TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нигериец го погребал својот татко во “сандак“ од 75.000 евра (фото)

Канал5 - 13.06.2018

На интернет се шири неверојатна и помалку бизарна фотографија од еден погреб во Нигерија. Извесен Нигериец по име Азубуике останал без својот татко, на кој му ветил дека еден ден ќе му купи луксузен автомобил.

ЛУКСУЗ: Нигериец си го погреба татка во „БМВ“ од 75.000 евра (ФОТО)

Кумановски м. - 13.06.2018

loading... Извесен Нигериец по име Азубуике останал без татко, кому на животот му ветил дека еден ден ќе му купи луксузен автомобил. Меѓутоа, тоа не стигнал да го направи, затоа што татко му починал.

Нигериец го погребал својот татко во "ковчег" од 75 илјади евра

Точка - 12.06.2018

На интернет се шири неверојатна и помалку бизарна фотографија од еден погреб во Нигерија. Имено, Нигериец по име Азубуике останал без својот татко, кому му ветил дека еден ден ќе му купи луксузен автомобил.

Фотографија од погреб во „бмв“ го збесна светот

+инфо - 12.06.2018

Светските таблоиди пишуваат за несекојдневниот погреб во Нигерија. Ако е за верување, маж познат како Азубуике го закопал својот татко во нов „бмв“ бидејќи одамна му ветил дека еден ден ќе има нов и моќен автомобил.