TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем клуб: Реал Мадрид прв ѝ го честиташе на Барса трофејот во Купот на Кралот (ФОТО)

Sport 1 - 18.04.2021

Екипата на Барселона доцна синоќа, со убедливиот триумф над Атлетико Билбао (4-0) во финалето во Севилја, дојде до трофејот во Купот на Кралот, по што првата честитка за успехот им беше од – најлутиот ривал.

Лудница во автобусот: Меси и другарите со пиво и песни го прославија куп-трофејот (ВИДЕО)

Sport 1

Фудбалерите на Барса не можеа да прослават во диско, па си направија диско во автобусот (ВИДЕО)

24Фудбал

Меси и компанија „лудуваа“ во својот автобус по синоќешниот трофеј… (ВИДЕО)

Екипа

Танц, музика, алкохол: Фудбалерите на Барселона направија забава во автобус! 🎥

СуперСпорт

Луда забава на Барселона во автобусот по освојување на трофејот (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Го освоија пехарот, но неможеа да прослават во диско, па славеа во автобусот

Спортклуб

МКД

Лапорта убеден дека Меси останува во Барселона: Преговорите одат како треба

Дриблинг - 17.04.2021

Претседателот на Барселона Хоан Лапорта е убеден дека Лионел Меси ќе остане на Камп Ноу. Се близижи моментот на одлука, а засега од управата на Барселона нема конкретна понуда, но Лапорта не е загрижан.

Судир на авторитети во Барса: Лапорта, Меси и Куман имаат различна желба

Спортклуб

Лапорта сигурен дека Меси ќе остане во Каталонија

MTM

Лапорта сигурен дека Меси ќе остане во Каталонија

Денар