Gol.mk - 08.12.2019

Екипата на Вулверхемптон ќе мора да се задоволи само со бод од гостувањето кај Брајтон (2-2) во 16 коло од Премиер лигата. Иако можеби резултатот е реален бидејќи двете екипи имаа свои шанси, останува дилемата дали Волвси се оштетени за чист пенал.

Вулверхемптон шест натпревари не знае за пораз (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.12.2019

Брајтон и Вулверхемптон одиграа 2-2 во последниот натпревар од неделната програма од 16.коло во Премиерлигата. Диого Жота ги доведе гостите во водство 28-та минута, но домаќините за само две минути (34' и 36') направија целосен пресврт.

Екипите на Брајтон и Вулверхемптон го одиграа последниот денешен меч во англиската Премиер Лига и истиот заврши без победник (2-2) иако понуди четири погодока. Извештај од натпреварот: Двата тима имаа спектакуларни десет минути во првото полувреме, ...

Данк ги насмеа сите и куртули од пенал (Видео)

Спортманија - 08.12.2019

Брајтон и Вулверхемптон ремизираа 2:2 во претпоследниот меч од 16. коло во Англија, а моментот од 61. минута влијаеше на исходот Брајтон и Вулверхемптон ремизираа 2:2 со голови постигнати во првото полувреме, а најинтересниот момент на мечот се ...

Убавината на премиерлигашкиот фудбал! Брајтон и Вулфс до 2:2 во само 16 минути (видео)

TopSport - 08.12.2019

Брајтон и Вулверхемптон уште еднаш покажаа зошто англискиот фудбал е еден од најатрактивните на светот, откако одиграа 2:2 реми откако сите голови на мечот паднаа во период од 16 минути во првото полувреме. Диого Жота во 28.