TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џовинко „тресе“ за Торонто (видео)

TopSport - 14.03.2018

Себастијан Џовинко во 2015 направи изненадувачки потег во кариерата, за минувајќи си од Јувентус за настап во Торонто во МЛС лигата на другата страна на Атлантикот. 27-годишниот Италијанец, кој го носеше прекарот „атомската мравка“, во Канада стана ...

Себа Џовинко во Америка како Меси во Европа

Оff.net - 14.03.2018

Иако е висок само 163 сантиметри, ’Атомската мравка’ од меч во меч докажува зошто важи за главна ѕвезда во МЛС. Во дресот на Торонто синоќа постигна еврогол од слободен удар против мексикански Тигрес и го внесе својот клуб во полуфинале на ...

Џовинко тресе за Торонто (видео)

Макфакс - 14.03.2018

Себастијан Џовинко во 2015 направи изненадувачки потег во кариерата, за минувајќи си од Јувентус за настап во Торонто во МЛС лигата на другата страна на Атлантикот. 27-годишниот Италијанец, кој го носеше прекарот „атомската мравка“, во Канада стана ...