TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КОНЕЧНО: Барела премина во Интер

SportMedia - 12.07.2019

По неколку неделни натегања на релација Каљари – Интер, италијанскиот репрезентативец Никола Бареља го напушти клубот од Сардинија и премина во миланскиот гигант. Интер за играчот за врска плати отштета од неверојатни 45.000.000 евра плус бонуси.

Барела, конечно, потпиша за Интер

TopSport - 12.07.2019

Николо Барела и официјално е нов фудбалер на Интер, откако „нераѕурите“ одвоија 50 милиони евра на Каљари. Италијанскиот фудбалер од средниот ред денеска ги помина медицинските тестови и потпиша петгодишен договор вреден 2.5 милиони евра по сезона.

Интер победи во трката за „италијанскиот бисер“ – Среќен сум што сум во Милано

Екипа - 12.07.2019

Еден од најбараните млади италијански фудбалери Николо Барела конечно пристигна во Милано, каде кариерата ќе ја продолжи во Интер. „Нероаѕурите“ се договориле со екипата на Калјари младиот фудбалер да пристигне на „Џузепе Меаца“ за сума од 45 ...

Барела минува прегледи во Интер

Локално - 12.07.2019

Фудбалерот Николо Барела беше снимен како пристигнува за да се подложи на втор круг медицински прегледи пред трансферот од Каљари во Интер. Зделката меѓу двата клуба стана возможна едвај во последните неколку дена, кога беше постигнат значителен ...

Барела и официјално претставен во италијанскиот гигант

Sport 1 - 12.07.2019

Италијанскиот фудбалер Николо Барела (22) и официјално е нов играч на Интер, откако „нераѕурите“ одвоија 50 милиони евра за играчот на на Каљари. Фудбалерот од средниот ред денеска ги помина медицинските прегледи и потпиша петгодишен договор вреден ...

Барела ќе премине во Интер за 50 милиони евра

А1 On - 11.07.2019

Халфот на Каљари, Николо Барела ќе премине во Интер за 50 милиони евра, а во износот се вклучени и бонуси, информира „Скај Спорт Италија“. Така се става крај на трансферната сага, која можеше да ја преземе во неочекувана насока, откако во последен ...

Барела, конечно, потпиша за Интер

Макфакс - 12.07.2019

Николо Барела и официјално е нов фудбалер на Интер, откако „нераѕурите“ одвоија 50 милиони евра на Каљари. Италијанскиот фудбалер од средниот ред денеска ги помина медицинските тестови и потпиша петгодишен договор вреден 2.5 милиони евра по сезона.

Каљари: Барела оди во Интер за 50 милиони евра

Денешен - 11.07.2019

Халфот на Каљари, Николо Барела ќе премине во Интер за 50 милиони евра, а во износот се вклучени и бонуси, информира „Скај Спорт Италија“. Така се става крај на трансферната сага, која можеше да ја преземе во неочекувана насока, откако во последен ...

Барела ќе премине во Интер за 50 милиони евра

MakPress - 11.07.2019

Халфот на Каљари, Николо Барела ќе премине во Интер за 50 милиони евра, а во износот се вклучени и бонуси, информира „Скај Спорт Италија“. Така се става крај на трансферната сага, која можеше да ја преземе во неочекувана насока, откако во последен ...