TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додик: Србите секогаш ќе бидат со Русија, дури и кога таа ќе згреши

Р.С.Европа - 01.03.2024

Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјави дека српскиот народ секогаш ќе биде на страната на Русите, дури и ако Русија направи нешто погрешно. Во интервју за руската државна новинска агенција ТАСС, Додик изјави дека Србите ќе застанат ...

Вучиќ: Ништо не сум потпишал со Зеленски, горд сум на самостојната позиција на Србија

МКД

Вучиќ за ставот на Србија кон Русија и Украина: Tоа не е хибридна, туку многу јасна позиција на слободна земја која носи свои одлуки

Макфакс

Вучиќ за ставот на Србија кон Русија и Украина: Tоа не е хибридна, туку многу јасна позиција на слободна земја која носи свои одлуки

Опсервер

Вучиќ за ставот на Србија кон Русија и Украина: Tоа не е хибридна, туку многу јасна позиција на слободна земја која носи свои одлуки

Точка

Вучиќ за ставот на Србија кон Русија и Украина: Tоа не е хибридна, туку многу јасна позиција на слободна земја која носи свои одлуки

Centar

Вучиќ за ставот на Србија кон Русија и Украина: Tоа не е хибридна, туку многу јасна позиција на слободна земја која носи свои одлуки

Press24

Зеленски: Безбедносните договори ги прошируваат можностите на Украина

Бизнис Вести - 01.03.2024

Секој договор во областа на безбедноста ја приближува Украина до поголеми можности, поголема глобална интеракција и поголема моќ, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски на платформата Х, цитиран од Укринформ.

Зеленски смета дека безбедносните договори ги прошируваат можностите на Украина

Слободен Печат

Зеленски: Безбедносните договори ги прошируваат можностите на Украина

Р.С.Европа

Зеленски: Безбедносните договори ги прошируваат можностите на Украина

Канал5

Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Рацин - 28.02.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски на платфорната Х сподели детали од средбата со српскиот претседател Александар Вучиќ, по самитот Украина-Југоисточна Европа, што се одржа денеска во Тирана.

Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Локално

Зеленски по средбата со Вучиќ: Ѝ се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

365

Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Курир

Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Во Центар

Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Нетпрес

Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Либертас

MakPress Пулс24