TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓач упадна во училиште во Србија и почна да пука од автоматска пушка, го совлада професор (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2019

Во средното економско училиште во Велика Плана е избегната трагедија која ја спречи професор на тоа училиште совладувајќи го вооружениот маж кој упаднал на час со автоматска пушка и експлозивни направи, јави РТС, а инцидентот го потврди и српската ...

Славољуб е професорот кој ги спаси децата од вооружен напад во средно училиште во Србија - откри детали за инцидентот

Press24 - 22.11.2019

Во Економското-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ во Велика Плана денеска се одиграла вистинска драма. 46-годишниот Горан Т. упаднал во училиштето и испукал два куршуми од автоматска пушка во таван. Тој после тоа бил уапсен.

„Детето ни испрати порака дека влегол човек во училиштето со калашников и почнал да пука“: Соседите во шок ја ...

Точка - 22.11.2019

„Дете од наша колешка, која работи во средно економко-угостителско училиште ѝ испратило на мајка му порака дека некој човек влетал со калашникот во училиштето и почнал да пука и дека нив, децата, потоа ги извадиле надвор од училиштето“.

„Пушката ја држеше во торба, под јакната имаше панцир“ - ученичка од средното училиште во Србија раскажа детали за ...

Press24 - 22.11.2019

Човекот влезе закопчан, под јакната имаше панцир, со оружје, со автоматска пушка, бомби и ми се чини со пиштол. Тој влезе во училницата на трето три каде рече дека се ќе биде во ред ако му го дадат бројот на државната безбедност.

Хорор во Србија: Маж со автоматска пушка влегол во средно училиште и почнал да пука

Независен - 22.11.2019

Вистински хорор се случил денеска во Србија, поточно во гратчето Велика Плана. Едно лице влегло во средно училиште и отворило оган од автоматска пушка, пренесува РТС. Мажот два пати пукал од своето оружје, а за среќа нема повредени лица.

Маж со автоматска пушка упаднал во српско училиште и почнал да пука

Фокус - 22.11.2019

Вистинска драма се случувала во средно училиште на истокот на Србија, откако маж влегол во зградата и отворил оган со автоматска пушка, но за среќа немало повредени. Напаѓачот бил совладан од професор од училиштето и според информациите од Србија ...

ВИДЕО: Драма во средно училиште во Србија - влегол со пушка и торба полна експлозиви во училница и почнал да пука

Press24 - 22.11.2019

46-годишниот Г.Т. упаднал во Економско-угосителското училиште „Вук Караџиќ во Велика Плана и испукал два куршуми од автоматска пушка во таванот. При пукањето никој не се здобил со повреди, а осомничениот го совладал професорот Славољуб Стојадиновиќ.

Детали за пукањето во училиштето во Србија: Напаѓачот имал психички проблеми, професор со брза реакција спречил ...

Слободен Печат - 22.11.2019

Човекот влезе закопчан, а под јакната имаше панцир, со оружје, со автоматска пушка, бомби, и мислам дека имаше и пиштол. Тој влезе во училницата 3/3, каде рече дека се ќе биде во ред само ако некој му даде број од државната безбедност - вака за ...

Спречен масакр во средно училиште во Србија

Макфакс - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка, но бил запрен од професор Славољуб Стојадиновиќ, дознава „Блиц“.

Пукање во средно училиште во Србија: Влетал во училница со автоматска пушка

Press24 - 22.11.2019

Горан Т. од селото Ливадица близу градот Велика Плана, Србија, влетал во средно училиште и отворил оган од автоматска пушка. Неофицијално, како што пренесуваат медиумите, мажот на два пати пукал од оружјето, а се наведува дека нема повредени лица.

ПУКОТНИЦА ВО СРПСКО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ: Маж почнал да пука од пушка, но бил совладан од професор

Слободен Печат - 22.11.2019

Горан бил совладан од професор од средно училиште, а кај него биле пронајдени уште и рачна бомба, пиштол и експлозив. Горан Т. од селото Ливадица влегол во средно училиште во Србија и почнал да пука од автоматска пушка.

Пукање во средно училиште во Србија – влегол во училница со автоматска пушка

Скопје1 - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка, но бил запрен од професор Славољуб Стојадиновиќ, дознава „Блиц“.

Маж влегол со автоматска пушка во средно училиште и почнал да пука

Република - 22.11.2019

Маж од село во близина на Велика Плана, Србија влегол во средно училиште и почнал да пука од автоматска пушка, пренесува „Блиц“ и „РТС“. Мажот пукал двапати од оружјето и за среќа никој не бил повреден.

Пукање во средно училиште во Србија: Влетал во училница со автоматска пушка

Курир - 22.11.2019

Горан Т. од селото Ливадица близу градот Велика Плана, Србија, влетал во средно училиште и отворил оган од автоматска пушка. Неофицијално, како што пренесуваат медиумите, мажот на два пати пукал од оружјето, а се наведува дека нема повредени лица.

Србин влетал во училница со автоматска пушка, бил совладан од професор

Нетпрес - 22.11.2019

Четириесет и шестгодишниот Горан Т. од селото Ливадица близу градот Велика Планавлетал во средно училиште и отворил оган од автоматска пушка. Неофицијално, како што пренесуваат медиумите, мажот на двапати пукал од оружјето, а се наведува дека нема ...

Спречен масакр во средно училиште во Србија

24Инфо - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка, но бил запрен од професор Славољуб Стојадиновиќ, дознава „Блиц“.

Спречен масакр во средно училиште во Србија

Н.Македонија - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана, Србија, влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка, но бил запрен од професорот Славољуб Стојадиновиќ, дознава „Блиц“.

МАЖ ПУКАЛ СО ПУШКА: Спречена заложничка драма во српско училиште

Фактор - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Ливадица во близина на градот Велика Плана вооружен влезе во средно улилиште и пукаше од автоматска пушка. Како што соопшти српското Министерство за внатрешни работи, мажот пукал кон таванот.

Пукање во Србија: Професор со брза реакција спречил трагедија во средно училиште

Република - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Ливадица во близина на градот Велика Плана вооружен влезе во средно у;илиште и отвори оган од автоматска пушка. Како што соопшти српското Министерство за внатрешни работи, мажот пукал кон таван.

Ученичка раскажа како професорот го совладал напаѓачот во српското училиште

Фактор - 22.11.2019

Ученичка од средното училиште во Србија каде упадна и пукаше вооружен маж, раскажа детали за инцидентот. Вели дека човекот влегол закопчан, под јакната имал панцир, носел автоматска пушка, но и бомби.