TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако државите ослабат од ковид-19 нема да можат да ги сопрат мигрантите, рече Унгарскиот министер Сијарто за донацијата ...

Сакам да кажам - 06.04.2020

Унгарија донираше 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери за здравствените работници во земјава. Мадицинската помош лично на нашите власти ја врачи министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто, кој во Скопје допатува со воен карго ...

Сијарто во работна посета на Македонија- со себе донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Магазин - 06.04.2020

Денеска на скопскиот аеросром вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи го пречека унгарскиот министер за надворешни работи, Петар Сијарто, кој во земјава допатува со специјален воен каргоавион, со пакети помош од 100 илјади заштитни ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

А1 On - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на Меѓународниот аеродром Скопје го пречека Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе ...

Унгарскиот шеф на дипломатијата во Македонија донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Република - 06.04.2020

Со специјален воен каргоавион, унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, допатува во земјава директно до Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и 5 илјади заштитни скафандери.

(ФОТО) Сијарто допатува во Скопје со 100.000 маски и 5.000 скафандери

Фактор - 06.04.2020

Петер Сијарто, министерот за надворешни работи на Унгарија, претпладнево допатува со карго-авион во Скопје со помош за Македонија за време на справувањето со епидемијата предизвикана од корона вирусот, а го пречека техничкиот министер за внатрешни ...

Сијарто донесе 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери во Македонија

Expres - 06.04.2020

Заменик премиерот Бујар Османи претпладнево го пречеке шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто, кој во рамките на работната посета на Македонија донесе унгарска медицинска помош за Македонија.

Османи се заблагодари за унгарската помош, порача дека солидарноста е најголема европска вредност

AKO - 06.04.2020

,,СОЛИДАРНОСТА Е НАЈВАЖНАТА ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ КОЈА МОРА ДА ЈА ЗАЧУВАМЕ И ВО ВРЕМЕ НА КРИЗА!“-порача вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи. ,,Во време кога секој се бори да обезбеди средства за сопствени потреби, Република Унгарија покажа ...

Унгарија со 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери помош за Македонија

Телма - 06.04.2020

Помош од 100.000 заштитни маски и 5.000 илјади заштитни скафандери за Македонија стигнаа денеска со специјален воен карго авион од Унгарија. Нив лично ги донесе унгарскиот министерот за надворешни работи и трговија, Петар Сијарто, кој на аеродромот ...

Сијарто допатува со медицинска помош за земјава

МКД - 06.04.2020

Со специјален воен карго авион, унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петар Сијарто допатува во земјава директно со пакети помош од 100.000 заштитни маски и 5.000 заштитни скафандери.

Унгарија ѝ донира на државата 100 илјади заштитни маски и пет илјади скафандери

Мета - 06.04.2020

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто допатува со специјален воен карго авион со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и пет илјади заштитни скафандери за медицинските лица.

Унгарскиот шеф на дипломатијата во Македонија донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Макфакс - 06.04.2020

Со специјален воен карго авион, унгарскиот министер за надворешни работи, Петар Сијарто, допатува во земјава директно до Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и 5 илјади заштитни скафандери.

Сијарто допатува со медицинска помош за Македонија

Курир - 06.04.2020

Со специјален воен карго авион, унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петар Сијарто допатува во земјава директно со пакети помош од 100.000 заштитни маски и 5.000 заштитни скафандери.

Унгарскиот шеф на дипломатијата во Македонија донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

24Инфо - 06.04.2020

Со специјален воен карго авион, унгарскиот министер за надворешни работи, Петар Сијарто, допатува во земјава директно до Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и 5 илјади заштитни скафандери.

Унгарскиот шеф на дипломатијата во Македонија донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Точка - 06.04.2020

Со специјален воен каргоавион, унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, допатува во земјава директно до Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и 5 илјади заштитни скафандери.

Сијарто донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Н.Македонија - 06.04.2020

Со специјален воен каргоавион, унгарскиот министер за надворешни работи, Петар Сијарто, допатува во земјава директно до Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и пет илјади заштитни скафандери.

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

ММС - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Бриф - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи: Унгарскиот шеф на дипломатијата во Македонија донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Press24 - 06.04.2020

Со специјален воен каргоавион, унгарскиот министер за надворешни работи, Петар Сијарто, допатува во земјава директно до Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и 5 илјади заштитни скафандери.

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

24 Вести - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

CivilMedia - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Сител - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Канал5 - 06.04.2020

Сијарто допатува во Скопје со специјален воен карго авион директно од Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и пет илјади заштитни скафандери. Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на ...

Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и пет илјади заштитни скафандери

Локално - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Frontline - 06.04.2020

Северна Македонија и Унгарија имаат одлична билатерална соработка, за што сведочи и денешната поддршка, која во вакви застрашувачки времиња, кога секој се бори да обезбеди средства за сопствени потреби, покажаа навистина несебична солидарност од ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Опсервер - 06.04.2020

Скопје, 6 април 2020 () – Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската помош од 100.000 маски и 5.000 скафандери

Фокус - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Сијарто допатува со медицинска помош за Македонија

Нетпрес - 06.04.2020

Со специјален воен карго авион, унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петар Сијарто допатува во земјава директно со пакети помош од 100.000 заштитни маски и 5.000 заштитни скафандери.

Пристигна Сијарто и донесе унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Скопје1 - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на Меѓународниот аеродром Скопје го пречека Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе помош ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Скопје инфо - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто, кој донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 заштитни скафандери од Унгарија

Слободен Печат - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Вечер - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Унгарскиот шеф на дипломатијата во Македонија донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

MTM - 06.04.2020

Со специјален воен каргоавион, унгарскиот министер за надворешни работи, Петар Сијарто, допатува во земјава директно до Унгарија со пакети помош од 100 илјади заштитни маски и 5 илјади заштитни скафандери.

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

Либертас - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто и унгарската хуманитарна помош од 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери

iPortal - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Османи го пречека Сијарто: Унгарија испрати 100.000 маски и 5.000 скафандери

Нова ТВ - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, претладнево на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петар Сијарто кој во рамки на посета донесе заштитна опрема за борба ...

Сијарто донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Независен - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Унгарскиот шеф на дипломатијата во Македонија донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Тера - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на Меѓународниот аеродром Скопје го пречека Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе ...

Сијарто допатува во Скопје со специјален воен карго авион: 100 илјади заштитни маски и пет илјади заштитни скафандери

MakPress - 06.04.2020

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петар Сијарто кој во рамките на посетата донесе заштитна опрема за ...

Донација од 100.000 маски и 5.000 скафандери од унгарската влада

Сител - 06.04.2020

Унгарија донираше 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери за македонските здравствени работници. Донацијата лично ја врача унгарскиот шеф на дипломатијата Сијарто, кој во Скопје пристигна со воен карго авион.