TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДУИ кампањата ја заврши во Гостивар

Нова ТВ - 15.10.2021

ДУИ изборната кампања за локалните избори ја заврши со митинг во Гостивар, каде го претстави кандидатот за градоначалник на оваа општина Невзат Бејта и Листата на советници предводена од Африм Аручи.

ДУИ ја затвори кампањата со митинг во Гостивар

Канал5 - 15.10.2021

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар. Со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

ДПА одржа завршен изборен митинг во Гостивар

Gostivarpress.mk - 15.10.2021

ДПА вечерва во Гостивар одржа завршен митинг, во рамки на кампањата за Локалните избори 2021. Во својот говор, кандидатката за градоначалник на Гостивар, Рената Елези нагласи дека Гостивар се соочува со многу проблеми, на кои им треба решение.

Завршен митинг на ДУИ: Ќе го вратиме Гостивар на вистинскиот пат

Gostivarpress.mk - 15.10.2021

Демократската унија за интеграција ја заокружи предизборната кампања за Локалните избори вечерва со централен митинг во Гостивар, кој се одржа во спортската сала. Во своето обраќање, кандидатот за градоначалник од ДУИ, Невзат Бејта барајќи доверба ...

ДУИ ја затвори кампањата со митинг во Гостивар

Телма - 15.10.2021

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар, со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

Бејта: Ветувам дека ќе бидам градоначалник и за Албанците и за Македонците

Press24 - 15.10.2021

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар, со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

ДУИ ја затвори кампањата со митинг во Гостивар

Zoom - 15.10.2021

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар. Со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

ДУИ ја затвори кампањата со митинг во Гостивар: Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија

Република - 15.10.2021

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар. Со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

ДУИ ја затвори кампањата со митинг во Гостивар

Опсервер - 15.10.2021

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар, со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

(ВИДЕО) Ахмети од Гостивар: Нашата агенда е европска, а тоа е иднината

360 степени - 15.10.2021

Претседателот на Демократската унија за интеграција пред присутните на овој митинг рече дека Гостивар заслужува подобро, повеќе и пред се промени Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), ја заврши кампањата за локалните избори со митингот што се ...

Ахмети: Нашата платформа е здравје кое го одржува животот

Локално - 15.10.2021

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пред присутните на завршниот митинг на партијата во Гостивар, рече дека градот го заслужува подоброто. -Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија.

ДУИ ја затвори кампањата со митинг во Гостивар: Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија

Lider - 15.10.2021

Кандидатот за градоначалник Бејта го обвини неговиот противкандидат дека ја уназади хигиената во градот и дозволил да се создаваат диви депонии, да се отвораат казина и да се намножат бездомни кучиња.

Таравари очекува нова победа, Бејта се надева на реванш во Гостивар

Фокус - 15.10.2021

Денеска е последниот ден до локалните избори, кога кандидатите за градоначалници ќе имаат средби со граѓаните, претставувајќи им ги проектите што ги планираат во нивните општини. За Гостивар ќе се борат четворица кандидати – Алијанса за Албанците со ...

Арифи: Имаме многу проекти што ќе се реализираат во следните четири години

Канал5 - 15.10.2021

Тетовската градоначалничка и кандидатка за нов мандат од редовите на ДУИ, Теута Арифи денеска имаше средба со политичкиот врв на ДУИ во Тетово како последна активност за кампањата. Таа истакна дека во ДУИ сите се уверени и ја пренесуваат пораката ...

Завршен митинг на Движењето БЕСА во Гостивар

Gostivarpress.mk - 15.10.2021

Движењето БЕСА вчеравечер одржа централен митинг во Гостивар, на кој беа претставени кандидатите од советничката листа и кандидатот за градоначалник Фадиљ Зендели. „Кандидатот за градоначалник од ДУИ се кандидира по петти пат и ќе загуби и на овие ...

Арбен Таравари: Гостивар е најтранспарентната институција во Северна Македонија, која се управува од албанец

4NEWS - 15.10.2021

Кандидатот на албанската опозиција и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, на централниот митинг во Гостивар изјави дека на 17 октомври ќе биде испратена пораката дека знаеме да управуваме и дека заслужуваме да управуваме уште четири ...

Таравари: Гостивар е најтранспарентната институција во С. Македонија, која се управува од албанец

Lider - 15.10.2021

Кандидатот на албанската опозиција и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, на централниот митинг во Гостивар изјави дека на 17 октомври ќе биде испратена пораката дека знаеме да управуваме и дека заслужуваме да управуваме уште четири ...

Зијадин Села: По 17 октомври ќе нема општини со кои ќе раководи ДУИ

4NEWS - 14.10.2021

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори. Тоа го порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

Зијадин Села: По 17 октомври ќе нема општини со кои ќе раководи ДУИ

Вечер Прес - 14.10.2021

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори, порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

Зијадин Села: По 17 октомври ќе нема општини со кои ќе раководи ДУИ

MakPress - 15.10.2021

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори, порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

По 17 октомври ќе нема општини со кои ќе раководи ДУИ, вели Села

Локално - 15.10.2021

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори. оа го порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...