѓоковиќ нема одговор: Можам само да се надевам дека ќе играм во Австралија

Кајгана

Дерби Вечер Прес Канал5 Курир Слободен Печат Дерби Sport 1 Sport 1

Ѓоковиќ воодушевен: Овој момент ќе го паметам засекогаш

Спортски - 22.09.2022

Лајвер купот оваа година ќе биде посебен, последниот меч во Лондон ќе го одигра Роџер Федерер, а пред мечот Швајцарецот тренираше заедно со Ѓоковиќ, Надал и Енди Мареј. Српскиот тенисер по тренингот истакан дека моментите од теренот со неговите ...

Урнебесен коментар на Мареј: Големата тројка и еден кловн

Спортски

Потврден терминот за последниот меч во кариерата на Федерер

Спортски

Федерер има една голема желба: Дабл со Рафа за крај!

Спортски

Последниот меч во кариерата Федерер ќе го одигра во двојка со Надал

Канал5 - 22.09.2022

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер утре ќе го одигра последниот меч во кариерата на Лејвер купот во Лондон, заедно со неговиот голем ривал Рафаел Надал, објавија организаторите. Федерер и Надал ќе играат против Американците Џек Сок и Френсис Тиафо, ...

Федерер потврди настап со Надал на збогување со тенисот

Курир

Федерер ќе го игра последниот меч заедно со Надал

Слободен Печат

Му се исполни желбата на Федерер: утре се простува со меч во двојки, партнер ќе му биде Надал!

Спортманија

Федерер избра, последниот меч во кариерата ќе го одигра во дубл со Надал

Спортклуб

Федерер во двојка со Надал ќе го одигра последниот меч во кариерата

Нетпрес

Федерер со Надал го игра последниот меч во кариерата!

SportMedia

Сакам да кажам Gol.mk Sport 1 Дерби Екипа TopSport Канал5 Sport 1

Видео: Ѓоковиќ пристигна во Лондон на турнирот на Федерер

Канал5 - 21.09.2022

Еден од анјдобрите светски тенисери во историјата, легендарниот Србинот Новак Ѓоковиќ пристигна во Лондон каде претстојниот викенд ќе учествува на Лејвер купот. Новак повторно пристигна во Лондон и е подготвен да игра на својот прв турнир по ...

Федерер на Лејвер купот само во парови

Опсервер

Федерер на Лејвер купот само во парови

Курир

Федерер на Лејвер купот само во парови

MakPress

ШВАЈЦАРЕЦОТ ЌЕ ИГРА САМО ВО ПАРОВИ Федерер на последните настапи во кариерата нема да биде сам

+инфо

Федерер на Лејвер купот само во парови

Независен