TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додека сме во самоизолација: Вежби за дома со план за 30 дена – за совршено обликувани глутеуси

NMD - 25.03.2020

Поради непријатната ситуација во која се најдовме, принудени сме да седиме дома, а со тоа нашите мускули ги доведуваме во опасност од атрофирање доколку дома постојано лежиме или седиме. Теретаните и фитнес центрите во кои редовно одевме за ...

За совршено обликувани нозе: Тренинг што трае само неколку минути (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 25.03.2020

Постојат неколку клучни делови на телото што сакаме да бидеме убаво обликувани, цврсти и без масни наслојки, а нозете дефинитивно се едни од нив. Изгледот на нозете зависи од вашата конституција, па дури и од вашето генетско наследство, но тоа не е ...

„Недосадни игри“ за деца и вежби за фит-тело: Педагогот и инструктор Марина со совети за домашната изолација

Женски магазин - 25.03.2020

Марина Стоилкова Симеонова е инструктор за аеробик и педагог по здравствено и физичко образование во градинката „Распеана младост“ во Скопје. Додека вондредната ситуација во земјава поради коронавирусот, налага седење дома за заштита од истиот, ...

Драгана Фитлајф: Седењето дома не смее да е изговор за неактивност и постојано јадење и грицкање

Локално - 24.03.2020

Во време кога мораме да останеме дома, многу е важно да не заборавиме на здравите животни навики кои ги практикувавме пред да биде препорачана самоизолација. Многумина од нас веќе работат од дома или пак се целосно изолирани, што секако влијае врз ...

Домашен тренинг: 5 вежби кои ги практикуваат ангелите на Викторија Сикрет

Убавина и Здравје - 24.03.2020

Вежбањето дома може да има одлични резултати ако се прави постојано. Еве неколку вежби за рамен стомак и потенка половина! Вршењето вежби дома е полесно од кога било, особено ако сакате да добиете резултати за кои вреди да се трудите.

Вежби коишто треба да ги избегнувате доколку иматe проблеми со срцето

Кајгана - 24.03.2020

Доколку имате проблеми со срцето, мора да внимавате во сите сфери од вашиот живот, особено во спортот бидејќи некои вежби можат да предизвикаат повеќе штета отколку корист на вашето здравје.

„Недосадни игри“ за деца и вежби за фит-тело: Педагогот и инструктор Марина со совети за домашната изолација

Фактор - 25.03.2020

Марина Стоилкова Симеонова е инструктор за аеробик и педагог по здравствено и физичко образование во градинката „Распеана младост“ во Скопје. Додека вондредната ситуација во земјава поради коронавирусот, налага седење дома за заштита од истиот, ...