TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајановски му се потсмева на Шилегов дека набавил само 33 автобуси, и се пофали со двокатните за кои СЈО отвори ...

Фокус - 22.05.2020

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски, на фејсбук му се потсмева на актуелниот градоначалник Петре Шилегов, дека купил само 33 автобуси. -Петре купил 33 автобуси. Во првите три години од мојот прв мандат набавивме 320 автобуси.

Трајановски се мајтапи со Шилегов: Тој купил 33 автобуси, а јас 320 за само три години!

+инфо - 22.05.2020

Поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски објави статус на Фејсбук преку кој му се потсмева на актуелниот градоначалник Петре Шилегов во врска со купените градски автобуси. Тој вели дека на Шилегов ќе му бидат потребни 10 мандати за да го ...

Писмо до генералниот директор Кристијан Чушков

Антропол - 22.05.2020

Го објавуваме второто писмо на Елизабета Тошевска, долгогодишен работник во ЈСП, која во 2016 година започнува тужба против ЈСП за ретроактивна исплата на К-15 во период од четири години. После две години низ судските лавиринти, Елизабета го добива ...

Коце: Петре купил 33 автобуси. Во првите три години од мојот прв мандат набавивме 320 автобуси

Опсервер - 22.05.2020

Петре купил 33 автобуси. Во првите три години од мојот прв мандат набавивме 320 автобуси. Значи на Петре ќе му им требаат 10 мандата да го замени возниот парк на ЈСП. # скопјетапкавоместо # ...

Трајановски: Петре набавил 33 автобуси, ќе му бидат потребни 10 мандати за да ја достигне бројката која јас ја ...

MakPress - 22.05.2020

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски на својот фејсбук профил вели дека Петре Шилегов се пофалил дека за време на неговиот мандат купил 33 автобус и констатира дека ќе му бидат потребни 10 мандати за да ја достигне бројката од ...

Eкоавтобусите во гаража ќе ги чекаат обучувачите од Хрватска

Вечер - 21.05.2020

Засега, тие од вторник ќе бидат во гаражите на ЈСП, бидејќи ќе се чекаат да пристигнат обучувачи од Хрватска, за да ги обучат за управување со нив возачите на ЈСП, бидејќи се работи за современа електроника која се наоѓа на контролната табла пред ...

(Фото) Како изгледаат новите автобуси на ЈСП-Скопје?

еМагазин - 21.05.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од првите 7 нови автобуси од вкупно 33 со кои ќе се поднови возниот парк на ЈСП. Станува збор за 33 еколошки автобуси со погон на гас од производителот МАН.

Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

Канал5 - 20.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје. – Стасани дома.

Пристигнуваат новите еко-автобуси

Centar - 20.05.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил информира дека по долго најавување, денес новите еко-автобуси за градски превоз пристигнуваат во Скопје. Тој на својот профил само кратко напиша „Уредно си плативме патарина на патот ...

(ФОТО) Шилегов: Пристигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

iPortal - 20.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје. „Стасани дома.

Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

Бриф - 20.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје. – Стасани дома.

Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

Вечер - 20.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје. – Стасани дома.

Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

Независен - 20.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје. – Стасани дома.

Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

CivilMedia - 20.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот Фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје. – Стасани дома.

Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

4NEWS - 21.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје. – Стасани дома.

Трајановски се мајтапи со Шилегов: Купил 33 автобуси, а јас 320 за само три години!

Нетпрес - 22.05.2020

Поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски објави статус на Фејсбук преку кој му се потсмева на актуелниот градоначалник Петре Шилегов во врска со купените градски автобуси. Тој вели дека на Шилегов ќе му бидат потребни 10 мандати за да го ...

Трајановски до Шилегов: Ти купи 33 автобуси, а јас 320 за само три години!

Мак. Весник - 22.05.2020

Тој вели дека на Шилегов ќе му бидат потребни 10 мандати за да го замени возниот парк на ЈСП. „Петре купил 33 автобуси. Во првите три години од мојот прв мандат набавивме 320 автобуси. Значи на Петре ќе му им требаат 10 мандати да го замени возниот ...

Коце Трајановски: На Шилегов ќе му требаат 10 години да го смени возниот парк на ЈСП

Expres - 22.05.2020

„Петре купил 33 автобуси. Во првите три години од мојот прв мандат набавивме 320 автобуси. Значи на Петре ќе му им требаат 10 мандати да го замени возниот парк на ЈСП“. ФБ статус на поранешниот скопски градоначалник Коце ...

Коце Трајановски за Шилегов: На Петре ќе му требаат 10 мандати да го замени возниот парк на ЈСП

Република - 22.05.2020

Поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски објави статус на Фејсбук преку кој му се потсмева на актуелниот градоначалник Петре Шилегов во врска со купените градски автобуси. Тој вели дека на Шилегов ќе му бидат потребни 10 мандати за да го ...