TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поскапуваат бензинот и дизел горивото

МКД - 30.01.2023

Вечерва по полноќ поскапуваат горивата, бензините за 1 денар за литар, а дизелот за половина денар. Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информира дека со нејзината одлука се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените ...

Бензините поскапуваат за еден, дизелот за половина денар

Телма

Од ноќеска ќе поскапат дизелот и бензините

Мета

НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

+инфо

Од полноќ поскапуваат бензините и дизелот

360 степени

Горивата поскапуваат од половина до еден денар

Кајгана

Поскапуваат бензините и дизелот

Локално

Најнова одлука на РКЕ: Горивата поскапуваат, еве колку ќе чинат од полноќ

Точка - 30.01.2023

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ се зголемуваат 1,00 денар/л во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за ...

Од полноќ нови повисоки цени на горивата

Канал5

Поскапуваат горивата – ова се новите цени

Centar

Поскапуваат горивата

Сител

Од полноќ поскапуваат горивата низ Македонија – ова се новите цени

4NEWS

Поскапуваат горивата од полноќ

Скопје инфо

РКЕ: Нов раст на цените на горивата од полноќ!

Додај Гас

А1 On Тера Денар

ВОЗАЧИ ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ: Дизелот повторно го претрка бензинот

Фактор - 30.01.2023

Возачи подгответе се за нови цени на горивата. Веќе од полноќ поскапуваат и бензините и дизелот. Тоа значи дека бензините поскапуваат за 1,00 ден/лит а дизелот се зголемува за 0,50. Имено, возачите кои возат автомобили на бензин за ЕУРОСУПЕР БС-95 ...

Ново поскапување на горивата од полноќ

ТВ21 - 30.01.2023

Регулаторната комисија за енергетика одлучи за поскапување на гориавата од вечерва на полноќ. Цената на бензините се зголемува за 1 денар по литар, додека дизелот ќе се покачи за 0,5 денари по литар.

Ново поскапување на горивата од полноќ

Скопје24

ПОСКАПУВААТ ГОРИВАТА ОД ПОЛНОЌ – ова се новите цени на бензините и дизелот!

Курир

Ново поскапување на горивата после полноќ

Фокус

Горивата поскапуваат

Вечер Прес

Се токми нова цена на горивата

Centar - 29.01.2023

Утре регулаторната комисија за енергетика се очекува да ја објави новата цена на горивата. Информацијата за тоа дали ќе има промени во цените на бензинот и дизелот ќе биде соопштена напладне, веднаш по седницата.

Се токми нова цена на горивата

Бриф