TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Искусниот шпански напаѓач: Мојата сопруга купи еден камион со тоалетна хартија

Дерби - 25.03.2020

Карантинските услови се нешто на кое полека се навикнуваат најголем дел од жителите во Европа, вклучувајќи ги и фудбалските ѕвезди кои се обидоа да измислат неколку предизвици за полесно минување на периодот во самоизолација.

ВИДЕО: Жонглирањето со тоалетна хартија оди во заборав, Џеси Лингард започна нов предизвик

Sport M - 25.03.2020

Предизвикот за жонглирање со ролна тоалетна хартија е многу популарен предизвик деновиве. Фудбалерите најдоа начин да се забавуваат за време на домашната изолација што трае околу десетина дена поради пандемија на коронавирус.

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

+инфо - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Жонглирањето тоалетна хартија е веќе минато: Лингард има нов предизвик за сите! (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.03.2020

Фудбалерите најдоа начин како да се забавуваат за време на домашната изолација поради коронавирусот која трае околу десетина дена, со тоа што постојано си наоѓаат предизвици. Прво на „менито“ беше жонглирањето на тоалетна хартија, потоа Тони Крос ...

Заборавете ја тоалетната хартија: Лингард смисли нов предизвик! (ВИДЕО)

Спортски - 25.03.2020

Додека фудбалот е стопиран поради пандемијата од коронавирусот фудбалерите си најдоа забава на социјалните мрежи. Овие денови многу актуелно беше жонглирањето со тоалетна хартија, но сега Лингард смисли нов предизвик.

Колку тоалетна хартија навистина ви е потребно?

Кајгана - 25.03.2020

Додека епидемиолозите и лекарите ширум светот се борат со пандемијата на Covid-19, луѓето панично купуваат и трупаат тоалетна хартија во огромни количини. Некако се чини непропорционално, нели? Не дека тоа е најважното прашање во моментов, но колку ...

Зошто луѓе панично купуваат тоалет хартија

Оff.net - 24.03.2020

Не е логично тоалет хартија да е една од критичните работи што мора да се поседува сред пандемија на заболување на дишните патишта. Ама паника не прашува што е логично, што не. „Кога чувствуваш немир, кој мислам дека е нешто што сите сега го имаме, ...

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

Либертас - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Доволно ли натрупавте залиха од тоалетна хартија? Овој „онлајн“ калкулатор ќе ви пресмета веднаш колку долго ќе ви ...

Слободен Печат - 24.03.2020

Ве мачи дали ќе имате доволно тоалетна хартија за време на домашната изолација? На вашата грижа одговара германската интернет страница која ќе пресмета колку ќе ви трае залихата. И врпчињата на гранка веќе знаат дека тоалетна хартија стана ...

Две лица краделе тоалетна хартија во супермаркети- објавена потерница

Курир - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Во Сиднеј објавена потерница по двајца мажи кои краделе тоалетна од маркети (ФОТО)

360 степени - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

Опсервер - 24.03.2020

– Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од ...

Во Сиднеј со потерница се бараат крадци на тоалетна хартија

+инфо - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

А1 On - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

Бриф - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

СВЕТСКИ БРУКИ СО КОРОНАВИРУСОТ: Австралиската полиција распиша потерница по двајца крадци на тоалетна хартија

Денешен - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

24 Вести - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

iPortal - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Австриската полиција објави потерница за крадци на тоалетна хартија

Фокус - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Сиднеј: Полицијата трага по крадци на тоалетна хартија

MakPress - 24.03.2020

Австралиската полиција денеска објави потерница за двајца мажи осомничени за „кражба и обид за кражба” на тоалетна хартија во неколку супермаркети во Сиднеј. Властите на Нов Јужен Велс објави фотографии на осомничените, наведувајќи дека еден од нив ...

Колку тоалетна хартија навистина ви е потребно?

Хитпортал - 25.03.2020

Не дека тоа е најважното прашање во моментов, но колку тоалетна хартија навистина ви е потребно? За оние кои ги мачи ова прашање и се мислат дали да ја стават заштитната опрема за уште едно одење до продавница, веб-страницата howmuchtoiletpaper.com ...

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

А1 On - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Нолито: Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија

Локално - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

ТВ21 - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Сопруга на познат фудбалер купила цел камион тоалетна хартија

Курир - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

Вечер - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

Кајгана - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

Бриф - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

MakPress - 25.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

Опсервер - 26.03.2020

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор. – Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам ...