TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со својата приказна и магија ги расплака судиите, публиката и половина свет

Таратур - 16.04.2018

На мегапопуларното натпреварувачко шоу за таленти, Britain’s Got Talent, илузионистот Марк Спелман со својот настап до солзи ги трогна сите кои ја посведочија неговата животна приказна, исповед и перформанс.

И тие не веруваа дека настап на магионичар може да ги расплаче (видео)

365 - 16.04.2018

Настапот на Марк Спелман на „Британија има талент“ почна сосема вообичаено, слично на настапите на другите магионичари на талент шоуата. На жирито му подели фломастер, книга, рубикова коцка, боици и карти, притоа доделувајќи им разни задачи.

(ВИДЕО) „Ова е мојата ќеркичка“: Илузионист ги расплакал жирито и публиката и директно минал понатаму

Екран - 15.04.2018

Настапот на илузионистот Марк Спелман во шоуто „Британија има талент“ долго ќе се памти. Додека сите други натпреварувачи главно биле видно нервозни при покажувањето на своите вештини и умеења, успешно или помалку успешно, Марк на бината се појавил ...

Неговиот настап ќе скрши и камено срце: Илузионист расплака многумина со овој настап (ВИДЕО)

Курир - 16.04.2018

Настапот на илузионистот Марк Спелман во шоуто „Британија има талент“ долго ќе се памти. Додека сите други натпреварувачи главно биле видно нервозни при покажувањето на своите вештини и умеења, успешно или помалку успешно, Марк на бината се појавил ...