TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обновено: Во тешка сообраќајка на магистралата Охрид – Кичево загина едно лице

OhridNews - 12.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски. Според првичните информации, од засега непознати причини дошло до судар на комбе ...

Тешка сообраќајка во близината на Охрид, еден загинат еден повреден

ТВ21 - 11.07.2019

Во тешка сообраќајна незгода која се случила попладнево во Ботун во близината на Охрид, едно лице го загуби животот, а едно е повредено. Несреќата се случила кога се судриле Комбе „Форд Транзит“ со охридски регистарски таблички и автомобил „Цитроен ...

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ОХРИД: Се судрија автомобил и комбе, има мртви и повредени!

Магазин - 11.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во охридско – еден загинат и еден тешко повреден. Во страшната сообраќајна несреќа која се случи кај Климештани, Општина Дебарца едно лице загина, а додека пак едно е тешко повредено.

Предмалку трагична сообраќајка близу Охрид: Судир меѓу автомобил и комбе со скопски таблички, познат идентитетот на ...

Centar - 11.07.2019

Околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk. Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С.

Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај Ботун

Либертас - 11.07.2019

Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку помеѓу селата Ботун и Мешеишта, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, пренесе Скопје ...

(ФОТО) Судар кај Мешеишта

Скопје1 - 11.07.2019

Уште една сообраќајна несреќа се случи попладнево кај селото Мешеишта на патниот правец Кичево Охрид. Ова е втора сообраќајка на оваа делница денес, а среќна околност е што во оваа незгода нема човечки ...

(ОБНОВЕНО) Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај селото Климештани

Скопје1 - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, истакна за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

(ФОТО) Сообраќајна несреќа помеѓу Ботун и Мешеишта

Скопје1 - 11.07.2019

Сообраќајна несреќа се случи попладнево помеѓу селата Ботун и Мешеишта, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил. Има повредени, кои со брза помош беа пренесени во една од болниците во Охрид.

(Фото) Тешка сообраќајка на булевар Србија, неколку повредени

24Инфо - 11.07.2019

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје, дознава 24 Инфо. Според очевидци, во несреќата се повредени неколку лица, кои со возила на Итната помош се пренесени во болници. Во судирот учествувале комби и автомобил.

Тешка сообраќајка во близината на Охрид, еден загинат еден повреден

4NEWS - 12.07.2019

Во тешка сообраќајна незгода која се случила попладнево во Ботун во близината на Охрид, едно лице го загуби животот, а едно е повредено. Несреќата се случила кога се судриле Комбе „Форд Транзит“ со охридски регистарски таблички и автомобил „Цитроен ...

Детали за несреќата на патот Охрид-Кичево: Познат идентитетот на починатиот

Press24 - 11.07.2019

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk . Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С.

Сообраќајка во Македонија - едно лице загина, а едно е тешко повредено

Press24 - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

(Фото) Тешка сообраќајка на булевар Србија, неколку повреден

Либертас - 11.07.2019

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје, пренесува 24 Инфо. Повредените со возила на Итната помош се пренесени во болници. Во судирот учествувале комби и автомобил.

Детали за несреќата: Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка

Курир - 11.07.2019

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk . Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С.

Ужасна сообраќајка во Македонија: Едно лице загина, друго е тешко повредено

Курир - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

Тешка сообраќајка на булевар Србија, неколку лица повредени (ФОТО)

Курир - 11.07.2019

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје, дознава 24 Инфо. Според очевидци, во несреќата се повредени неколку лица, кои со возила на Итната помош се пренесени во болници. Во судирот учествувале комби и автомобил.

Страотна несреќа во Дебрца, загина едно лице, друго тешко повредено

Сител - 11.07.2019

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан ...

Страшна несреќа кај булевар Србија, неколку лица повредени

Сител - 11.07.2019

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје, дознава 24 Инфо. Според очевидци, во несреќата се повредени неколку лица, кои со возила на Итната помош се пренесени во болници. Во судирот учествувале комби и автомобил.

Во тешка сообраќајка загина едно лице

МКД - 11.07.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун. „Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца.

Тешка сообраќајка на булевар Србија, неколку лица повредени (ФОТО)

Скопје инфо - 11.07.2019

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје, дознава 24 Инфо. Според очевидци, во несреќата се повредени неколку лица, кои со возила на Итната помош се пренесени во болници. Во судирот учествувале комби и автомобил.

ФОТО: Тешка сообраќајка во Скопје - Автомобилите смачкани, неколку повредени

Press24 - 11.07.2019

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа утрово во Скопје, дознава 24 Инфо. Според очевидци, во несреќата се повредени неколку лица, кои со возила на Итната помош се пренесени во болници откако комби и автомобил се судриле на рстосницата од ...