TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надежта последна умира: Монтела си посака противник за најизненадувачко финале во Лигата на шампионите

Дерби - 14.03.2018

Винченцо Монтела имаше причина за голема радост синоќа на „Олд Трафорд“, откако неговата Севилја успеа да пронајде лек за фаворизираниот Манчестер Јунајтед кој наспроти сите потрошени пари изминатово лето, доживеа елиминација уште во осминафиналето ...

Видео: Секоја чест на Једер, но ова е херојот на Севиља – човекот кој го „изеде“ средниот ред вреден 200 милиони евра!

Спортски - 14.03.2018

Севиља вчера вечер го совлада Манчестер Јунајтед и го елиминираше од Лигата на шампионите. Виченцо Монтела го направи клучниот потег на натпреварот кога во игра го уфрли Бен Једер на местото на Муриел .

Херојот на Севиља имаше посебна реакција откако го елиминираше Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.03.2018

Да постигнеш гол против најдобриот голман на светот е успех, но да го „матираш“ на два пати во четири минути е нешто посебно. Бен Једер е херојот на Севиља во огромниот успех на шпанскиот прволигаш кој го елиминираше Манчестер јунајтед на негов ...

Монтела: Постигнавме историски резултат на овој специјален стадион

Стандард - 14.03.2018

Тренерот на Севиља, Винченцо Монтела не ја криеше радоста од победата со 2:1 над Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ и отстранувањето на „Црвените ѓаволи“ од Лигата на шампионите. Според Италијанецот, неговиот тим постигна историски резултат на овој ...

Мурињо пак одби да признае пораз и го обвини својот клуб

Оff.net - 14.03.2018

Само што влезе игра шпицот на Севиља Висам Бен Једер во рок од 4 минути даде два гола и го исфрли Манчестер Јунајтед од Лига на шампионите. Жозе Мурињо после мечот имаше скандалозно ...

Матиќ: Немаме оправдување, тие беа подобри од нас

Стандард - 14.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед можат да обвинуваат само себе за елиминацијата од Лигата на Шампионите, изјави полудефанзивецот Немања Матиќ после поразот со 1:2 против Севиља. Шпанците продолжија напред откако францускиот напаѓач Висам Бен Једер ...

Монтела не чинеше во Милан, а сега му даде лекција на Мурињо

SportMedia - 14.03.2018

Пред почетокот на сезоната, Виченцо Монтела воопшто не ни размислуваше дека ќе води тим во Лигата на шампионите, а уште помалку дека ќе се пласира меѓу најдобрите осум екипи во Европа. Италијанскиот стратег сезоната ја започна на клупата на Милан, ...

Једер: Овој натпревар никогаш нема да го заборавам

Канал5 - 14.03.2018

Напаѓачот на Севиља, Висам Бен Једер кој ги постигна двата гола во победата на неговиот тим синоќа на гостувањето кај Манчестер Јунајтед, рече дека вечно ќе се сеќава на овој дуел кој донесе историско четвртфинале во Лигата на шампионите за неговиот ...

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

А1 On - 14.03.2018

Севиља го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед. Гостите на реванш натпреварот на „Олд трафорд“ извојуваа победа од 2:1 (првиот ...

Шок на Олд Трафорд, Севиља го елиминираше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

Манчестер јунајтед доживеа елиминација во осминафиналето од Лигата на шампионите откако на свој терен загуби од Севиља со 2-1, Бен Једер беше херојот на шпанскиот тим. Жозе Мурињо доживеа неочекувано рана елиминација од Лигата на шампионите, Севиља ...

ВИДЕО: Импресивниот Бен Једер во пет минути им пресуди и ги елиминира Мурињо и Јунајтед

Gol.mk - 13.03.2018

Според играта не може да се каже дека Севиља направи изненадување со триумфот над Манчестер Јунајтед пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите (ЛШ). Шпанската екипа беше подобриот ривал во двата меча, а денес постигна два гола во мрежата ...

Монтела се покажа како „доктор“ за Мурињо: Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

SportMedia - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед е елиминиран од Лигата на шампиони, откако во реваншот од осминафиналето, на свој терен загуби од Севилја со 1:2. Шпанскиот тим одигра одлично на „Театарот на соништата“ и на крајот заслужено е меѓу најдобрите осум екипи во ...

Силна шлаканица за Мурињо од Севиља среде Манчестер, Рома во четвртфинале (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Фудбалерите на Севиља го направија најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите, откако вечерва успеаја да го совлада фаворизираниот Манчестер со 2-1 и да се пласираат меѓу осумте најдобри во ...

Монтела: Заслужено победивме голем и престижен европски гигант

Gol.mk - 13.03.2018

Винченцо Монтела сезоната ја почна како тренер на Милан , а ќе ја заврши како човек кој испиша историја на клупата на Севиља . Со победата над Мурињо, италијанскиот тренер ја одведе екипата, која е петта во Примера , меѓу осумте најдобри во Европа.

„Џокерот“ на Монтела го нокаутира Јунајтед на „Олд Трафорд“, Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Севилја успеа да направи изненадување и да го нокаутира скромниот Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“, откако оваа вечер се покажа како тимот кој повеќе ја посакува победата во ситуација кога и двата тима требаше да постигнат барем гол за пласман во ...

Шок на „Олд трафорд“: Бен Једер ги исфрли „ѓаволите“ од Европа

Екипа - 13.03.2018

Севилја приреди огромно изненадување откако во осминафиналето од Лигата на шампионите го елиминираше Манчестер јунајтед. Неискористената доминација и ремито од 0-0 во Шпанија беше надополнето со одлично издание вечерва на „Олд трафорд“, каде ...

Видео: Каква ноќ за Бен Једер Севиља после 60 години во 1/4 финалето – Мурињо елиминиран!

Спортски - 13.03.2018

Вечерва своите реванш натпревари од ¼ финалето ги одиграа Манчестер Јунајтед против Севиља, и Рома против Шахтјор. Екипата на Севиља го направи најголемото изненадување во досегашните 1/8 финални средби – го елиминраше Манчестер Јунајтед.

Бен Једер: Не можевме да посакаме подобро место за да испишеме историја

Gol.mk - 13.03.2018

По пет освоени трофеи од Лигата на Европа, Севиља конечно ја прескокна бариерата и во Лигата на шампионите. Клубот од Андалузија со победа на „театарот на сништата“ го елиминира големиот и скап Манчестер Јунајтед, а јунак беше вториот стрелец на ...

Биг Бен Једер го олади Мурињо, Севиља го исфрли Манчестер

Оff.net - 13.03.2018

Фудбалерите на Севиља за првпат во клупската историја се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако на „Олд Трафорд“ го победија Јунајтед со 1:2. Рома патува во следна фаза после седум ...

ВИДЕО: Перфектна замена на Монтела - прв конкакт и гол на Бен Једер!

Gol.mk - 13.03.2018

Монтела ја направи перфектната замена на средина од второто полувреме на „Олд Трафорд“ и место Муриел го внесе Французинот Висар Бен Једер. Во првиот контакт со топката овој му возврати на својот тренер со гол за водство против Манчестер Јунајтед .

Каков шок на „Олд Трафорд“ - Бен Једер со првиот контакт го совлада Де Геа! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Неверојатен шок на „Олд Трафорд“, на само 15 минути до крајот на натпреварот, Севиља поведе со 1-0 и има резултат за пласман во следната ...

Видео: Једер го шокираше „Олд Трафорд“ – Јунајтед пред елиминација!

Спортски - 13.03.2018

Бен Једер само неколку моменти откако влезе во игра успеа да ја затресе мрежата на Манчестер ...

Алегри: Реал Мадрид е фаворит за титулата во Лигата на шампионите

Sport 1 - 13.03.2018

Во четвртфиналето досега се пласираа најзвучните имиња од европскиот фудбал, како Ливерпул, Сити, Реал Мадрид и Јувентус, а вечерва и утревечер ќе ги добиеме последните патници во четвртфиналната фаза.

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! (видео)

TopSport - 13.03.2018

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо.

ЛШ: Сензација на „Олд Трафорд“, Џеко херој за „волците“

Стандард - 13.03.2018

Севиља победи со 2:1 на „Олд Трафорд“ и го елиминираше Манчестер Јунајтед откако првиот дуел од осминафиналето на Лигата на шампионите заврши 0:0. Висам Бен Једер ја обезбеди победата на тимот на Винченцо Монтела.

Сака да ја избегне Барселона, но за прв фаворит смета друг тим – Масимилијано Алегри

Спортски - 13.03.2018

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри го откри според него фаворитот за освојување на Лигата на шампионите оваа сезона. Јувентус предводен од Алегри се избори за пласман во Лигата на шампионите, а покрај италијанскиот претставник во оваа фаза се ...

Ужас за Атлетико! Коста и Гамеиро со тешки повреди

Локално - 13.03.2018

Атлетико Мадрид ги загуби на неодредено време напаѓачите Кевин Гамеиро и Диего Кошта. Двајцата добија повреди во натпреварот од шампионатот на Шпанија против Селта (3: 0). Според официјалниот сајт на мадридскиот клуб, Кошта бил дијагностициран со ...

Изненадување во ЛШ: Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед

+инфо - 14.03.2018

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед. Гостите на реванш натпреварот на „Олд трафорд“ извојуваа победа од 2:1 (првиот ...

Бен Једер го тресна Манчестер јунајтед, Севиља слави голема победа на Олд Трафорд (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.03.2018

Шок за Манчестер јунајтед и Жозе Мурињо, Севиља победи со 2-1 на Олд Трафорд и ќе игра во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Жозе Мурињо доживеа неочекувано рана елиминација од Лигата на шампионите, Севиља сосема заслужено дојде до триумф над ...

„Џокерот“ на Монтела го нокаутира Јунајтед на „Олд Трафорд“, Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето

Точка - 13.03.2018

Севилја успеа да направи изненадување и да го нокаутира скромниот Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“, откако оваа вечер се покажа како тимот кој повеќе ја посакува победата во ситуација кога и двата тима требаше да постигнат барем гол за пласман во ...

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! (видео)

Макфакс - 13.03.2018

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо.

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

Идивиди - 14.03.2018

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед. Гостите на реванш натпреварот на „Олд трафорд“ извојуваа победа од 2:1 (првиот ...

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! (видео)

Вечер - 13.03.2018

epa06601623 Wissam Ben Yedder (L) of Sevilla scores the opening goal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Севилја го шокира Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

Слободен Печат - 14.03.2018

Севилја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед. Гостите на реванш натпреварот на „Олд трафорд“ извојуваа победа од 2:1 (првиот ...

ЛШ: Севилја потврди дека е подобра од Јунајтед

Сител - 14.03.2018

Фудбалерите на Севилја го елиминираат Манчестер Ј од Лигата на шампионите и тоа совладувајќи го на неговиот Олд трафорд со 2-1. Шпанците стрпливо ја чекаа својата шанса а јунак на мечот беше францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за ...