TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЖДРЕБ ЛШ: Сити против Баерн Минхен е супердербито, Елмас и Наполи против Милан во четвртфиналето во ЛШ

Екипа - 17.03.2023

Манчестер сити – Баерн Минхен е супер натпреварот од четвртфиналната фаза во Лигата на шампионите, одлучи денешната ждрепка во седиштето на УЕФА во Нион. Елјиф Елмас и неговиот Наполи во италијанското дерби ќе играат против Милан.

Какви парови во ЛШ, има да грми, Пеп Гвардиола со Сити против својот некогашен тим Баерн Минхен, финале пред финале

Sport M

Извлечени паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите

Слободен Печат

ЛШ: Пекол за Пеп, Наполи има “отворен“ пат до финалето!

SportMedia

Манчестер сити ќе удри на Баерн Минхен во четврт-финалето на ЛШ, Елмас против Милан

Макфакс

Војна на великаните во ЛШ: Манчестер С. против Баерн во четвртфиналето!

Sport 1

Двојки за ЛШ: Сити против Баерн во четвртфиналето, Наполи ќе игра против Милан

МакФудбал

СуперСпорт SportMedia TopSport МКД Курир ТВ21

Една мега-пресметка и италијанско дерби во четвртфиналето во ЛШ (Фото)

Дерби - 17.03.2023

Осминафиналната фаза во Лигата на шампионите ги одреди осумте патници во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а како што беше најавено, ова попладне се одржа ждрепката за оваа фаза. Извлекувњето кое се одржа во европската куќа на фудбалот во Нион ...

Ждрепка: Познати се четвртфиналните и потенцијалните полуфинални двојки во ЛШ

24Фудбал

Ждреб ЛШ: Сити против Баерн е големото дерби во четвртфинале

Спортски

Реал Мадрид го доби ланскиот ривал во четвртфиналето, Елмас и Наполи имаат чист пат за до финалето

Спортманија

Мега-дерби и италијански класик во четвртфиналето од ЛШ

Спортклуб

ЛУДА ЖДРЕПКА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ! Погледнете ги дуелите: Една мега-пресметка и италијанско дерби во четвртфиналето!

Во Центар

Осум можни дуели се двојки од финалиња од претходните години

Н.Македонија

SportMedia Дерби SportMedia Sport M Макфакс MTM Точка

Спалети многу се налути кога слушна како Гвардиола го фали Наполи дека е подобар од Сити

Спортманија - 16.03.2023

Тренерот на Наполи Лучијано Спалети изјави дека нема да наседне на „игрите“ кои се обидува да ги прави тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола. Предводникот на англискиот првак изјави дека Наполи е клубот кој игра најдобар фудбал сезонава во ...

Спалети не паѓа на комплиментите од Пеп: Тоа се игри со кои сакаат да не срушат

Спортманија

Спалети: Не наседнуваме на игрите на Гвардиола

24Инфо

Спалети: Не беше лесно, но успеавме да испишеме историја со Наполи

OhridNews

Не беше лесно, но успеавме да испишеме историја со Наполи

Вечер Прес