TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сириските војници по седум години влегоа во градот Дара, родното место на бунтот против режимот (ВИДЕО)

МКД - 12.07.2018

Припадници на сириската војска влегоа во градот Дара и таму го закачија сириското државно знаме за првпат по 2011 година, извести сириската Опсерваторија за човекови права. „Војската влезе во Дара, го крена знамето, а нејзините припадници се ...

Сириското знаме повторно се вее во градот каде што започна сè: Тука пред 7 години започнале демонстрации, а потоа ...

Точка - 12.07.2018

Силите на сириската влада денес го истакнале своето знаме над Дара, колевката на демонстрациите против претседателот Башар ал Асад во време на Арапската пролет, откако бунтовниците кои го контролирале градот прифатиле да се предадат, јавила ...

Сириските бунтовници се согласија да го напуштат градот Дара

1tv - 12.07.2018

Сириски активисти и државни медиуми соопштија дека бунтовниците се согласиле да им го предадат на безбедносните сили градот Дара, кој прв се побуни против претседателот Башар ал Асад пред седум години.

Дара Бубамара позираше во целосно провиден фустан и ги покажа голите гради

Сител - 12.07.2018

Познатата пејачка Дара Бубамара ги изненади фановите откако пред публиката во еден ноќен клуб во Белград се појавила во комбинација која била провокативна.Фановите пејачката ги почести со две фотографии на својот Инстаграм на кои таа позира во ...

Сириските бунтовници се согласија да го напуштат градот Дара

А1 On - 12.07.2018

Сириски активисти и државни медиуми соопштија дека бунтовниците се согласиле да им го предадат на безбедносните сили градот Дара, кој прв се побуни против претседателот Башар ал Асад пред седум години.

Дара Бубамара позираше во целосно провиден фустан

Пулс24 - 12.07.2018

Познатата пејачка Дара Бубамара ги изненади фановите откако пред публиката во еден ноќен клуб во Белград се појавила во комбинација која била повеќе од провокативна. Фановите пејачката ги почести со две фотографии на својот Инстаграм профил на кои ...

Сириските бунтовници се согласија да го напуштат градот Дара

Либертас - 12.07.2018

Сириски активисти и државни медиуми соопштија дека бунтовниците се согласиле да им го предадат на безбедносните сили градот Дара, кој прв се побуни против претседателот Башар ал Асад пред седум години.

Дара Бубамара позираше во провиден фустан

ЗаЗабава - 13.07.2018

Познатата пејачка Дара Бубамара ги изненади фановите откако пред публиката во еден ноќен клуб во Белград се појавила во комбинација која била повеќе од провокативна. Фановите пејачката ги почести со две фотографии на својот Инстаграм профил на кои ...