TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема да штедат пари: Германски гигант руши рекорд поради голманот на Лацио

СуперСпорт - 14.06.2018

Бундеслигашот Баер Леверкузен бара замена за својот чувар на мрежата, Бернд Лено, кој би требало да го засили Арсенал. Арсенал и Лено, наводно, се договориле и сега Леверкузен бара нов голман, а прв на листата со желби е 26-годишниот голман на ...

Арсенал со пеколен старт: Сити, па Челзи на стартот од Премиерлигата

SportMedia - 14.06.2018

Една од најквалитетните европски фудбалски шампионати, новата натпреварувачка сезона 2018/2019 од Премиерлигата официјално ќе започне на 11. август, а во дербито на првото коло шампионот Манчестер Сити ќе биде гости на Арсенал.

Премиерлигата го објави распоредот за новата сезона, дерби уште во првото коло

24Фудбал - 14.06.2018

Премиерлигата денеска го изврши ждребот за распоредот за сезоната 2018/19, новите возбудувања на „Островото“ започнуваат на 11-12 август со дерби помеѓу Арсенал и Манчестер Сити Унаи Емери ќе биде ставен на тест веќе на стартот од својата авантура ...

Распоред Премиер лига: Дерби во првото коло, Јунајтед против Сити во ноември!

Спортски - 14.06.2018

Денес во центарот на вниманието е отварањето на Мундијалот, но најсилната европска лига, Премиер лигата денес го објави распоредот за следната сезона 2018/19. Со денешниот ждреб беа одредени паровите и целиосниот распоред за сезоната која ќе започне ...

Познат распоредот за Премиер лигата: Унаи Емери со огнено крштевање

Спортклуб - 14.06.2018

Сезоната зад нас во Премиер лигата ја одбележа Манчестер Сити кој на доминантен начин ја освои титулата, соборувајќи притоа неколку рекорди. Од елитниот ранг испаднаа Свонси, Стоук и ВНА, а наместо нив во Премиер лигата следната сезона ќе играат ...

Доста е со катастрофални сезони: Емери купува три засилувања за помоќен Арсенал

СуперСпорт - 14.06.2018

Новиот тренер на Арсенал, Унај Емери, одлучи да направи целосна реконструкција на екипата и во наредните денови треба да комплетира три трансфери. Емери нема намера да го задржува истиот тим, кој го остави Арсен Венгер, а кој не се покажа најдобар ...

Емери со Арсенал ќе дебитира во Премиерлигата против Сити на Гвардиола (ФОТО)

Sport 1 - 14.06.2018

Првото коло во новата сезона од Премиерлигата 2018/2019, која започнува на 11 август веднаш ќе донесе големо дерби. Актуелниот првак Манчестер сити ќе му гостува на Арсенал на „Емирати“. Тоа ќе биде „огнено крштевање“ за новиот менаџер на ...

Какво отворање на сезоната – Арсенал го пречекува шампионот Манчестер сити

Екипа - 14.06.2018

Новата сезона од Премиер-лигата ќе биде отворена со големо дерби, откако ждребот сакаше Арсенал веќе во првото коло да го пречека актуелниот првак Манчестер сити. Унаи Емери ќе има полни раце работа во текот на летово да остави своја трага врз ...

Арсенал на Сити, Емери против Гвардиола на отворањето на сезоната

TopSport - 14.06.2018

Унаи Емери, човекот што го наследи Арсен Венгер на клупата на Арсенал, ниту во своите најлоши сништа не можеше да очекува дека ќе добие толку тежок распоред на почетокот, на сезоната 2018/2019. Дебито во Премиер лигата, како менаџер на Арсенал.

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

Sport M - 14.06.2018

Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига. Двојки за првата рунда: Арсенал – Манчестер Сити Манчестер Јунајтед – Лестер Борнемут – Кардиф Њукасл – Тотенхем Фулам – ...

Големо дерби уште во првото коло од новата сезона во Премиер лигата

Дерби - 14.06.2018

Од англиската Премиер лига штотуку го објавија целосниот распоред на натпревари во пресрет на сезоната 2018/19. Шампионот на Англија, Манчестер Сити новата сезона ќе ја отвори со гостување на „Емирејтс“ кај „реновираниот“ Арсенал.

Лено го избра Арсенал пред Наполи

Екипа - 13.06.2018

Англискиот премиерлигаш Арсенал излезе како победник од трката по Бернд Лено, иако се чинеше дека германскиот голман својата кариера ќе ја продолжи во Наполи. Чуварот на мрежата на Баер Леверкузен веќе најави заминување од Бундес-лигата, во ...

Постигнат договор: Арсенал се засилува од Серија А

Спортски - 13.06.2018

Италијанските медиуми пренесуваат дека Арсенал е блиску до трансфер на ѕвездата на Сампдорија, Лукас Тореира. Аргентинскиот играч за врска одигра фантастична сезона во Сампдорија и беше на мета на Наполи, но „топџиите“ ја победија конкуренцијата.

Арсенал пред договор со тројца нови играчи

Точка - 13.06.2018

Од редовите на Арсенал напорно работат на остварување на зацртаните трансфер цели на новиот тренер Унаи Емери. Во овој момент „топчиите“ се пред реализација на три трансфери на играчи кои ќе помогнат во зајакнување на составот за следната сезона.

Познат распоредот во Премиерлигата, дерби уште во првото коло!

МКД - 14.06.2018

Новите возбудувања во најсилното првенство на Англија започнуваат на 11-12 август, љубителите на Премиерлигата ќе видат дерби уште во првото коло кога Арсенал ќе го пречека Манчестер Сити Унаи Емери ќе биде ставен на тест веќе на стартот од својата ...

Распоред Премиер лига: Дерби во првото коло, Јунајтед против Сити во ноември!

Таратур - 14.06.2018

Денес во центарот на вниманието е отварањето на Мундијалот, но најсилната европска лига, Премиер лигата денес го објави распоредот за следната сезона 2018/19. Со денешниот ждреб беа одредени паровите и целиосниот распоред за сезоната која ќе започне ...

Арсенал на Сити, Емери против Гвардиола на отворањето на сезоната

Макфакс - 14.06.2018

Унаи Емери, човекот што го наследи Арсен Венгер на клупата на Арсенал, ниту во своите најлоши сништа не можеше да очекува дека ќе добие толку тежок распоред на почетокот, на сезоната 2018/2019. Дебито во Премиер лигата, како менаџер на Арсенал.

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

Кајгана - 14.06.2018

Лондон, 14 јуни 2018 (МИА) – Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига. Двојки за првата рунда: Арсенал - Манчестер Сити Манчестер Јунајтед – Лестер Борнемут – Кардиф ...

Големо дерби уште во првото коло од новата сезона во Премиер лигата

Точка - 14.06.2018

Од англиската Премиер лига штотуку го објавија целосниот распоред на натпревари во пресрет на сезоната 2018/19. Шампионот на Англија, Манчестер Сити новата сезона ќе ја отвори со гостување на „Емирејтс“ кај „реновираниот“ Арсенал.

Договорот на повидок: Арсенал пред засилување од 30 милиони евра!

Спортски - 12.06.2018

Во медиумите се појави вест дека Арсенал би можел да доведе фудбалер од Серија А и тоа за сума од 30 милиони евра. Според дел од медиумите на Островот и Италија, Арсенал постигнал договор со управата на Сампдорија за трансфер на талентираниот Лукас ...

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

Стандард - 14.06.2018

Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига. Двојки за првата рунда: Арсенал – Манчестер Сити Манчестер Јунајтед – Лестер Борнемут – Кардиф Њукасл – Тотенхем Фулам – ...

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

Канал5 - 14.06.2018

Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига. Двојки за првата рунда: Арсенал - Манчестер Сити Манчестер Јунајтед – Лестер Борнемут – Кардиф Њукасл – Тотенхем Фулам - ...

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

А1 On - 14.06.2018

Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига. Двојки за првата рунда: Арсенал – Манчестер Сити Манчестер Јунајтед – Лестер Борнемут – Кардиф Њукасл – Тотенхем Фулам – ...