TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДЕТЕ ПРЕГАЗИ ДЕТЕ ВО ВАЛАНДОВО 7-годишното момче со тешки повреди е пренесено на лекување во Скопје

+инфо - 29.05.2024

Детето со итна помош прво било однесено во Здравствениот дом во Валандово, а откако му биле утврдени сериозни повредени било префрлено во општата болница во Гевгелија, а оттаму на крајот е донесено во Градската болница за хируршки болести „Свети ...

Повредени малолетник во училишен двор, го удрил мотор

А1 On

За еден час двајца пешаци прегазени од мотоцикли

Фокус

Несреќа во училишен двор во Валандово: Малолетник прегазен од мотоциклист

Press24

Со мотоцикли прегазени тројца пешаци во Македонија – жена загина, а дете е повредено во училиштен двор

MTM

Со мотоцикли прегазени тројца пешаци во Македонија – жена загина, а дете е повредено во училиштен двор

Точка

Со мотоцикли прегазени 3 пешаци жена загина, дете повредено во училиштен двор

Кајгана

Република Курир Слободен Печат Либертас Press24 Локално Макфакс Опсервер