TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Леброн Џејмс го урна рекордот на Абдул-Џабар и стана најдобар стрелец во НБА лигата

Слободен Печат - 08.02.2023

На натпреварот помеѓу Лос Анџелес лејкерс и Оклахома сити , Леброн Џејмс (38) постигна 36 поени, со што го урна рекордот на легендарниот Карим Абдул-Џабар (38,387 поени) и стана најдобар стрелец во историјата на НБА лигата .

ЛеБрон се круниса во „GOAT“: Јас сум број еден во историјата!

Дерби

Џејмс го надмина Џабар И стана најдобриот стрелец во историјата на НБА лигата

Сакам да кажам

Леброн Џејмс: Кој е најдобар во историјата? Би се избрал себеси…

СуперСпорт

Леброн е најдобар стрелец во историјата на НБА! 🎥

Спортски

Леброн Џејмс е најдобриот стрелец во историјата на НБА

Екипа

Синовите на Леброн во историската вечер носеа патики од – Мајкл Џордан (ФОТО)

Sport 1

СуперСпорт Р.С.Европа Спортманија Локално SportMedia Локално Gol.mk 24Инфо

На Леброн му пречи славата: Не можам да одам на кафе како обичен човек

Макфакс - 07.02.2023

Леброн Џејмс, НБА мега-ѕвездата кому му недостасува уште 36 поени да го сруши вечниот рекорд на Карим-Абдул Џабар смета дека славата која ја има не е секогаш позитивна работа, посакувајќи да може да „влезе во ‘Старбакс’ како обичен човек’“.

На Леброн му пречи славата: Не можам да одам на кафе како обичен човек

TopSport

На Леброн му пречи славата: Не можам да одам на кафе како обичен човек

Точка