TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драма во Судан! Силна експлозија во фабрика убила 23 лица

Точка - 03.12.2019

Најмлаку 23 лица загинале, а 43 лица се повредени денеска во пожар после експлозија на цистерна со гас во фабрика за керамика во Картун, соопштила регионалната полиција. 6 повредени се во критична состојба, рекол директорот на полицијата, бригадниот ...

Најмалку 23 загинати и 130 повредени во експлозија во фабрика во Судан (ВИДЕО)

Канал5 - 03.12.2019

Во експлозијата и пожар во фабриката за плочки во Картум, Судан , загинаа 23 лица, а повеќе од 130 се повредени. Несреќата се случила денеска во индустриска зона во северниот дел на Картум. Полицијата ја обиколи областа.

НЕСРЕЌА ВО СУДАН: Најмалку 15 загинати по експлозија во фабрика во Картум

Слободен Печат - 03.12.2019

Во последните месеци во оваа земја се случија повеќе индустриски инциденти, што под знак прашање го става почитувањето на здравствените и безбедносните прописи. Во експлозија во фабрика за плочки во главниот град на Судан, Картум, животот го ...

Најмалку 23 жртви во експлозијата во фабриката за керамика во Картум (ВИДЕО)

Локално - 03.12.2019

Најмалку 23 лица погинаа, а 45 се повредени денеска во пожар што избувнал по експлозија на цистерна со гас во фабрика за керамика во Картум, соопшти полицијата. -Шестмина повредени се наоѓаат во критична состојба, изјави директорот на полицијата, ...

Седум загинати и десетици повредени во пожар во фабрика во Судан

Р.С.Европа - 03.12.2019

Седум луѓе загинаа, а десетици се повредени во пожар предизвикан од експлозија во фабрика во главниот град на Судан, Картум, информираат лекарите и сведоците. Густи облаци од црн чад се издигнаа над фабриката за плочки во индустриската зона на ...

ВИДЕО: Експлозија во Судан- има мртви

Press24 - 03.12.2019

Во експлозија во фабрика за плочки во главниот град на Судан, Картум, животот го загубија најмалку 15 лица, соопшти Синдикатот на судански лекари. Синдикатот наведува дека во несреќата има уште десетина повредени лица, а неколку од нив се наоѓаат во ...

Најмалку 15 загинати во експлозија во фабрика за плочки во Картум

24Инфо - 03.12.2019

– Во експлозија во фабрика за плочки во главниот град на Судан, Картум, животот го загубија најмалку 15 лица, соопшти Синдикатот на судански лекари. Синдикатот наведува дека во несреќата има уште десетина повредени лица, а неколку од нив се наоѓаат ...

Судан ги брои жртвите во катастрофалната експозија на цистерна со гас во фабриката за керамика

Слободен Печат - 03.12.2019

Британските медиуми, цитирајќи лекарски извори, наведуваат дека меѓу настраданите има работници од различни националности. Најмалку 23 лица погинаа, а 45 се повредени денеска во пожар што избувнал по експлозија на цистерна со гас во фабрика за ...

Силна експлозија во фабрика: 23 лица починаа, а 45 се повредени

ТВ21 - 03.12.2019

Најмалку 23 лица погинаа, а 45 се повредени денеска во пожар што избувнал по експлозија на цистерна со гас во фабрика за керамика во Картум, соопшти полицијата. „Шестмина повредени се наоѓаат во критична состојба“, изјави директорот на полицијата, ...

ДРАМА ВО СУДАН: Во експлозија во фабрика загинаа најмалку 23 лица, а 45 се повредени (ВИДЕО)

iPortal - 03.12.2019

Најмалку 23 лица погинаа, а 45 се повредени денеска во пожар што избувнал по експлозија на цистерна со гас во фабрика за керамика во Картум, соопшти полицијата. -Шестмина повредени се наоѓаат во критична состојба, изјави директорот на полицијата, ...

Најмалку 15 загинати во експлозија во фабрика за плочки во Картум

Опсервер - 03.12.2019

Во експлозија во фабрика за плочки во главниот град на Судан, Картум, животот го загубија најмалку 15 лица, соопшти Синдикатот на судански лекари. Синдикатот наведува дека во несреќата има уште десетина повредени лица, а неколку од нив се наоѓаат во ...

Најмалку 23 жртви во експлозијата во фабриката за керамика во Картум (ДПЛ)

Опсервер - 03.12.2019

Најмалку 23 лица погинаа, а 45 се повредени денеска во пожар што избувнал по експлозија на цистерна со гас во фабрика за керамика во Картум, соопшти полицијата. -Шестмина повредени се наоѓаат во критична состојба, изјави директорот на полицијата, ...

23 мртви во експлозија во фабрика за керамика во Судан

+инфо - 03.12.2019

Најмалку 23 лица погинаа, а 45 се повредени денеска во пожар што избувнал по експлозија на цистерна со гас во фабрика за керамика во Картум, главниот град на Судан, соопшти полицијата. – Шестмина повредени се наоѓаат во критична состојба, изјави ...