TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно би одлучил да не играм за Србија

Вечер Прес - 23.09.2021

Еден од најдобрите центри во НБА лигата, Никола Јокиќ, реши да проговори за одлуката да не игра за Србија во претквалификациите за Олимписките игри во Токио кои се играа неодамна, а очигледно „мува не го лази“ поради таквата одлука.

Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Одново би го направил истото...

Gol.mk - 23.09.2021

Никола Јокиќ доби големи критики од српската јавност, поради тоа што не прифати да игра за репрезентацијата во квалификациите за Летните Олимписки Игри на турнирот во Белград. Ѕвездата на Денвер Нагетс имаше долга НБА сезона и на крај одлучи на ...

Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Повторно би го направил истото

Sport 1 - 23.09.2021

Никола Јокиќ, кој беше МВП на регуларнито дел од сезоната во НБА-лигата ланската сезона, изминатото лето реши да не игра за српската репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Токио.

Јокиќ: Повторно би одлучил да не играм за Србија

Слободен Печат - 23.09.2021

Никола Јокиќ имаше средба со новинарите во Денвер и најдобриот играч во НБА лигата минатата сезона имаше неколку интересни одговори. Најинтересниот беше поврзан со одлуката да не игра за репрезентацијата на Србија на квалификацискиот турнир за ...

Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Повторно би го направил истото…

Екипа - 23.09.2021

Кошаркарската репрезентација на Србија изминатото лето не успеа да се обезбеди учество на олимпискиот турнир во Токио, откако за квалификацискиот турнир не можеше да смета на најголемите свои ѕвезди, меѓу кои и Никола Јокиќ.

Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Повторно би го направил истото

Спортски - 23.09.2021

МВП-то во НБА лигата минатата сезона уште еднаш ја образложи својата одлука кога во прашање е играњето за репрезентацијата. Кошаркарската репрезентација на Србија изминатото лето доживеа фијаско.

Јокиќ за одлуката да не игра за Србија: Повторно би го направил истото…

СуперСпорт - 23.09.2021

Кошаркарската репрезентација на Србија минатото лето доживеа вистинско фијаско. Избраниците на Игор Кокошков на Олимпискиот турнир во Белград во финалниот меч за пласман во Токио беа поразени од Италија.

Јокиќ им дотура сол на раната на Србите

Спортклуб - 23.09.2021

Најдобриот играч во НБА минатата сезона, Никола Јокиќ воопшто не жали што не настапи за српската репрезентација во квалификациите за Олимписките игри. Без него, „орлите“ не успеаја да се пласираат во Токио, па целата вина за дебаклот беше истурена ...

Јокиќ за одлуката која ја налути Србија: Повторно би го направил истото

Дерби - 23.09.2021

Никола Јокиќ се подготвува за новата НБА сезона во која ќе влезе како актуелен МВП, а во последната комуникација со новинарите зборувал за темата на која беше најактуелен изминатите месеци.

Јокиќ за одлуката која ја налути Србија: Повторно би го направил истото

Точка - 23.09.2021

Никола Јокиќ се подготвува за новата НБА сезона во која ќе влезе како актуелен МВП, а во последната комуникација со новинарите зборувал за темата на која беше најактуелен изминатите месеци.