TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно откорната спомен плочата на загинатите бранители кај Карпалак

еМагазин - 15.05.2019

На 14.05.2019 година во 13.00 часот во СВР Тетово и во Полициското одделение Сарај, М.Н. – претседател на одбор на бранители, пријавил дека била откорната спомен плочата на загинатите бранители, која била поставена на автопатот Тетово-Скопје на ...

По шести пат е ставена спомен-плоча кај Карпалак, никогаш не е откриено кој ја сквернави

Сакам да кажам - 15.05.2019

Вратена е спомен плочата посветена на 10-те загинати бранители која вчера ја отстраниле засега непознати сторители. Плочата на која се испишани имињата на резервистите на АРМ кои на ова место беа убиени во конфликтот од 2001 е поставена на автопатот ...

Поставена нова спомен плоча кај Карпалак

Сител - 15.05.2019

Нова спомен плоча е поставена денеска кај месноста Карпалак со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени на тоа место во 2001 година, информираат од Одборот на бранители. Претставници на Одборот, кој е заеднички орган на девет ...

Припадници на македонската армија денеска поставија нова спомен плоча на банкината на Автопатот Тетово – Скопје

ММС - 15.05.2019

Припадници на македонската армија денеска поставија нова спомен плоча на банкината на Автопатот Тетово – Скопје, кој вчера беше остранета од засега непознати сторители Од Одборот на бранители побараа да се пронајдат сторителите и порачаа дека никој ...

Искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак

Канал5 - 14.05.2019

Искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001. Малата спомен плоча беше поставена на банкината од Автопатот Скопје – Тетово, е извадена и веќе не е единствен потсетник за ...

Повторно отстранета Спомен плочата за загинатите бранители во Карпалак

Сакам да кажам - 14.05.2019

Спомен плочата посветена на десетте мина бранители, кои на ѕверски начин беа убиени во месноста Карпалак на патот Тетово-Скопје во конфликтот во 2001 година, по којзнае кој пат е оштетена.

Обележјето кај Карпалак повторно мета на вандали

Телма - 14.05.2019

Остранета спомен плочката кај Карпалак поставена во спомен на десетте загинати бранители од воениот конфликт. Обележјето е постојано на мета на вандали. Од Одборот на бранители го осудија ваквиот чин.

Спомен плочата кај Карпалак повторно осквернавена

+инфо - 14.05.2019

Спомен плочата поставена кај Карпалак во чест на десетмината загинати во 2001 повторно е цел на вандали кои ја отстраниле. Таа беше поставена во 2004 година и ова не е првпат да е уништена.

По којзнае кој пат откорната спомен плочата на Карпалак

Фактор - 14.05.2019

По којзнае кој пат е уништена спомен плочата на Карпалак. Спомен плочата е посветена на десетте бранители, кои беа масакрирани во месноста Карпалак на патот Тетово-Скопје во конфликтот во 2001 година.

Искрешена спомен плочата за загинатите војници кај Карпалак

Скопје1 - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај ...

Повторно искршена Спомен плочата кај Карпалак

Алфа - 14.05.2019

Искршена и оштетена е Спомен плочата кај Карпалак, на автопатот Тетово–Скопје, информираат од тетовскиот огранок на Здружението на бранители Достоинство. Спомен плочата е поставена за десетте припадници на безбедносите сили кои беа убиени во заседа ...

Поставена нова спомен плоча кај Карпалак со имињата на десетината загинати припадници на АРМ

Press24 - 15.05.2019

Нова спомен плоча е поставена денеска кај месноста Карпалак со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени на тоа место во 2001 година, информираат од Одборот на бранители. Претставници на Одборот, кој е заеднички орган на девет ...

(ФОТО) Уништена спомен плочата за загинатите кај Карпалак

Курир - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001. Фотографиите кои граѓани ги објави порталот Лидер, покажуваат дека малата спомен плоча поставена на банкината од ...

(ФОТО) Уништена спомен плочата кај Карпалак

Скопје1 - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001, пишува Лидер ...

ПОВТОРНО СКВЕРНАВЕЊЕ: Искорната спомен-плочата за загинатите бранители кај Капрапалк

Денешен - 14.05.2019

Искршена е и искорната спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак, што се случи за време на конфликтот во 2001 година, е објаве денеска на Фејсбук страницата Мисија. Во прилог се објавени и фотографии од овој вандалски чин.

Повторно искршена Спомена плочата кај Карпалак

ММС - 14.05.2019

Искршена и оштетена е Спомен плочата кај Карпалак, на автопатот Тетово–Скопје, информираат од тетовскиот огранок на Здружението на бранители Достоинство. Спомен плочата е поставена за десетте припадници на безбедносите сили кои беа убиени во заседа ...

Поставена нова спомен плоча кај Карпалак

MTM - 15.05.2019

Нова спомен плоча е поставена денеска кај месноста Карпалак со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени на тоа место во 2001 година, информираат од Одборот на бранители. Претставници на Одборот, кој е заеднички орган на девет ...

Искршена спомен плочата за загинатите кај Карпалак (ФОТО)

Нетпрес - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001. Фотографиите кои граѓани ги објави порталот Лидер, покажуваат дека малата спомен плоча поставена на банкината од ...

Достоинство: Повторно искршена Спомена плочата кај Карпалак

Либертас - 14.05.2019

Искршена и оштетена е Спомен плочата кај Карпалак, на автопатот Тетово–Скопје, информираат од тетовскиот огранок на Здружението на бранители Достоинство. Спомен плочата е поставена за десетте припадници на безбедносите сили кои беа убиени во заседа ...

Спомен за убиените херои: Поставена нова спомен плоча кај Карпалак

Курир - 15.05.2019

Нова спомен плоча е поставена денеска кај месноста Карпалак со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени на тоа место во 2001 година, информираат од Одборот на бранители. Претставници на Одборот, кој е заеднички орган на девет ...

Уништена спомен плочата за загинатите кај Карпалак

Пулс24 - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001. Фотографиите кои граѓани ги објави порталот Лидер, покажуваат дека малата спомен плоча поставена на банкината од ...

Повторно Скршена спомен – плочата кај карапалак

24 Вести - 14.05.2019

Скршена и оштетена е спомен плочата кај Карпалак, на автопатот Тетово–Скопје, информираат од тетовскиот огранок на здружението на бранители достоинство. спомен-плочата е поставена за десетте припадници на безбедносните сили кои беа убиени во заседа ...

Поставена нова спомен плоча кај Карпалак со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени

Скопје инфо - 15.05.2019

Нова спомен плоча е поставена денеска кај месноста Карпалак со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени на тоа место во 2001 година, информираат од Одборот на бранители. Претставници на Одборот, кој е заеднички орган на девет ...

Уништена спомен плочата за загинатите кај Карпалак

Скопје инфо - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001. Фотографиите кои граѓани ги објави порталот Лидер, покажуваат дека малата спомен плоча поставена на банкината од ...

Достоинство: Повторно искршена Спомен-плочата кај Карпалак

MakPress - 14.05.2019

Искршена и оштетена е Спомен-плочата кај Карпалак, на автопатот Тетово – Скопје, информираат од тетовскиот огранок на Здружението на бранители „Достоинство“. Спомен-плочата е поставена за десетте припадници на безбедносите сили кои беа убиени во ...

Поставена нова спомен плоча кај Карпалак

Канал5 - 15.05.2019

Нова спомен плоча е поставена денеска кај месноста Карпалак со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени на тоа место во 2001 година, информираат од Одборот на бранители. Претставници на Одборот, кој е заеднички орган на девет ...

(фото) Повторно уништена спомен плочата кај Карпалак

Магазин - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001. Фотографиите покажуваат дека малата спомен плоча поставена на банкината од Автопатот Скопје – Тетово, е извадена и веќе ...

Кај Карпалак поставена нова спомен плоча

Пулс24 - 15.05.2019

Денес кај месноста Карпалак е поставена нова спомен плоча со имињата на десетмината припадници на АРМ кои беа убиени на тоа место во 2001 година, информираат од Одборот на бранители. По вчерашното целосно уништување и отстранување претставници на ...

Уништена спомен плочата за загинатите кај Карпалак

Press24 - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001, пренесе Лидер. Фотографиите кои граѓани ги објавија преку порталот Лидер, покажуваат дека малата спомен плоча поставена ...

Уништена спомен плочата за загинатите кај Карпалак

Република - 14.05.2019

Спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак, кој се случи за време на конфликтот во 2001, е искршена и искорната. На фотографиите направени од граѓани и испратени до „Лидер“, покажуваат дека малата спомен плоча поставена на ...

Искршена и искорната спомен плочата за загинатите војници кај Карпалак

Сител - 14.05.2019

Искршена и искорната е спомен плочата за загинатите војници во масакрот кај Карпалак кој се случи за време на конфликтот во 2001. Фотографиите кои граѓани ги објави порталот Лидер, покажуваат дека малата спомен плоча поставена на банкината од ...