TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инспекторите на УЈП од понеделник ќе почнат со контроли во фирмите од „Рекет”

24 Вести - 23.08.2019

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен сојуз. Во другите фирми, УЈП веќе ги достави налозите и во понеделник ќе влезе да прави ...

1ТВ и БМЈ-медиа груп под лупа на УЈП, добиено и одобрението од кривичен за „Меѓународен сојуз“

Канал5 - 23.08.2019

УЈП од денеска ги „чешла“ фирмите поврзани со Боки 13. На тапет се Меѓународниот Сојуз, БМЈ Медиа груп и 1ТВ. Сепак, нема да бидат поштедени и други фирми, како и физички лица, кои биле во некаква врска со Боки и неговиот Сојуз.

Сѐ уште енигма каде се милионите од „Рекет“

Алсат-М - 23.08.2019

УЈП од денеска се впушта во контрола на фирмите на Бојан Јовановски. Истражителите на оваа институција ќе ги чешлаат даноците во сметководствената евиденција на Меѓународен сојуз – Скопје, 1ТВ и БЈМ медиа.

Oд понеделник УЈП влегува во фирмите на Боки 13 и во невладината Меѓународен сојуз

МКД - 23.08.2019

Претставници на Управата за јавни приходи денеска во затворот во Шутка на Бојан Јовановски му го предале налогот за контрола во невладината организација Меѓународен сојуз. За контрола на другите фирми на Боки 13, 1ТВ и БМЈ медиа груп веќе биле ...

Тасева: УЈП требаше порано да ги проверува фирмите на Јовановски

Призма - 22.08.2019

Поранешната антикорупционерка смета дека Управата сега треба да работи по насоки на Обвинителството Откако Јавното обвинителство оформи предмет за случајот „Рекет“ и три лица отидоа во притвор, меѓу кои и специјалната обвинителка Катица Јанева, ...

УЈП ќе ги контролира фирмите поврзани со „Рекет“

Канал5 - 22.08.2019

УЈП до петок ќе даде налози за отпочнување на контроли кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“, најави денеска директорката на УЈП Сања Лукаревска. Планирани се контроли во невладината на Боки 13, Меѓународниот сојуз, 1ТВ, БМЈ ...

УЈП од петок ќе ги “ЧЕШЛА” фирмите кои се поврзани со Бојан Јовановски и Меѓународниот Сојуз!

Магазин - 22.08.2019

Управата за јавни приходи од петок ќе ги проверува фирмите кои се поврзани со Бојан Јовановски и неговата невладина организација Меѓународен сојуз. Директорката на УЈП Сања Лукаревска вчера кажа дека покрај за фирмата „БЈМ Медиа груп“, телевизијата ...

Фирмите на Бојан Јовановски под лупа на УЈП

Фактор - 22.08.2019

Фирмите кои се управувани од осомничените во случајот „Рекет“ ќе бидат прочешлани од УЈП. Управата од утре според најавите ќе влезе во фирмите на Бојан Јовановски а директорката Лукаревска кажа дека ќе се постаоува во делот на даноците.

УЈП од петок ќе ги проверува фирмите и лицата поврзани со Боки 13

Сакам да кажам - 21.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од петок ќе ги проверува фирмите поврзани со Бојан Јовановски-Боки 13 и неговата невладина организација Меѓународен сојуз. Директорката на УЈП Сања Лукаревска денеска кажа дека покрај за фирмата „БЈМ Медиа груп“, ...

УЈП ќе ги „чешла“ фирмите поврзани со „Рекет“

Канал5 - 21.08.2019

Управата за јавни приходи ќе врши контроли во Меѓународниот сојуз на Боки 13, 1ТВ и БМЈ Медиа Груп. Ќе се проверува работата на фирмите и документацијата за да се утврди каква е поврзаноста со случајот Рекет во кој што првообвинет е сопственикот ...

Хаос на „Пластичарската улица“: Ги заклучувале дуќаните пред очите на инспекторите од УЈП

еМагазин - 21.08.2019

Во Управата за јавни приходи денеска се одржа прес конференција посветена на контролите извршени по воведувањето на мерката поврат на 15% од пресметаниот ДДВ на граѓаните. Директорката на УЈП Сања Лукаревска истакна дека во текот на вчерашниот ден ...

УЈП ќе ги контролира фирмите поврзани со случајот „Рекет“

Expres - 21.08.2019

Паралелно со истрагата за случајот „Рекет“, Управата за јавни приходи ќе врши контрола во фирмите поврзани сослучајот „Рекет„. „Ние ќе постапиме во делот кој што се однесува на даноците, до петок ќе дадеме налози за отпочнување на контрола и во ...

Фарса или правда- Според Тасева, УЈП требаше порано да ги проверува фирмите на Боки 13

Курир - 22.08.2019

Откако Јавното обвинителство оформи предмет за случајот „Рекет“ и три лица отидоа во притвор, меѓу кои и специјалната обвинителка Катица Јанева, Управата за јавни приходи најави дека ќе изврши контрола на работењето на фирмите поврзани со ...

УЈП ќе ги проверува фирмите на Бојан Јовановски

Фокус - 22.08.2019

Фирмите кои се управувани од осомничените во случајот „Рекет“ ќе бидат прочешлани од УЈП. Управата од утре според најавите ќе влезе во фирмите на Бојан Јовановски а директорката Сања Лукаревска кажа дека ќе се постапува во делот на даноците.

УЈП почна да ги „чешла“ фирмите поврзани со „Рекет“

PressingTV - 21.08.2019

Управата за јавни приходи од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Ќе постапиме во делот кој се однесува на даноците.

Епилог од акцијата на УЈП на Пластичарска: Не се издавале фискални сметки и не се воделе книги за дневни финансиски ...

Бриф - 22.08.2019

Денес во Управата за јавни приходи се одржа прес конференција посветена на контролите извршени по воведувањето на мерката поврат на 15% од пресметаниот ДДВ на граѓаните. Директорката на УЈП Сања Лукаревска истакна дека во текот на вчерашниот дена ...

УЈП влегува во фирмите поврзани со случајот „Рекет“

Скопје1 - 21.08.2019

Управата за јавни приходи влегува во фирмите поврзани со случајот „Рекет“. Од петок ќе го проверува работењето на фирмите „БМЈ медиа груп“, „Меѓународен сојуз“ и телевизијата „1 ТВ“. „Ние ќе постапиме во делот кој што се однесува на даноците, до ...

УЈП од утре ќе ги проверува фирмите на Боки 13

Нетпрес - 22.08.2019

Управата за јавни приходи, УЈП, од утре ќе почне да го проверува работењето на фирмите поврзани со Бојан Јовановски, во делот на даноците и исплатите. Според директорката на УЈП, Сања Лукаревска налозите за контрола на Меѓународниот сојуз, „1ТВ“, ...

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

Независен - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

УЈП влегува во фирмите поврзани со „Рекет“

Тера - 22.08.2019

Фирмите кои се управувани од осомничените во случајот „Рекет“ ќе бидат прочешлани од УЈП. Управата според најавите ќе влезе во фирмите на Бојан Јовановски, а директорката Сања Лукаревска кажа дека ќе се постапува во делот на даноците.

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

Локално - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

А1 On - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

24 Вести - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

ДВА МЕСЕЦА ПО АФЕРАТА И ФОРМАТИРАЊЕТО ТЕЛЕФОНИ: Лукаревска и УЈП тргнуваат во поход по парите од Рекет кај фирми и ...

Денешен - 23.08.2019

Откако минаа два месеца од избивањето на криминалната афера Рекет и откако два месеца се во притвор осомничените Боки 13 и Зоран Кичеец, а од завчера и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, Управата за јавни приходи денеска тргнува во поход ...

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

ММС - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

Скопје инфо - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

УЈП ги почнува контролите во физичките и правни лица поврзани со случајот „Рекет“

ТВ21 - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

УЈП ги почнува контролите на физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

Телма - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП Сања Лукаревска.

УЈП од денеска ќе ги “чешла“ 1ТВ, БМЈ груп, Меѓународниот сојуз на Боки 13 и други лица и фирми поврзани со “Рекет“

еМагазин - 23.08.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите завчера ги најви директорката на УЈП, Сања Лукаревска .

УЈП од денеска ќе почне со контролите на фирмите и лицата поврзани со „Рекет“

Мета - 23.08.2019

Како што најави директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска УЈП од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“.

Доставени налозите – УЈП започнува контола во фирмите поврзани со „Рекет“

ТВ21 - 23.08.2019

Од УЈП за ТВ21 информираат дека се доставени налозите за контрола во фирмите: 1ТВ, Томато продукција, БМЈ Медиа груп и други правни но и физички лица. Управата за јавни приходи од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај ...