TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Научниците ги идентификуваа факторите на неверство

Локално - 14.02.2018

Истражувачите од Универзитетот на Флорида во САД открија дека врз брачната верност влијаат надворешна привлечност, возраста и сексуалната сатисфакција. Тоа е она што го напиша The Mirror. Научниците пронашле како се развиле животите на 233 луѓе кои ...

Луѓето задоволни од сексот во врската изневеруваат повеќе

Кајгана - 13.02.2018

Денот на вљубените е пред нас, па ова е совршено време да бидеме цинични за љубовта и романсата. Во прилог ни оди едно најново истражување на Државниот универзитет на Флорида во кое беа идентификувани клучните предвидувачи за неверство, врз основа ...

Денот кога момчето ме изневери е истиот ден кога се разбудивме заедно, имавме секс и ми направи појадок

Црнобело - 13.02.2018

Денот кога моето момче ме изневери, имавме секс. Се разбудивме утрото и влеговме под туш. Тој ме смееше. Се исушивме и тој ме одвлечка до креветот. Имавме секс, мократа кожа ни се допираше. Уживав.