TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Награда за Теона Стругар-Митевска на филмскиот фестивал во Пула

+инфо - 22.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска е награден на 62. Филмски фестивал во Пула со „Златна арена“ за режија во категоријата за малцински копродукции која ја доделува Оценувачккиот суд на хрватската програма.

Бр. 465

Независен - 22.07.2019

Сашко Ѓ. Димовски – Фудбалски туризам Теона Стругар Митевска ја доби “Златната арена” во Пула На ВМРО-ДПМНЕ му пречат и “Талир” и Русковска Знаеме како се обезбедени парите за “Рекет” Спасовски: МВР не може да знае каде е Јанева без судски ...

Награда за Теона Стругар-Митевска на филмскиот фестивал во Пула

Опсервер - 22.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска е награден на 62. Филмски фестивал во Пула со „Златна арена“ за режија во категоријата за малцински копродукции која ја доделува Оценувачккиот суд на хрватската програма.

„Златна арена“ за најдобра режија на Филмскиот фестивал во Пула доби режисерката Дана Будисавлјевиќ

Телма - 21.07.2019

Главната награда Златна арена за најдобра режија на Филмскиот фестивал во Пула ја доби режисерката Дана Будисавлјевиќ за филмот Дневникот на Дана Будисавлевиќ. Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска исто ...

Зошто Лабина Митевска не ја кажа целата вистина за наградата во Пула

Expres - 21.07.2019

Свесна манипулација или ненамерен пропуст на “Сестри и Брат Митевски Продукција”, која денеска македонската јавност ја излажа дека сестрата на продуцентката Лабина Митевска, Теона Стругар, добила “ЗЛАТНА АРЕНА ЗА РЕЖИЈА”.

Златна арена за најдобра режија во Пула за Теона Стругар Митевска

Радио МОФ - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ освои уште една награда. На филмскиот фестивал во Пула, Хрватска, кој се одржува од 13 до 21 јули Теона Стругар Митевска доби Златна арена за најдобар режисер за филмот.

Во Пула Теона Митевска со награда за најдобар режисер во категарија на ,,малцински хрватски копродукции“

AKO - 21.07.2019

Режисерката Теона Стругар Митевска на Пулскиот филмски фестивал ја доби наградата за најдобра режија во филмот ,,Бог постои, имете му е Петрунија“, но во категоријата на ,,малцински хрватски копродукции“.

„Златна арена“ за Теона Стругар – Митевска

Слободен Печат - 21.07.2019

Одлуката за доделување на оваа награда на Стругар - Митевска е донесена едногласно. Ова е веќе седма награда за филмот на меѓународната сцена. Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ освои уште една награда.

„Златна арена“ за Теона Стругар Митевска

ТВ21 - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра ...

Златна арена за режија на Теона Стругар Митевска

Република - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно и ја има доделено оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...

Награда за Теона Стругар-Митевска на филмскиот фестивал во Пула

Скопје инфо - 22.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска е награден на 62. Филмски фестивал во Пула со „Златна арена“ за режија во категоријата за малцински копродукции која ја доделува Оценувачккиот суд на хрватската програма.

Златна арена за најдобра режија во Пула за Теона Стругар Митевска во категоријата малцински копродукции

Сакам да кажам - 20.07.2019

Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија во категоријата хрватски малцински копродукции на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска.

Теона Стругар Митевска во Пула се закити со награда за најдобра режија

Факултети - 20.07.2019

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ се закити со уште една награда. Овој пат на филмскиот фестивал во Пула, Хрватска, кој се одржува од 13 до 21 јули. Имено, Теона Стругар Митевска доби Златна арена за најдобар режисер токму за филмот „Господ ...

„Златна арена“ во Пула за „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Expres - 21.07.2019

На филмскиот фестивал во Пула, Хрватска, кој се одржува од 13 до 21 јули Теона Стругар – Митевска доби „Златна арена“ за најдобар режисер за филмот, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Одлуката за доделување на оваа награда на Стругар – Митевска е ...

„Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

Опсервер - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра ...

Во Пула „Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

МКД - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула ја доби „Златната арена“ за најдобра режија. Петочленото жири едногласно и одлучи наградата да ја додели на Теона Стугар ...

Награда за Теона Стругар-Митевска на филмскиот фестивал во Пула

А1 On - 22.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска е награден на 62. Филмски фестивал во Пула со „Златна арена“ за режија во категоријата за малцински копродукции која ја доделува Оценувачккиот суд на хрватската програма.

Златна арена за најдобра режија во Пула за Теона Стругар Митевска

Нетпрес - 20.07.2019

Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, Теона Стругар Митевска, ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Според одлуката на жирито, Митевска е наградена едногласно затоа што со ...

Златна арена за најдобра режија во Пула за Теона Стругар Митевска

Независен - 20.07.2019

Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на оваа награда ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска доби Златната Арена за најдобра режија во Пула

Иновативност - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра ...

Златна Арена за режија на Теона Стругар Митевска

Скопје24 - 21.07.2019

Со огромна радост ви соопштуваме дека филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија.

Награда за Теона Стругар-Митевска на филмскиот фестивал во Пула

MakPress - 22.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска е награден на 62. Филмски фестивал во Пула со „Златна арена“ за режија во категоријата за малцински копродукции која ја доделува Оценувачккиот суд на хрватската програма.

Теона Стругар Митевска доби „Златна арена“ на фестивалот во Пула

Репортер - 21.07.2019

Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, Теона Стругар Митевска, ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66. Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Според одлуката на жирито, Митевска е наградена едногласно затоа што со ...

Златна арена за најдобра режија во Пула за Теона Стругар Митевска

Нова ТВ - 21.07.2019

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ се закити со уште една награда. Овој пат на филмскиот фестивал во Пула, Хрватска, кој се одржува од 13 до 21 јули. Теона Стругар Митевска доби Златна арена за најдобар режисер токму за филмот „Господ постои, ...

Пулски фестивал: Златна арена за режија на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Денешен - 20.07.2019

Златна арена за режија на филмскиот вестивал во Пула освои филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на македонската режисерка Теона Стругар Митевска. Филмскиот фестивал во Пула во Хрватска се одржува од 13 до 21 јули.

„Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

+инфо - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра ...

Теона Стугар Митевска во Пула доби признание Златна Арена за најдобра режија

Макфакс - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62. Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Од „Продукција Митевски“ информираат дека петочленото жири едногласно ја има доделено ...

Златна арена за најдобра режија во Пула за Теона Стругар Митевска

Либертас - 21.07.2019

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ се закити со уште една награда. Овој пат на филмскиот фестивал во Пула, Хрватска, кој се одржува од 13 до 21 јули. Теона Стругар Митевска доби Златна арена за најдобар режисер токму за филмот „Господ постои, ...

Златна арена за режија на Теона Стругар Митевска

Канал5 - 21.07.2019

Македонската режисерка Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на филмскиот фестивал во Пула. - Со огромна радост ви соопштуваме дека филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија" на Теона Стругар Митевска на штотуку ...

Теона Стругар се закити со „Златна арена“ за најдобра режија за „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Таратур - 21.07.2019

Режисерката Теона Стругар Митевска ја освои престижната „Златна арена“ за најдобра режија на филмскиот фестивал во Пула. Теона Стругар Митевска доби Златна арена за најдобар режисер за филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“.

„Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

1tv - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно ја додели оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...

„Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

Локално - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно ја додели оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...

Теона Стругар Митевска во Пула доби признание Златна Арена за најдобра режија

Н.Македонија - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62. Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Од „Продукција Митевски“ информираат дека петочленото жири едногласно ја има доделено ...

„Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

Кајгана - 21.07.2019

Скопје, 21 јули 2019 (МИА) – Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија.

ЗЛАТНА АРЕНА за режија на ТЕОНА СТРУГАР МИТЕВСКА

MTM - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно и ја има доделено оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...

„…Петрунија“ со нова награда: „Златна арена“ за режија на Теона Митевска

Вечер - 21.07.2019

Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата „Златна арена“ за најдобра режија на 66. Филмски фестивал во Пула, Хрватска кој завршува денес (21 јули).

„Златна арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

MakPress - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62.Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно ја додели оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...

Уште едно признание:Златна арена за режија на Теона Стругар Митевска

Екран - 21.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно и ја има доделено оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...

Господ постои, името ѝ е Петрунија ја освои Пула

Бизнис Вести - 22.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно и ја има доделено оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...

Теона Стругар Митевска со награда за режија на Пулскиот фестивал

Stylist - 22.07.2019

Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата за најдобра режија на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула. Теона е наградена за најдобра режија во категоријата на малцински копродукции.

„Златна Арена“ за режија на Теона Стругар Митевска

А1 On - 22.07.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот 62 Филмски фестивал во Пула ја доби Златната Арена за најдобра режија. Петочленото жири едногласно и додели оваа награда на Теона Стугар Митевска, ...