TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Евролига: Партизан со драма и пресврти го победи Панатинаикос

Нетпрес - 01.12.2023

Кошаркарите на Партизан го победија Панатинаикос во преполната белградска „Арена“ со 92:87 по продолжението во 11. коло од Евролигата. Во првото полувреме беше многу неизвесно, ПАО успеа да се одлепи на плус 8 во втората четвртина, но Партизан ...

Неверојатен „кам-бек“ на Партизан: Од -10 до продолжение, па триумф над Панатинаикос (ВИДЕО)

Екипа - 30.11.2023

Кошаркарите на Партизан очигледно не можат без драма сезонава во Евролигата. Во 11. коло црно-белите триумфираа против Панатинаикос по продолжението со 92-87, и покрај тоа што на четири минути до крајот во последната четвртина од регуларниот дел ...

Пантер се врати, Партизан дојде до величествена победа

Кош - 30.11.2023

АБА шампионот Партизан потсети зошто е еден од најинтересните и најмаркантни тимови во Евролигата последните две сезони. Белградскиот тим го победи Панатинаикос со 92-87 по продолжение иако имаше негатива од 10 разлика на помалку од четири минути ...

Партизан се крена од бездната, белградскиот вулкан го изеде Панатинаикос

Sport 1 - 30.11.2023

Екипата на Партизан им приреди ново незаборавно доживување на своите навивачи и на драматичен начин стигна до петтата победа во сезоната. „Црно-белите“ имаа негатива од 10 разлика на помалку од четири минути пред крајот од дуелот со Панатинаикос ...

Пантер диригент во Белград, херојски пресврт на Партизан со ПАО

Gol.mk - 30.11.2023

Екипата на Партизан се сретна со грчкиот гигант Панатинаикос во 11. коло од Евролигата и по голема драма успеа да стигне до многу важен триумф со (92-87) кој беше изборен после едно продолжение од пет минути.

Обрадовиќ го победи својот Панатинаикос, Лесор загуби од саканиот Партизан

Спортманија - 30.11.2023

Партизан на мајсторски начин се спаси од пораз против Панатинаикос, и ја искористи помошта од публиката за да дојде до голема победа од 92-87 во меч од Евролигата на кој имаше и продолжение од пет минути.

(ВИДЕО) Едвај ги задржа солзите: Лесор доби мегафон на подарок од Партизан

Кош - 30.11.2023

Францускиот репрезентативец Матијас Лесор вечерва првпат заигра против Партизан откако на крајот од минатата сезона се пресели во Панатинаикос. Топло беше пречекан од над 20 илјади фанови во белградската Арена, а непосредно пред почетокот на ...

Емотивна вечер во „Арена“: Партизан го чека ПАО, публиката „го чека“ Лесор!

Спортклуб - 30.11.2023

Партизан вечерва го пречекува составот на Панатинаикос во рамки на новото коло во Евролигата. Овој натпревар со детелинките од Атина ќе биде посебен од повеќе аспекти, а еден е тоа што во Белград се враќаат Папапетру и миленикот на навивачката група ...

Нан: Имав понуда од Партизан, но го одбрав Панатинаикос поради Атаман

Екипа - 30.11.2023

Кендрик Нан ја зголеми американската колонија во Евролигата со потпис за Панатинаикос. Бекот се поврзуваше и со премин во редовите на Партизан, но и покрај понудата од белградскиот гигант поранешниот кошаркар на Мајами, Лос Анџелес Лејкерс и ...

Партизан го дочекува „дрим-тимот“ од Атина во Евролигата

Gol.mk - 30.11.2023

Овој четврток 11. коло од Евролигата носи неколку интересни натпревари, а најинтересниот е во Белградска Арена, каде Партизан Моцарт Бет ќе го пречека „европскиот дрим тим“ Панатинаикос . Црно-белите во последно време се соочуваат со се поголеми ...

Партизан добива огромни засилувања пред средбата против Панатинаикос?

Екипа - 29.11.2023

Единаесеттото коло од Евролигата носи дерби натпревар во Белград каде Партизан во пречекува Панатинаикос утревечер од 20 часот и 45 минути. А, за истот „црно-белите“ можат да добијат големи засилувања.

Евролига: Партизан со драма и пресврти го победи Панатинаикос

365 - 01.12.2023

Кошаркарите на Партизан го победија Панатинаикос во преполната белградска „Арена“ со 92:87 по продолжението во 11. коло од Евролигата. Во првото полувреме беше многу неизвесно, ПАО успеа да се одлепи на плус 8 во втората четвртина, но Партизан ...