TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Сител - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ципрас: Задржувањето на двајцата грчки војници во Турција е отворена рана за НАТО

Макфакс - 11.07.2018

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас го опиша притворањето на двајцата грчки војници во Турција како отворена рана за алијансата, пренесе грчката новинска агенција АНА-МПА. „За целата организација отворена рана е фактот дека двајца војници од ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

еМагазин - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

КАМЕНОС ДРЗОК: Колку покани и да имате, со „Македонија“ не влегувате во НАТО

Фактор - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ослободувањето на двајцата грчки војници притворени во Турција приоритет за Атина на Самитот на НАТО

Либертас - 10.07.2018

Главен приоритет на грчкиот премиер Алексис Ципрас на претстојниот Самит на НАТО ќе биде прашањето за двајцата грчки војници, кои веќе четири месеци се неоѓаат во притвор во Турција, откако залутаа на турска територија, соопшти портпаролот на ...

Ѕанакопулос: Засега не постои одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

Стандард - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Ципрас и Каменос го предадоа најсилното преговарачко оружје

1tv - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа никогаш нема да се имплементирa, може само да собираат покани и да се сликаат

Република - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ослободувањето на двајцата грчки војници притворени во Турција приоритет за Атина на Самитот на НАТО

Вечер - 10.07.2018

Главен приоритет на грчкиот премиер Алексис Ципрас на претстојниот Самит на НАТО ќе биде прашањето за двајцата грчки војници, кои веќе четири месеци се нaоѓаат во притвор во Турција, откако залутаа на турска територија, соопшти портпаролот на ...

Ѕанакопулос: Засега не постои одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

Либертас - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

+инфо - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Македонија нема да стане членка на НАТО

Телма - 12.07.2018

Министерот за одбрана на Грција и коалициски партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од ставот, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

А1 On - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ослободувањето на двајцата грчки војници притворени во Турција приоритет за Атина на Самитот на НАТО

А1 On - 10.07.2018

Главен приоритет на грчкиот премиер Алексис Ципрас на претстојниот Самит на НАТО ќе биде прашањето за двајцата грчки војници, кои веќе четири месеци се наоѓаат во притвор во Турција, откако залутаа на турска територија, соопшти портпаролот на ...

Ѕанакопулос: Засега нема одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

1tv - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Денес господата Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

Press24 - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

24 Вести - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ослободувањето на двајцата грчки војници притворени во Турција приоритет за Атина на Самитот на НАТО

Р.С.Европа - 10.07.2018

Главен приоритет на грчкиот премиер Алексис Ципрас на претстојниот Самит на НАТО ќе биде прашањето за двајцата грчки војници, кои веќе четири месеци се наоѓаат во притвор во Турција, откако залутаа на турска територија, соопшти портпаролот на ...

Ѕанакопулос: Засега не постои одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

Независен - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

А1 On - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Н.Македонија - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ѕанакопулос: Засега не постои одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

А1 On - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

Сител - 11.07.2018

- Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Стандард - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ѕанакопулос: Како ќе минува времето, поддржувачите на Договорот за името ќе станат мнозинство

МКД - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

Стандард - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Може да се сликаат, но со „Македонија“ нема шанси да влезат во НАТО

+инфо - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Ѕанакопулос: Засега не постои одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

+инфо - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Ципрас и Каменос му ја отвораат вратата на Скопје во НАТО

Канал5 - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, изјави претседателот на опозиционата Нова Демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Press24 - 12.07.2018

А, говорејќи пред грчките новинари во Брисел, министерот за одбрана, кој заедно со шефот на грчката дипломатија го придружуваат грчкиот премиер на НАТО Самитот, рекол дека Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира затоа што тој лично смета ...

Ѕанакопулос - Засега не постои одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

Р.С.Европа - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денеска учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но засега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Им признаа македонска националност и јазик, сега им отвораат врата во НАТО

Р.С.Европа - 11.07.2018

Во Преспа пред три недели Ципрас и Каменос признаа македонска националност и јазик за Скопје, а денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, изјави претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

Независен - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Канал5 - 12.07.2018

Ципрас прима честитки од НАТО сојузниците за решениот спор со името, Каменос се заканува дека членството во алијансата за Македонија е невозможна мисија. Грчкиот двоец на Самитот во Брисел со целосно поделени ставови.

Грчка влада: Засега не постои одлука за средба Заев-Ципрас во Лондон

еМагазин - 10.07.2018

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас денес учествуваат на состанокот во Лондон во рамките на „Берлинскиот процес за земјите од Западен Балкан“, но за сега не постои информација за нивна можна средба.

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

CivilMedia - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Може да се сликаат колку сакаат, во НАТО нема да влезат сo терминот Македонија

Фокус - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

Н.Македонија - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

МКД - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Грчката новинска агенција АНА-МПА јавува дека, Каменос пред грчките ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

24 Вести - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Панос Каменос: Договорот нема се спроведе

Нова ТВ - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, пренесува МИА, говорејќи пред ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

Локално - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

1tv - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отворија вратата на НАТО за Скопје

Нова ТВ - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Локално - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

Либертас - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Либертас - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отворија вратата на НАТО за Скопје

Мета - 11.07.2018

Алексис Ципрас и Панос Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, a денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис.

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

CivilMedia - 12.07.2018

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа нема да се имплементира. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, говорејќи пред грчките ...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје во НАТО

МКД - 11.07.2018

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, а денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, вели претседателот на грчката опозициска Неа демократиа, Кирјакос Мицотакис.