TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаревска : Надминавме 10 милиони скенирани сметки преку ‘Мој ДДВ’ , 85.000.000 денари во џебот на граѓаните

Канал5 - 13.08.2019

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска и градоначалникот Илија Јованоски денеска беа на средба со прилепските угостители. Градоначалникот Илија Јованоски, денеска во својот кабинет оствари работна средба со директорката на Управата за јавни приходи, ...

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска и градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски на средба со прилепските угостители

iPortal - 13.08.2019

Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски денеска во својот кабинет оствари работна средба со директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска и угостителите од Прилеп. На средбата стана збор за новиот принцип на работа од страна ...

Редовни контроли наместо казни

Н.Македонија - 13.08.2019

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП) Сања Лукаревска на средба со прилепските угостители и градоначалникот Илија Јованоски. На средбата стана збор за новиот принцип на работа од страна на УЈП, при што инспекторите за време на редовните ...

Лукаревска оствари средба со Јованоски и угостителите од Прилеп

Тера - 14.08.2019

Градоначалникот Илија Јованоски, во својот кабинет оствари работна средба со директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска. На средбата стана збор за новиот принцип на работа од страна на УЈП, при што инспекторите за време на редовните ...