TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роверот на НАСА за првпат возеше по површината на Марс, испрати фотографии (ФОТО)

МКД - 05.03.2021

Роверот на НАСА Персевиренс за првпат се движеше по површината на Марс. Како што се гледа на објавените фотографии, роботот тежок еден тон помина кратка дистанца и се сврте во круг. Планот на американската вселенска агенција е Персевиренс во рок од ...

Роверот на НАСА за прв пат возеше по површината на Марс (ВИДЕО)

Канал5 - 05.03.2021

Роверот „ Perseverance“ на НАСА за прв пат се движеше на површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии, роботот со тежина од еден тон преминал кратко растојание и се свртел во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

24Инфо - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност” (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Марс во Близнаци ќе им донесе големи промени на овие знаци: Ѕвездите ви се наклонети, ве очекуваат само убави работи!

Убавина и Здравје - 05.03.2021

На сите ни е добро познато дека Марс не е обична планета, па затоа подгответе се за многу интересен период На 4 март, планетата Марс ќе се најде во знакот Близнаци . Марс е планета на акција, па ќе донесе многу промени во нашите животи.

Марс во Близнаци носи големи промени за овие хороскопски знаци

Кафе пауза - 05.03.2021

Марс не е „обична“ планета, па затоа подгответе се за исклучително интересен период. Од 4 март, планетата Марс ќе биде во знакот на Близнаци. Марс е планета на дејствувањето, така што ќе донесе многу промени во нашите животи.

Руската вселенска агенција го почна дизајнирањето на орбиталната станица Венера-Д

МКД - 05.03.2021

Русија го почна планирањето на изградбата на Венера-Д, вселенско летало кое треба да биде првото испратено од Москва до Венера од советско време. Првично планирано да биде здружена мисија со американска НАСА, најверојатно ќе биде само руска мисија.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Опсервер - 05.03.2021

– Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Frontline - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Независен - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Денешен - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Слободен Печат - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност” (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Кајгана - 05.03.2021

Роверот Perseverance (Упорност) на НАСА за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Либертас - 05.03.2021

– Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг Планот на американската ...

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Вечер Прес - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА за првпат возеше по површината на Марс, објавени фотографии

Локално - 05.03.2021

Роверот „Упорност“ на НАСА за првпат се движеше на површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии, роботот со тежина од еден тон премина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

ТВ21 - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

MakPress - 05.03.2021

Роверот на НАСА „Упорност“ (Perseverance) за првпат се движеше по површината на Марс. Како што може да се види на објавените фотографии од НАСА, роботот со тежина од еден тон мина кратко растојание и се сврте во круг.

Роскосмос почна да работи на Венера-Д орбиталната станица

Кајгана - 04.03.2021

Русија се подготвува за прва мисија на Венера по советската ера, а подготовките веќе започнаа преку државната корпорација Роскосмос. Венера-Д треба да биде вселенско летало кое ќе има мисија да стане орбитрална станица на планетата Венера и прво од ...

Марс во Близнаци носи големи промени: Овие знаци ќе имаат најмногу среќа

Кајгана - 04.03.2021

Од 4 март планетата Марс ќе се најде во знакот на Близнаци. Марс е планета на акција, па ќе донесе многу промени, нови познанства, нови деловни прилики и интересни средби на љубовен план. Ова е период во кој сè зависи од комуникацијата и моќта на ...