TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протест во Ѓорче Петров против новиот ДУП за изградба на 17 нови згради

Канал5 - 27.02.2021

Протест во Ѓорче Петров поради донесување на урбанистички план кој што предвидува изградба на нови 17 згради во населбата. Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров организираше блокада на кружниот тек на булеварот Партизански одредби во ...

Ѓорчепетровци протестираа против новиот ДУП: „Не“ за бетонизација на општината!

Скопје инфо

Жителите на Ѓорче Петров утре на протест против новиот ДУП

Нетпрес

Жителите на Ѓорче Петров не сакаат нови 17 згради високи 33 метри, утре ќе го блокираат кружениот тек

Република

ДЕНЕСКА БЛОКАДА НА КРУЖНИОТ ТЕК: Жителите на Ѓорче Петров не сакаат нови 17 згради високи 33 метри

Курир

Денеска протест во Ѓорче Петров против изградба на 17 згради високи 33 метри

Нетпрес

Ѓорчепетровци протестираа против урбаното дивеење во населбата/ФОТО

Вечер Прес

Канал5 Вечер Прес Слободен Печат Курир Скопје инфо Слободен Печат MakPress

Жителите на Ѓорче Петров ќе протестираат, не сакаат да им насадат 17 нови згради

Скопско Ехо - 27.02.2021

Иницијативата против урбанистичкото дивеење во Ѓорче Петров денеска организира протест, точно на пладне, кај кружниот тек кај црквата „Свети Петар и Павле“ затоа што е изгласан спорниот ДУП Ц3 15.

Жителите на Ѓорче Петров на пладне ќе протестираат против градењето 17 нови згради

Република

Жителите на Ѓорче Петров ќе протестираат, не сакаат да им насадат на 17 нови згради

Скопје инфо

Стојаноска по посетата на жителите на Ѓорче Петров: На предвремените парламентарни избори народот ќе ја казни ...

Курир - 26.02.2021

Денеска како што знаете со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски сме во посета на Ѓорче Петров заедно и со колегата Бојан Стојаноски каде меѓу другото штотуку остваривме средба со луѓе од образовната сфера, а припаѓаат на општина Ѓорче ...

Струмичани убедливи против Македонија Ѓорче Петров

24 Ракомет