TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ - Скандалозна е одлуката за продолжување на притворите

Р.С.Европа - 13.01.2018

Скандалозна е одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите во луѓето во врска со настаните во Собранието на 27 април, оценува опозициската ВМРО-ДПМЕН во соопштение. „Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото.

ВМРО ДПМНЕ: Апелацискиот суд замижа пред сите факти и приговори и ги продолжи притворите

24 Вести - 12.01.2018

Апелацискиот суд денеска беше соучесник во уништувањето на правната држава, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, откако скопска апелација ги потврди одлуките за продолжување на 11 осомничени за настаните од 27 април.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава

А1 On - 12.01.2018

„Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот беше соучесник во уништувањето на правната држава

Мета - 12.01.2018

За ВМРО-ДПМНЕ одлуките на Апелациски суд Скопје да ги отфрли жалбите на единаесеттемина притворени за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април лани се уништување на правната држава и гола политичка конструкција.

ВМРО-ДПМНЕ: Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност

А1 On - 12.01.2018

„Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и антидржавните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на судот да ги продолжи притворите за 27 април е политичка конструкција

Фокус - 13.01.2018

Скандалозна е одлуката на Апелацискиот суд за продолжување на притворите на лицата поврзани со настаните во Собранието на 27 април, оценува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото.

ВМРО-ДПМНЕ: Конструираниот случај мора да запре

МРТ - 11.01.2018

Десетици неправедно и неосновано осомничени патриоти се наоѓаат во притвор поради неаргументирани барања на Основното јавно обвинителство. Тие се жртва на политичката инквизиција која ѝ се случува на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Правосудството во Македонија останува срам за Европа

Фокус - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ попладнево преку соопштение реагираше на продолжувањето на притворот на осомничените за насилствата во Собранието на 27 април. -Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Макфакс - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелација. „Притворените патриоти не се терористи.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Макфакс - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и анти-државните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата, реагираат во денешното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Вечер - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелациониот суд. „Притворените патриоти не се терористи.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Вечер - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и анти-државните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата, реагираат во денешното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Република - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелациониот суд. „Притворените патриоти не се терористи.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Курир - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и анти-државните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата, реагираат во денешното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелацискиот суд за продолжување на притворите е скандалозна

МКД - 12.01.2018

Судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите во земјата, а отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените да бидат ослободени

МКД - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и антидржавните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата, обвини утрово ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Точка - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелациониот суд. „Притворените патриоти не се терористи.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Точка - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и анти-државните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата, реагираат во денешното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава

Стандард - 12.01.2018

„Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Нетпрес - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и анти-државните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата, реагираат во денешното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава, а судиите потклекнаа на уцените и ...

Либертас - 12.01.2018

„Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Сител - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и анти-државните политики кои ги спроведуваат. Собранието без опозиција донесе неуставен закон за двојазичност со кој што се редефинира државата, реагираат во денешното ...

„Продолжувањето на притворите за настаните од 27 април е скандалозна одлука, судот денес беше соучесник во уништувањето ...

Курир - 12.01.2018

Од таму велат дека одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите на лицата од настаните од 27 април е скандалозна и не се темели на факти и докази, туку на гола политичка конструкција.

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените да бидат ослободени

Алфа - 12.01.2018

Граѓаните на Република Македонија вчера ја видоа сета деструкција на власта и антидржавните политики кои ги спроведуваат. Партијата во редовното утринско соопштение наведува дека Македонија се задолжува за половина милијарда евра, вицепремиерот Кочо ...

ВМРО-ДПМНЕ: Уметниците, пратениците, полициските службеници и останатите притворени за 27 април не се терористи!

А1 On - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите паднаа на испитот – уметниците и пратениците не се терористи

Локално - 13.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ уште посочува дека Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. „Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонските патриоти се жртви на политичка инквизиција

Макфакс - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогонот на десетици невини луѓе за фабрикувано дело тероризам мора да запре

Курир - 13.01.2018

(Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ) Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонските патриоти се жртви на политичка инквизиција

Вечер - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна е одлуката на Апелацискиот суд за продолжување на притворите

МКД - 13.01.2018

Одлуката на Апелацискиот суд да се продолжи притворот на лицата осомничени за настаните од 27 април е скандалозна , сметаат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и додаваат дека уметниците, пратениците, полициските службеници и останатите притворени не се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите

Сител - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогонот на десетици невини луѓе мора да запре

Нетпрес - 13.01.2018

(Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ) Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите на лицата од настаните од 27 април е скандалозна

Стандард - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ:Притворените не се терористи,туку жртви на политички прогон

Нова ТВ - 13.01.2018

По одлуката на Апелациониот суд, осомничените за насилните протести во Собранието на 27. април да останат во притвор, од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека институциите уште еднаш паднале на тестот за владеење на правото.

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите

ТВ21 - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оперските пејачи, глумците, режисерите, се жртви на политички прогон

Телевизија Нова - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонските патриоти се жртви на политичка инквизиција

Точка - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогонот на десетици невини луѓе за фабрикувано дело тероризам мора да запре

Поглед - 13.01.2018

(Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ) Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги ...