TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2.000 навивачи ќе ја бодрат Македонија вечерва во Загреб

+инфо - 13.01.2018

Се очекува капацитетот на „Арена Загреб“ да биде исполнет за дербито на вечерта. Атмосферата во „Арена Загреб“ полека се подгрева за најважниот дуел вечерва во 19.30 часот во рамките на Ц-групата меѓу Македонија и Словенија.

ФОТО: Гужва пред билетарата на „Арена“ – се бара билет повеќе

Sport M - 13.01.2018

На половина час пред стартот на натпреварот Македонија – Словенија, објективот на Спорт М забележа се уште гужва на билетарата на арената во Загреб. Според информациите до кои дојдовте остануваат уште мал број на влезници за натпреварот Македонија – ...

Видео: Ечат песните на македонските симпатизери во Загреб...

Н.Македонија - 13.01.2018

Ечат песните на македонските симпатизери во Загреб Наши известувачки од Загреб Тања Димитриоска Маја Јаневска-Илиева Македонските навивачки песни ечат во кафе-ресторанот „Роко“ во Загреб, кој е фан-зона на македонската ракометна репрезентација.

Петре Шилегов со Фалангата се загреваше за мечот со Словенија

МКД - 13.01.2018

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов беше присутен во македонската фан зона во Загреб каде со навивачите се загреваше за натпреварот помеѓу Македонија и Словенија. ...

ФОТО: „Итар Пејо“ пристигна и во Хрватска да ги бодри ракометарите!

Gol.mk - 13.01.2018

Македонија ќе има голема поддршка на Европското првенство кое се игра во Хрватска, а меѓу навивачите е и познатиот фан на спортот, „Итар Пејо“ од Битола. Дарко Јанкуловски, кој е познат по својата облека на натпреварите на Македонија, пристигна и во ...

Македонска офанзива над хрватската престолнина: За почеток нека капитулираат Словенците (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 13.01.2018

Подготвени сме за нова европска битка. Арена Загреб ќе „грми“ - македонските фанови пристигнаа во Загреб, дел со автомобили, дел со автобуси...Минаа долг пат, но на нивните лица не може да се примети заморот, бидејќи за Македонија се работи.

(ФОТО+ВИДЕО) Се тресе Загреб од песната на македонските навивачи

Спортклуб - 13.01.2018

Два часа пред натпреварот меѓу Македонија и Словенија, возбудливо е во фан-зоната на нашите навивачи. Кафе-барот Роко во центарот на Загреб е базата на македонските фанови кои наскоро ќе се упатат кон Арената.

Македонија вечерва во Загреб го почнува петтиот настап на ЕП во ракомет

24 Вести - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра својот прв натпревар на Европското првенство во Хрватска. Во загребска „Арена“ противник ќе ни биде репрезентацијата на Словенија. Навивачката армија – популарната „Фаланга“ веќе се екипира на ...

Фалангата почна да грми во Загреб, црвени знамиња и песна пред мечот со Словенија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 13.01.2018

Македонските навивачи се собраа во фан зоната и почнаа со загревање за натпреварот на нашата репрезентација против Словенија, песни, знамиња и фантастична атмосфера како увертира за настапот на Македонија.

ЕП - Хрватска 2018: Македонските навивачи се подготвуваат за вечерашниот дуел

Сител - 13.01.2018

Македонските навивачи кои се присутни во Загреб веќе ја подреваат атмосферата за вечерашниот дуел со Словенија. Нашите навивачи се наоѓаат во фан зоната во „Club Roko" на улица Јарунска бр.5.

ФОТО: Битолчани и „Итар Пејо“ пристигнаа во Загреб – одиме на победа

Sport M - 13.01.2018

Со организиран превоз или приватно, навивачите не ја оставија и овој пат Македонија сама во Загреб. Околу 2.000 навивачи се пристигнати и подготвени за вечерашниот натпревар против Словенија, кој започнува во 19:30.

Еуфорично во Загреб - ечи „Излези момче“ во фан зоната (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Македонската репрезентација вечерва ќе го има својот деби настап на еврошампионатот, а поддршката од трибините нема да изостане во ниту еден момент. Еуфорично е и пред натпреварот во фан зоната, а пеколно ќе биде и во Арената во ...

ВИДЕО: Ечи „Излези момче“ во Загреб – Македонските навивачи се подготвуваат за вечерашниот дуел

Sport M - 13.01.2018

На помалку од два часа до официјалниот старт на натпреварот помеѓу Македонија и Словенија, фан зоната на Македонија во клубот „Роко“ речиси е полна. Се пат македонски навивачки песни, се загрева атмосферата, се пие пиво, се фотографираат и ...

Се загрева атмосферата пред мечот Македонија – Словенија во Загреб (фото)

Република - 13.01.2018

Се загрева атмосферата пред вечерашниот прв натпревар на Европското ракометно првенство во кој Македонија и Словенија ќе ги одмерат силите во групата Ц која се игра во Загреб. Македонските навивачи кои се присутни во Загреб одлично се забавуваат во ...

Сега сме комплетни: „Фалангата“ полека го окупира Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 13.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева ФОТО: Петр Стојановски За разлика од вчера, денеска низ улиците на главниот град на Хрватска е поинаку. Убаво е да се види „црвено-жолтата" боја, му дава светол тон на сивиот Загреб, кој засега со ништо не најавува дека е ...

„Фалангата“ го освојува Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

24 Ракомет - 13.01.2018

Македонија вечерва со почеток во 19:30 часот ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска, а противник ќе биде стартиот должник Словенија, предводена од миленикот на нашата публика, Веселин Вујовиќ.

ГАЛЕРИЈА: Навивачите покажаа како се бодри Хрватска: „Нозете ми се отсекоа“

Sport M - 13.01.2018

Навивачи од цела Хрватска до последно место ја на полнија трибината, а судејќи по транспарентите многу мал број ги имаше од Босна и Херцеговина. Сјајно беше синоќа на Спаладиум Арената каде што ракометарите на Хрватска ја совладаа Србија на ...

(ФОТО) „Фалангата“ од дијаспората се мобилизираше, автобусите од Македонија ги тресат на граница

Спортклуб - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација се очекува да има голема поддршка на првиот натпревар на Европското првенство против Словенија кој стартува од 19:30 часот и се игра во загрепска „Арена“.

Почнаа да се собираат македонските навивачи...

Н.Македонија - 13.01.2018

Почнаа да се собираат македонските навивачи Македонски навивачи од Дојран, Струмица, Св. Николе и Штип се собираат во фан-зоната на македонската репрезентација, кафе-ресторанот „Роко“ во Загреб.

(ФОТО) „Фалангата“ пристигнува во Загреб: Македонците ќе ја обојат „Арена“ во црвено и жолто

Спортклуб - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра својот прв натпревар на Европското првенство во Хрватска, а за таа цел веќе почна да се екипира и македонската навивачка армија – популарната „Фаланга“.

Рано, рано во Загреб: Македонци ја „нападнаа“ билетарницата во Арена (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 13.01.2018

Бројот на навивачи од Македонија станува се поголем во Загреб, а фановите веќе ја опколија Арената во која вечерва ќе се игра дуелот против Словенија од 19:30 часот. Навивачите ја „нападнаа“ билетарницата и веќе се во голем број кој се очекува до ...

Видео: Она кога Македонците и Хрватите навиваат заедно

Вечер - 13.01.2018

Средбата меѓу Хрватска и Србија која се играше во Сплит беше следена со големо внимание насекаде низ Хрватска, а во Загреб на Бан Јелачиќ имаше голема заинтересираност. На едно место имаше навивачи од Хрватска и од Македонија кои навиваа заедно, па ...

24 Ракомет ТВ на Бан Јелачиќ: Македонските и хрватските фанови навиваа заедно (ВИДЕО)

24 Ракомет - 12.01.2018

Средбата меѓу Хрватска и Србија која се игра во Сплит е следена со големо внимание насекаде низ Хрватска, а во Загреб на Бан Јелачиќ имаше голема заинтересираност. На едно место имаше навивачи од Хрватска и од Македонија кои навиваа заедно, па тоа е ...

ВИДЕО: Атмосферата на Бан Јелачиќ пред мечот Хрватска – Србија, присутни беа и Македонци

Спортклуб - 12.01.2018

Домаќинот Хрватска настапот на ЕП на кое што се домаќани го отвори со меч против србија. Атмосферата во Спаладиум Арена во Сплит е пеколна, но ништо поразличен не е амбиентот ниту во фан зоната во загреб која се наоѓа на плоштадод бан јрлачиќ Покрај ...

Утре во 15 кај „Роко“ – подготвена е фан-зоната на Македонија во Загреб

Sport M - 12.01.2018

Дел пристигнаа, а дел веќе се на пат и треба да пристигнат во текот на утрешниот ден. Утре во 15.00 часот во клубот „Роко“ на улица Јарунска бр. 5 во Загреб ќе се соберат фановите на Македонија и заедно од тука ќе се упатат кон арената каде што од ...

Околу 2.000 навивачи ќе ги бодрат нашите ракометари во Хрватска

Нова ТВ - 13.01.2018

Атмосферата во „Арена Загреб“ полека се загрева за најважниот дуел вечерва во 19 часот и 30 минути во рамките на Ц-групата меѓу Македонија и Словенија. Двете репрезентации ќе имаат голема поддршка од трибините.

Торцида лудува(ла) низ Сплит – има уапсени

Sport 1 - 12.01.2018

Злогласната сплитска Торцида, која има историјат на многу проблематична навивачка група со илјадници нереди, но и со приврзаници во групата кон фашизмот денеска лудува(ла) во Сплит во пресрет на стартот на Европското првенство и дуелот на Хрватска ...

ФОТО: Арена спремна – домаќинот најавува силни безбедносни мерки пред инвазијата на македонски и словенечки навивачи

Спортклуб - 12.01.2018

СпортКлуб.мк, директно од Загреб Македонската ракометна селекција веќе втор дене е во престолнината на Хрватска, Загреб каде ги врши последните подготовки пред почетокот на новиот настап на ЕП.

Фан-зоната подготвена - Македонците се собираат во клубот „Роко“ утре од 15.00 часот

Gol.mk - 12.01.2018

Македонските навивачи веќе пристигнуваат во Загреб, а кулминацијата се очекува утре преку ден кога ќе биде отворена и фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим.

„Фалангата“ го живна Загреб: Пазете се доаѓаат опасните Македонци (ФОТО)

SportMedia - 12.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева Фановите на македонската репрезентација денеска ги има во мал број, но затоа утре се очекува Арената Загреб да биде обоена во „црвено-жолто". Дел од „Фалангата" која веќе е во Загреб заедно со хрватската полиција го ...

Ќе биде пеколно: Секој Македонец ќе мора да се „тепа“ против петмина Словенци!

Sport 1 - 12.01.2018

Нерамноправна битка ја очекува македонската навивачка фаланга на утрешниот меч против Словенија на стартот од ракометното Европско првенство (ЕП), со оглед што се очекува на трибините во загрепска „Арена“ да се најдат дури 10.000 навивачи на ...

ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА: Се е спремно за старт, македонска навивачка песна ечи во Загреб (ВИДЕО)

Курир - 13.01.2018

Македонија вечерва ќе има поддршка од околу 2.000 навивачи, грлата на Фалангата ќе треба да ги надвикаат побројните Словенци. Македонските навивачи се собраа во фан зоната и почнаа со загревање за натпреварот на нашата репрезентација против ...

Хрватите ни порачаа: Ќе навиваме за Македонија, победете ја Словенија и „спуштете“ го Вујо на земја

SportMedia - 12.01.2018

ОД ХРВАТСКА, МАРИЈА КОВАЧЕВА Македонските навивачи дефинитивно се едни од омилените во Хрватска. Во тоа се уверивме и денеска, додека патувавме кон Загреб. Уште на граничниот премин, хрватскиот службеник нѐ увери дека Македонија во Загреб ќе ја има ...

„Фалангата“ од дијаспората се мобилизираше, автобусите од Македонија ги тресат на граница (ФОТО)

Курир - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација се очекува да има голема поддршка на првиот натпревар на Европското првенство против Словенија кој стартува од 19:30 часот и се игра во загрепска „Арена“, објави порталот Спортклуб.

Клубот „Роко“ во Загреб е македонската фан-зона на ЕП!

Спортски - 12.01.2018

Утре во Загреб ќе биде отворена македонска фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Утре од 15.00 часот во клубот „Роко” на Јарунска 5 во Загреб, ќе биде отворен просторот за дружење ...

Хрватите ни порачаа: Ќе навиваме за Македонија, победете ја Словенија и „спуштете“ го Вујо на земја

Скопје24 - 12.01.2018

Македонските навивачи дефинитивно се едни од омилените во Хрватска. Во тоа се уверивме и денеска, додека патувавме кон Загреб. Уште на граничниот премин, хрватскиот службеник нѐ увери дека Македонија во Загреб ќе ја има поддршката и од домашните ...

Само за Македонија нека се вејат знамиња победнички: „Фалангата“ од дијаспората се мобилизираше (фото)

Република - 13.01.2018

Вечерва во загребска „Арена“ македонската машка ракометна репрезентација во 19,30 часот против Словенија го има првиот настап на Европското првенство (ЕП) во Хрватска. Се очекува најдобрите македонски ракометари под водство на „Ел команданте“, Раул ...

Позната фан-зоната за македонските навивачи во Загреб

Шеталиште - 12.01.2018

Утре во Загреб ќе биде отворена македонска фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Утре од 15.00 часот во клубот „Роко” на Јарунска 5 во Загреб, ќе биде отворен просторот за дружење ...

Само за Македонија нека се вејат знамиња победнички: „Фалангата“ од дијаспората се мобилизираше (фото)

Скопје инфо - 13.01.2018

Вечерва во загребска „Арена“ македонската машка ракометна репрезентација во 19,30 часот против Словенија го има првиот настап на Европското првенство (ЕП) во Хрватска. Се очекува најдобрите македонски ракометари под водство на „Ел команданте“, Раул ...

Клубот „Роко“ во Загреб е македонската фан-зона на ЕП

SportMedia - 12.01.2018

Утре од 15.00 часот во клубот „Роко" (на улица „Јарунска 5“) во Загреб, ќе биде отворен просторот за дружење на македонските фанови. Се предвидуваат најмалку 2.000 македонски навивачи за дуелот со Словенија, која исто така ќе има голема поддршка од ...

Битолчани заминаа во Хрватска

Тера - 12.01.2018

Денеска во Загреб ќе биде отворена македонска фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Денеска од 15.00 часот во клубот „Роко” на Јарунска 5 во Загреб, ќе биде отворен просторот за ...

„Рокаат“ македонски хитови во „Роко“ (ВИДЕО)

SportMedia - 13.01.2018

Денеска во Загреб беше отворена македонската фан-зона, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим. Клубот „Роко" (на улица „Јарунска 5") во Загреб е собирниот центар, отворен простор за дружење на ...