TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судија асистираше за Рајн Некар против Нант, коментаторите полудеа! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 20.03.2019

Рајн Некар и Нант одиграа прекрасен натпревар во рамките на 1/8 финалето во Лигата на шампионите, а домаќинот победи со 34:32 и си обезбеди минимална предност за реваншот во Франција. Следењето на овој дуел беше вистинсто уживање, а на теренот се ...

ЛШ: Талески ја доби првата битка со Лазаров

OhridNews - 20.03.2019

Германскиот бундеслигаш Рајн Некар Левен во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Филип Талески обезбеди предност од два погодоци после првиот осминафинален натпревар победувајќи го тимот на Нант со 34-32 (18-16) предводен од Кирил ...

„Лавовите“ со +2 патуваат за Нант, картите за четвртфинале широко отворени

Gol.mk - 20.03.2019

Нокаут фазата на Лигата на шампионите беше отворена со супер-драматичен дуел во Манхајм, каде Рајн Некар Левен го совлада Нант со 34-32 (17-15) и стекна минимална предност пред реваншот по десет дена во Франција .

Талески ја доби првата битка со Лазаров во ЛШ

Екипа - 20.03.2019

Осминафиналните пресметки од Лигата на шампионите почнаа со „мак-дерби“, Филип Талески со Рајн-Некар Левен славеше над Кире Лазаров и Нант со резултат 34-32. Лазаров на овој натпревар доби поинаква улога, голем дел од мечот го играше како среден ...

Талески поуспешен од Лазаров, Рајн-Некар го доби дербито со Нант

Sport 1 - 20.03.2019

Во дуелот на македонските репрезентативци во осминафиналето во Лигата наншампионите, Рајн-Некар на домашен терен го совлада Нант со 34-32. Талески не постигна гол, ЛадЛаза двапати веше прецизен.

Рајн-Некар го победи Нант, но Лазаров и соиграчите го чекаат реваншот со мала негатива

Дерби - 20.03.2019

Рајн-Некар Левен го победи Нант со 34:32 во осминафиналето на ракометната Лига на шампиони, но францускиот состав и актуелен европски вицешампион ќе го игра реваншот на домашен терен во обид да ја неутрализира предноста на Германците.

Видео: Филип Талески и РНЛ со два предност против Нант на Кирил Лазаров

AKO - 20.03.2019

Рајн Некар Левен со два предност ќе патува во Франција кај Нант на реваншот од осминафиналето во ЛШ. РНЛ запиша победа против Нант со 34-32 во натпревар со многу динамика и резултатски пресврти, на крајот се радуваа германците на победата изразена ...

Кире и Нант издржаа во Манхајм имаат активни минус два за реваншот

24 Ракомет - 20.03.2019

Филип Талески доби можност да игра во финишот од натпреварот против Нант, но немаше погодоци во победата од 34:32. Во меч со многу голови Рајн Некар се избори за победа со која не може да биде сигурен околу пласманот во четврт-финалето, а ...

Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

Спортклуб - 20.03.2019

Во Манхајм вечерва гледавме извонредно возбудлив меч помеѓу домаќинот Рајн Некар Левен, против тимот на Нант, на кој славеа домашните со +2 (34:32). Со +2 РНЛ патува на реваншот кај Нант, каде ќе биде уште поинтересно да се види која од овие две ...

Талески vs Лазаров 1:0

SportMedia - 20.03.2019

Првата македонска пресметка во осминафиналето во Лигата на шампиони меѓу Филип Талески и Кирил Лазаров заврши со победа на помладиот. Рајн Некар го совлада Нант со 34-32. Нант тргна добро во мечот, поведе со 3-5, па 5-8 во 11. минута.

Талевски и Лазаров го отвораат осминафиналето, Вардар ги пушти влезниците за дуелот против ППД Загреб во ЛШ

Сител - 20.03.2019

Со дуелот меѓу Ранј Некар Левен и Нант кој се игра вечерва (19 часот) започнува разигрувањето во ракометната Лига на шампиони. Филип Талевски со Ранј некар Л. е домаќин на Кирил Лазаров и францускиот Нант во првиот меч од осминафиналната рунда во ...

Денеска почнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. Распоред и сатница

РК Металург - 20.03.2019

Со денешната средба меѓу екипите на Р.Н.Левен и на Нант почнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. . Распоред и сатница: 20 март 2019 г., 19.00 ч.: Р.Н.Левен – Нант (реванш на 30 март) 23 март 2019 г., 18.30 ч.

Лига на шампиони: Талески и Лазаров го отвораат осминафиналето во ЛШ

24 Ракомет - 20.03.2019

Со натпреварот меѓу екипите на Рајн Нека и Нант се отвора осминафиналето во Лигата на шампионите, а ова ќе биде дуел кој ќе биде интересен и за нас бидејќи во него ќе има пресметка и меѓу двајца репрезентативци на Македонија.

Со „македонска пресметка“ почнува осминафиналето во ЛШ: Талески со Рајн Н.Л. против Лазаров со Нант

1tv - 20.03.2019

Вечерва почнуваат возбудувањата во првата нокаут фаза од ракометната Лига на шампионите. Честа први да го отворат осминафиналето ќе ја имаат Рајн Некар Левен и Нант од 19 часот. За љубители на ракометот кај нас ова претставува „македонска пресметка“ ...