TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шок во Минхен: Редар му „влезе“ на Мората, капитенот неизвесен за финале!?

Екипа - 10.07.2024

Шпанската фудбалска репрезентација се пласираше во финалето на Европското првенство, во Минхен ја совлада Франција со 2:1, а по мечот дојде до тежок инцидент кој не заврши најдобро за капитенот на Црвената фурија.

Обезбедувањето по натпреварот го повреди капитенот на Шпанија (ВИДЕО)

Спортски

Човек од обезбедувањето го удри Мората во коленото обидувајќи се да отстрани навивач од теренот (ВИДЕО)

SportSport

Лудило по полуфиналето: Лице од обезбедувањето му влезе со лизгачки старт на Мората (Видео)

Дерби

Член на обезбедувањето со лизгачки старт го повреди Мората! (ВИДЕО)

Sport 1

Хаос кај Шпанците пред полуфинале: Капитенот се заканува дека ќе ја напушти репрезентацијата и државата!

Sport M

„Граѓанска војна“ во Шпанија за Алваро Мората, капитенот се заканил со заминување од репрезентацијата?

Екипа

СуперСпорт Оff.net Точка Gol.mk Фокус Sport 1 Дерби Спортски

Жиру го одигра последниот натпревар во репрезентацијата

SportSport - 10.07.2024

Репрезентацијата на Франција најверојатно немаше да го има успехот во последната деценија без Оливие Жиру. Рекордерот со 57 гола, шест повеќе од легендата на Арсенал, Тиери Анри, најави дека вчерашното полуфинале со Шпанија на Еуро 2024 беше негов ...

Дешамп спрема изненадување: Една од ѕвездите во тимот останува резерва против Шпанија?

24Фудбал

Мората објасни зошто сака да ја напушти Шпанија

Макфакс - 09.07.2024

Експлозивното интервју на Алваро Мората за шпанските медиуми крена доста прашина во пресрет на полуфиналето на Евро. Шпанецот го очекува тежок дуел со Франција и битка за пласман во финалето, но по изјавите на Мората за Мундо Депортиво, атмосферата ...

Мората објасни зошто сака да ја напушти Шпанија

TopSport

Мората објасни зошто сака да ја напушти Шпанија

Опсервер

Саул Нигез по осум години го напушта Атлетико Мадрид, познат и новиот клуб

Спортски - 09.07.2024

Шпанскиот фудбалер од средината на теренот, Саул Нигез од наредната сезона ќе настапува во редовите на Севиља. Нигиез по осум години ќе го напушти Атлетико каде што помина осум години и очекувањата се да се пресели во Андалузија.

Саул Нигез ќе го облече дресот на Севиља

SportSport

Крај на една ера: Играчот кој уринираше крв за Атлетико пред трансфер во Севилја

Дерби

Нигез по осум години заминува од Атлетико Мадрид – позната е следната дестинација!

СуперСпорт - 09.07.2024

Шпанскиот фудбалер Саул Нигез ја заврши својата авантура во Атлетико Мадрид и од следната сезона ќе го носи дресот на Севилја. Нигез по осум години го напушта тимот од „Ванда Метрополитано“, а со екипата од Андалузија потпиша тригодишен договор.

Крај на една ера: Саул заминува од Атлетико Мадрид

Екипа

(ВИДЕО) Гризман „лут“ на француските медиуми

TopSport - 08.07.2024

Гризман лут на медиумите поради протекување на информации. Францускиот репрезентативец Антоан Гризман нервозен поради објава на видео од тренингот на француските медиуми. Имено, во пресрет на полуфиналето со Шпанија, камерите ги снимија избраниците ...

(ВИДЕО) Гризман „лут“ на француските медиуми

Макфакс

(ВИДЕО) Гризман „лут“ на француските медиуми

Опсервер