TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон кратко и јасно: Ферари? Не!

Екипа - 25.05.2023

Медиумите во Европа пишуваа дека Ф1 возачот Луис Хамилтон за 40 милиони евра следната сезона ќе вози за Ферари. Меѓутоа самиот пилот ја демантираше информацијата. Директорот на Ферари, Фредерик Васер веќе ја негираше приказната околу понудата, а ...

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

TopSport - 25.05.2023

Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона, објавија британските медиуми. Според директорот Фредерик Васер, такво нешто не се случило, иако секој тим би сакал ...

Алонсо „наострен“ за прва победа сезонава, ГН на Монако му одговара

Слободен Печат - 25.05.2023

Искусниот Шпанец, кој има четири трети места, знае добро да се снајде на патеката во Монте Карло, каде победил двапати во кариерата. Неговиот Астон Мартин е добар во свиоците, она што е потребно в недела Фернандо Алонсо ќе се обиде да ја прекине ...

Еклстоун: Би бил многу изненаден доколку Хамилтон го напушти Мерцедес

Опсервер - 25.05.2023

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, ја коментираше можноста Луис Хамилтон да се пресели од Мерцедес во Ферари. – Луис често велеше дека кога ќе одлучи да ја заврши својата тркачка кариера, би сакал да задржи некаква врска со Мерцедес.

Сајнц ја демантираше можноста да ја пропушти трката за ГН на Монако поради повреда

24Инфо - 24.05.2023

Возачот на Ферари, Карлос Сајнц ги демантираше информациите дека може да ја пропушти трката за Големата награда на Монако. Сајнц се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар, кој традиционално се одржува во Монте Карло една недела пред трката во ...

Саинц се повреди на фудбалски меч, но ќе вози во Монако (ФОТО)

Sport 1 - 24.05.2023

Возачот на Ферари, Карлос Саинц се повреди во текот на хуманитарниот фудбалски меч пред трката за Големата награда на Монако, меѓутоа Шпанецот потврди дека ќе вози на патеката. Саинц заедно со Шарл Леклер настапи на фудбалскиот меч, но во еден ...

Немој да му подавате повеќе топка на Леклер (Видео)

СуперСпорт - 24.05.2023

Возачот на Ферари, Шарл Леклер покажа дека не му оди најдобро на фудбалскиот терен, откако на мечот пред трката во Монако се посрамоти неколку пати. Леклер беше капитен во тимот на возачите од Формула 1 во кој беа уште и Фернандо Алонсо, Пјер Гасли, ...

Сајнц ја демантираше можноста да ја пропушти трката за ГН на Монако поради повреда

Опсервер - 24.05.2023

– Возачот на Ферари, Карлос Сајнц ги демантираше информациите дека може да ја пропушти трката за Големата награда на Монако. Сајнц се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар, кој традиционално се одржува во Монте Карло една недела пред трката во ...

Сајнц ја демантираше можноста да ја пропушти трката за ГН на Монако поради повреда

MakPress - 25.05.2023

Возачот на Ферари, Карлос Сајнц ги демантираше информациите дека може да ја пропушти трката за Големата награда на Монако. Сајнц се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар, кој традиционално се одржува во Монте Карло една недела пред трката во ...

Еклстоун: Би бил многу изненаден доколку Хамилтон го напушти Мерцедес

MakPress - 25.05.2023

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, ја коментираше можноста Луис Хамилтон да се пресели од Мерцедес во Ферари. - Луис често велеше дека кога ќе одлучи да ја заврши својата тркачка кариера, би сакал да задржи некаква врска со Мерцедес.

Еклстоун: Би бил многу изненаден доколку Хамилтон го напушти Мерцедес

Република - 25.05.2023

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, ја коментираше можноста Луис Хамилтон да се пресели од Мерцедес во Ферари. – Луис често велеше дека кога ќе одлучи да ја заврши својата тркачка кариера, би сакал да задржи некаква врска со Мерцедес.

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Макфакс - 25.05.2023

Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона, објавија британските медиуми. Според директорот Фредерик Васер, такво нешто не се случило, иако секој тим би сакал ...