TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров во посета на институциите на ЕУ во Брисел

Макфакс - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, утре ќе претстојува во работна посета на институциите на Европската унија. „Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

Димитров утре во работна посета на Брисел

Курир - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, утре ќе претстојува во работна посета на институциите на Европската ...

Работна средба на Димитров со амбасадорите на земјите-членки на Европската Унија во Македонија

А1 On - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаше работна средба со амбасадорите на земјите – членки на Европската унија во Република Македонија. Димитров ги информираше ЕУ амбасадорите за актуелните случувања и текот на отпочнатите ...

Димитров до амбасадорите од ЕУ: Можеме да бидеме фактор на успех

Мета - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешната средба со амбасадорите на земјите – членки на Европската Унија во Република Македонија, повторно ја нагласил заложбата на Македонија за отпочнување на пристапните преговори со ЕУ и ...

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП

А1 On - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска ќе престојува во работна посета на институциите на Европската Унија. „Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

Димитров до амбасадорите на ЕУ: Треба да ја искористиме секоја шанса за напредок

МКД - 22.01.2018

Треба да ја искористиме секоја шанса за напредок. Ние ќе направиме сѐ да ве убедиме дека можеме да бидеме фактор на успех, за нас, за регионот и за Унијата, изјавил министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешната средба со амбасадорите ...

Димитров до амбасадорите од ЕУ: Можеме да бидеме фактор на успех

Локално - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешната средба со амбасадорите на земјите – членки на Европската Унија, повторно ја нагласил заложбата на Македонија за отпочнување на пристапните преговори со ЕУ и потребата да се посвети ...

Димитров во посета на институциите на ЕУ во Брисел

Вечер - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, утре ќе претстојува во работна посета на институциите на Европската унија. „Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

Димитров се сретна со ЕУ амбасадорите

МРТ - 22.01.2018

Како што соопштија од МНР, Димитров ја реафирмираше нашата заложба за отпочнување на пристапните преговори со ЕУ и неопходноста од обезбедување кредибилност на процесот на интеграција во ЕУ.

Димитров во посета на институциите на ЕУ во Брисел

Точка - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска ќе престојува во работна посета на институциите на Европската Унија. „Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

Димитров на средба со ЕУ амбасадорите: Ќе направиме се да ве убедиме дека можеме да бидеме фактор на успех

Стандард - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денска остварил средба со амбасадорите на земјите – членки на Европската унија во Република Македонија. Според МНР, Димитров ги информирал ЕУ амбасадорите за актуелните случувања и текот на отпочнатите ...

Димитров утре во Брисел на средба со Тимерманс

Стандард - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре ќе претстојува во работна посета на институциите на Европската унија. Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки, соопштија од МНР.

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП...

Н.Македонија - 22.01.2018

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе ги има денеска со ...

Димитров со амбасадорите на земји на ЕУ: Ќе ве убедиме дека може да бидеме фактор на успех

+инфо - 22.01.2018

Амбасадорите ја нагласиле неопходноста Република Македонија да се фокусира на имплементација на итните реформски приоритети. Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со амбасадорите на земјите - членки на Европската унија во ...

Димитров утре во работна посета на Брисел

Мета - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров утре ќе биде во работна посета на институциите на Европската Унија, информираат од МНР. „Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

ЕУ амбасадорите со охрабрувачки пораки за ангажманот на владата

CivilMedia - 22.01.2018

„Треба да ја искористиме секоја шанса за напредок. Ние ќе направиме сѐ да ве убедиме дека можеме да бидеме фактор на успех, за нас, за регионот и за Унијата“, истакна министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на средбата со амбасадорите на ...

Шефот на дипломатијата Димитров утре во работна посета на Брисел

Либертас - 22.01.2018

Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе ги оствари утре за време на работната посета на Брисел со претставници на ...

Димитров се сретна со амбасадорите на земјите-членки на ЕУ

Канал5 - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со амбасадорите на земјите - членки на Европската унија во Република Македонија. Од МНР соопштија дека Димитров ги информирал ЕУ амбасадорите за актуелните случувања и текот на ...

Шефот на македонската дипломатија во работна посета на Брисел

Press24 - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, утре ќе претстојува во работна посета на институциите на Европската унија. -Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

Димитров се сретна со амбасадорите на земјите-членки на ЕУ

Либертас - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со амбасадорите на земјите – членки на Европската унија во Република Македонија. Од МНР соопштија дека Димитров ги информирал ЕУ амбасадорите за актуелните случувања и текот на ...

Димитров утре во работна посета на Брисел

Локално - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров утре ќе биде во работна посета на институциите на Европската Унија, информираат од МНР. „Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

Димитров се сретна со амбасадорите на земјите-членки на ЕУ

24 Вести - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со амбасадорите на земјите - членки на Европската унија во Република Македонија. Од МНР соопштија дека Димитров ги информирал ЕУ амбасадорите за актуелните случувања и текот на ...

Димитров во работна посета на Брисел

МРТ - 22.01.2018

Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки, соопшти МНР... Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре ќе претстојува во работна посета на институциите на Европската унија, соопшти МНР.

Димитров во посета на институциите на ЕУ во Брисел

Sky - 22.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, утре ќе престојува во работна посета на институциите на Европската Унија. „Фокусот на посетата ќе биде остварување средби и разговори со носителите на одлуки.

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП

Локално - 23.01.2018

Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе ги има денеска со претставници на Европската унија за време на неговата работна ...

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП

Канал5 - 23.01.2018

Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе ги има денеска со претставници на Европската унија за време на неговата работна ...

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП

Сител - 23.01.2018

Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе ги има денеска со претставници на Европската унија за време на неговата работна ...

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП

Р.С.Европа - 23.01.2018

Евроинтегративните перспективи на Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе ги има денеска со претставници на Европската унија за време на неговата работна посета на ...

Димитров во Брисел на средби со претставници на ЕК и на ЕП

24 Вести - 23.01.2018

Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе ги има денеска со претставници на Европската унија за време на неговата работна ...

Димитров во Брисел ќе реферира за реформите ...

Н.Македонија - 23.01.2018

Димитров во Брисел ќе реферира за реформите Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска ќе ги оствари со претставници ...