Кјелце го декласираше ПСЖ, Сегед го победи лидерот

MTM - 28.10.2021

Кјелце го декласираше Пари Сен-Жермен во дербито во групата Б од ЕХФ Лигата на шампиони со 38:33 за да се искачи на првото место, додека Сегед му го нанесе само вториот пораз на Алборг, лидерот во групата Б победувајќи го со 31:28.

ПИК Сегед преку Алборг дојде до врвот, Киелце со лекција за ПСЖ

Gol.mk - 27.10.2021

Унгарскиот ракометен првак ПИК Сегед на домашен терен славеше над Алборг (31-28) и така го презеде врвот во групата А која се игра во рамки на ракометната Лига на шампиони. Домаќинот важеше за фаворит и ја оправда улогата на терен.

Кјелце го „тресна“ ПСЖ, Пик Сегед подобар од Алборг

Екипа - 27.10.2021

Ракометарите на Кјелце славеа убедливо против Пари Сен Жермен со 38-33 во натпревар од 6. коло во Лигата на шампионите. Клучно во мечот беше првото полувреме кое домаќините го добија со пет гола разлика 19-14.

ПИК Сегед не дозволи ново изненадување, го испрати Алборг со празни раце

24 Ракомет - 27.10.2021

Во еден од дерби натпреварите во Лигата на шампионите од Групата А, ПИК Сегед на свој терен славеше победа против дански Алборг со 31:28. Ракометарите на ПИК Сегед во првото полувреме покажаа подобра игра од својот противник.

Келце им одржа лекција на Раул и ѕвездите на ПСЖ!

Екипата на Келце имаше фантастично издание во 6. коло од Лигата на шампионите и славеше убедлива победа на домашен терен против шампионот на Франција и еден од главните кандидати за освојување на натпреварувањето ПСЖ со 38:33.

Алборг падна во Сегед, Келце им одржа лекција на Раул Гозналез и ПСЖ

SportSport - 27.10.2021

Алборг сепак покажа дека има слаби страни, а колку е изедначена и неизвесна групата на Вардар 1961, потврда стигна вечерва. Пик Сегед на домашен терен го совлада данскиот тим со 31-28 и ја направи трката за лидерското место уште поинтересна.

Дриблинг - 27.10.2021

Францускиот првак, ПСЖ го претрпе вториот пораз во низа откако загуби на гостувањето кај Кјелце во 6 коло од групата Б во Лигата на шампионите. По првото полувреме, Кјелце водеше со 19:15.