TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple: iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата гејминг конзола

Кајгана - 18.09.2023

Во Apple се свесни дека нивниот мобилен уред iPhone 15 Pro не може сосема да се справи со хардверските можности на тешките конзоли од три килограми. Но, најдоа нов аспект на аргументот зошто iPhone е најдобрата конзола.

Apple го претставува iOS 17 – какви промени носи?

Локално - 18.09.2023

Калифорниската компанија Apple денеска ќе го претстави оперативниот систем iOS 17 за своите iPhone уреди со новитети како нов режим на подготвеност (StandBy Mode), 3D налепници (Live Stickers) направени од фотографии или полесно споделување на ...

Apple подготвува софтвер кој ќе го реши проблемот со радијацијата на iPhone 12

Кајгана - 18.09.2023

Компанијата Apple работи на надградба на софтверот со цел да го реши проблемот со радијацијата, што го утврдија француските власти во случајот со iPhone 12, паметен телефон стар три години.

Apple во неволја поради преголемата побарувачка за најсилниот модел iPhone 15

Локално - 18.09.2023

Минатата недела Apple ја претстави серијата iPhone 15, по што започна со преднарачки во над 40 земји ширум светот. Сепак, компанијата се соочи со проблем. Преднарачките започнаа на 15 септември, а новите модели на iPhone треба да започнат со ...

Хардвер од оваа недела iPhone 15 и iPhone 15 Pro, Apple Watch Series 9, соработка на Meta и LG, Kirin 9000

IT.mk - 17.09.2023

Без сомневање најголемата вест од хардвер светот минатата недела беше настанот на кој Apple претстави куп нови производи. Од остатокот на вестите баш немаше нешто премногу, иако Meta најави интересно партнерство со LG, а и Huawei споделија детали за ...

Сите сакаат iPhone 15 – падна Apple Store

Кајгана - 17.09.2023

Oфицијално се отворени преднарачките за серијата iPhone, откако новиот смартфон беше претставен на почетокот на оваа недела. Но, Apple Store падна, веројатно затоа што беше преплавена со нарачки. Пораката на страницата гласеше: „Речиси сме таму.

Планирате да купите iPhone? Еве кои модели вреди да се купат, а кои да се избегнуваат

Скопје1 - 17.09.2023

Ако размислувате да купите iPhone, еве неколку совети за тоа кои телефони да ги земете предвид, а кои да ги избегнувате. Ако размислувате да купите iPhone, има опширна анализа на паметните телефони на Apple, напишана од Џулијан Чокату за Wired.

„Епл“ подготвува софтвер кој ќе го реши проблемот со зрачењето на iPhone 12

Независен - 18.09.2023

Компанијата Apple работи на надградба на софтверот со цел да го реши проблемот со зрачењето, што го утврдија француските власти во случајот со iPhone 12, паметен телефон стар три години. Францускиот регулатор ANFR утврди дека iPhone 12 ги надминува ...

Ќе доцни испораката на најсилниот модел iPhone 15

Порта - 18.09.2023

Apple минатата недела ја претстави серијата iPhone 15, по што започна со преднарачки во над 40 земји ширум светот. Сепак, компанијата се соочи со проблем. Преднарачките започнаа на 15 септември, а новите модели на iPhone треба да започнат со ...

(ВИДЕО) Apple: „iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата конзола за игри“

USB - 18.09.2023

Во Apple, се свесни дека нивниот мобилен уред iPhone 15 Pro не може сосема да се справи со хардверските можности на тешките конзоли од три килограми. Но, тие најдоа нов агол за аргументот зошто iPhone е најдобрата конзола.

Сите го сакаат iPhone 15 – падна продавницата на Apple

USB - 18.09.2023

Денеска официјално се отворени преднарачките за серијата iPhone, откако новиот смартфон беше претставен на почетокот на оваа недела. Сепак, до 14:15 часот, продавницата на Apple „падна“, веројатно затоа што беше преплавена со нарачки.

Apple: „iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата конзола за игри“

Денар - 18.09.2023

Во Apple се свесни дека нивниот мобилен уред iPhone 15 Pro не може сосема да се справи со хардверските можности на тешките конзоли од три килограми. Но, тие најдоа нов агол за аргументот зошто iPhone е најдобрата конзола.